خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / آغاز امتحانات دانشگاه‌ها از اواسط خرداد

آغاز امتحانات دانشگاه‌ها از اواسط خرداد

آغاز امتحانات دانشگاه‌ها از اواسط خرداد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

دومین نیم سال شمسی تحصیلی دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی کشور که از بهمن ماه سال شمسی قبل آغاز شده بود،‌ با نمایش امتحانات در هفته اول تیرماه پایان می یابد.

به نقل از سرویس دانشگاهی ایسنا، امتحانات نیم سال شمسی دوم سال شمسی تحصیلی ۹۴-۹۳ دانشگاه های سراسری از اواسط خرداد و همچنین تیر ماه برگزار می‌می شود و همچنین بعد از مهلت دو هفته ای جهت ثبت نمرات دانشجویان، آن دانشگاه ها تا نیمه شهریورماه عملا نیمه تعطیل می شوند.

کلاس های دانشگاه های صنعتی تا نیمه خرداد ادامه دارد

ازمیان دانشگاه‌های صنعتی، دانشگاه امیرکبیر مطابق تقویم ارائه شده، بعداز نمایش کلاس های جبرانی از ۱۶ تا ۲۱ خردادماه، امتحانات ترم جاری دانشجویان کارشناسی و همچنین تحصیلات تکمیلی را از ۲۳ خرداد تا ۴ تیرماه برگزارخواهد کرد.

در دانشگاه شریف نیز کلاس ها در تاریخ ۱۲ خردادماه پایان خواهد یافت و همچنین بعد از گذشت چهار روز امتحانات ترم جاری از ۱۶ خرداد آغاز شده و همچنین تا اول تیرماه ادامه خواهد داشت و همچنین اساتید نیز فرصت دارند بعد از گذشت دو هفته نمرات دانشجویان را به آموزش دانشگاه ارسال کنند.

به نقل از ایسنا معاونت آموزشی دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز دراطلاعیه زمانبندی نیم سال شمسی دوم تحصیلی ۹۴-۹۳، اعلام کرد که کلاس ها تا نیمه خردادماه ادامه می یابد و همچنین از تاریخ ۱۶ خرداد تا ۵ تیرماه امتحانات برگزار خواهدشد. همچنین دانشجویان فرصت دارند تا دو روز بعد از اتمام کلاس ها فرم ارزشیابی اساتید را تکمیل کنند.

آغاز امتحانات دانشگاه‌های علامه و همچنین شهیدبهشتی از اواسط خرداد

طبق تقویم آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی، بعد از اتمام کلاس‌ها،‌ امتحانات از تاریخ ۱۶ تا ۲۷ خردادماه برگزار می می شود و همچنین طبق آیین نامه، اساتید فرصت دارند تا ۱۰ روز بعد از پایان امتحانات نمرات دانشجویان دوره کارشناسی و همچنین تا ۴۵ روز بعد نمرات دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین دکتری را به آموزش دانشگاه اعلام کنند.

امتحانات دانشگاه تهران، از تاریخ ۱۶ خردادماه و همچنین بعد از گذشت ۴ روز از اتمام کلاس ها آغاز و همچنین اول تیرماه به پایان خواهد رسید.

همچنین دانشگاه شهیدبهشتی نیز در تقویم آموزشی ۶ خردادماه را به عنوان پایان دوره کلاس ها و همچنین زمان امتحانات را نیز تا ۲۰ خرداد اعلام کرده می باشد.

در دانشگاه الزهرا نیز کلاس‌ها تا ۱۳ خردادماه ادامه دارد و همچنین امتحانات در آن دانشگاه از ۱۶ خرداد آغاز شده و همچنین درنهایت درتاریخ ۳۱ خرداد پایان می یابد.

براساس زمان بندی دومین نیمسال تحصیلی دانشگاه تربیت مدرس، کلاس ها ۱۳ خرداد پایان می یابد و همچنین امتحانات از ۱۶ آن ماه آغاز می می شود و همچنین بعد از اتمام فرصت چهار روزه جهت اعتراض به نمرات از سوی دانشجویان، ۲۳ تیرماه نمرات ثبت نهایی می می شود و همچنین نیم سال شمسی اول تحصیلی سال شمسی ۶۵-۹۴ از ۲۲ شهریور آغازخواهدشد.

آغاز ترم تابستانه علمی-اصولی و کاربردی ها از نیمه تیرماه

نیم سال شمسی دوم تحصیلی دانشگاه علمی-اصولی و کاربردی نیز ۲۴ خرداد به پایان می رسد و همچنین امتحانات آن دانشگاه از اول تا نیمه تیرماه برگزار می می شود. همچنین بعد ازگذشت کمتر از یک هفته کلاس ها برگزار می می شود و همچنین تا پایان مردادماه ادامه خواهدیافت.

اتمام نیم سال شمسی دوم تحصیلی دانشگاه آزاد تا پایان خرداد

ولی باید توجه داشت دانشگاه آزاد که با فاصله زمانی کوتاهی نسبت به دانشگاه های سراسری کلاس ها و همچنین امتحانات را برگزار می کند،‌ به دلیل شروع ترم تابستان از ابتدای تیرماه تمام واحدهای خود را ملزم کرد که امتحانات ترم جاری را در خردادماه به اتمام برسانند.

درهمین راستا دکتر غریبی دست یار آموزشی دانشگاه آزاد در گفت‌وگو با ایسنا با تأکیدبر آنکه تمام واحدها بایستی و حتما امتحانات ترم جاری را در خردادماه برگزار کنند، از شروع ترم تابستانه از تیرماه سال شمسی جاری خبر داد.

محمدحسین غریبی با اشاره به آنکه ثبت نام ترم تابستانه از ابتدای تیرماه آغازمی می شود، افزود: واحدهای درسی که در آن ترم ارائه می می شود بستگی به تعداد ثبت نام کنندگان دارد به نحوی که در صورتی که تعداد متقاضیان یک واحد درسی به حدنصاب برسد آن هم واحد ارائه خواهدشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A7%D9%88%D8%A7%D8%B3%D8%B7-%D8%AE%D8%B1%D8%AF%D8%A7%D8%AF-9718
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : آغاز امتحانات دانشگاه‌ها از اواسط خرداد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک