سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آخرین وضعیت تصویب اولویت‌های سند اسلامی شدن دانشگاه ها

آخرین وضعیت تصویب اولویت‌های سند اسلامی شدن دانشگاه ها

آخرین اوضاع تصویب اولویت‌های سند اسلامی شدن دانشگاه ها

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – حجت‌الاسلام روح‌الله شاطری در خصوص آخرین اوضاع ابلاغ ماده واحده «مصونیت حقوقی و همچنین قضایی آزاداندیشان» گفت: آن ماده واحده در دفاع از آزاد اندیشان و همچنین تامین امنیت حقوقی  و همچنین قضایی آنها بعد از نمایش کرسی های آزاد اندیشی تهیه شده می باشد که جهت تصویب و همچنین ابلاغ به  شورای عالی انقلاب فرهنگی ارسال شده ولی هنوز شورا، در دستور جلسات خود پاسخی دراین خصوص نداده می باشد.

او همچنین در خصوص آخرین اوضاع سند دانشگاه اسلامی نیز گفت: در جلسه قبل اولویت های فرهنگی تربیتی سند تصویب شد و همچنین امروز قرار بود که جلسه شورای اسلامی شدن دانشگاه ها برگزار می شود که کنسل شد. در جلسه بعدی شورای اسلامی شدن دانشگاه ها، اولویت نظام های پژوهشی و همچنین مدیریتی سند دانشگاه اسلامی بررسی کردن می می شود.

 دبیرخانه شورای اسلامی شدن دانشگاه‌ها موظف شده بود با هماهنگی دستگاه‌های ذی‌ربط نسبت به ساخته یا ایجاد زیرساخت‌های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری حقوقی و همچنین قضایی درجهت حمایت از آزاد اندیشان و همچنین ساخته یا ایجاد باره مناسب جهت توسعه و همچنین رونق فضای آزاد اندیشی اقدام کند.

بر آن اساس، ماده واحده ای از جمع نظرات نهادهای ذی‌ربط شامل وزارت کشور، قوه قضائیه، نهادهای امنیت ملی تهیه کرد و همچنین بعد از بررسی کردن در شورای اسلامی شدن به شورای عالی انقلاب فرهنگی پیشنهاد شد که در حال حاضر مراحل نهایی تصویب در شورا را طی می کند.

بعد از تصویب آن ماده واحده، مصوبات شورا به وزرای علوم و همچنین بهداشت، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید ابلاغ می‌می شود تا به ذی‌نفعان یعنی مدیران دانشگاه‌ها ابلاغ کنند که آنان بدانند از مصونیت قضایی و همچنین امنیتی بعد از حضور قانونمند در کرسی آزاد اندیشی برخوردار خواهند بود.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A7%D9%88%D9%84%D9%88%DB%8C%D8%AA%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%B3%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D9%84%D8%A7%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D9%87%D8%A7.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : آخرین اوضاع تصویب اولویت‌های سند اسلامی شدن دانشگاه ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کتک کاری در جلسه امتحان دانشگاه پیام نور / برادر فرماندار مراقب امتحان را کتک زد

کتک کاری در جلسه امتحان دانشگاه پیام نور / برادر فرماندار مراقب امتحان را کتک …

سوپروب close
خرید بک لینک