خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ دانشگاه ها

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ دانشگاه ها

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ دانشگاه ها

به نقل از پیام نورنا (PNUNA.COM) : هر داوطلب مجاز به انتخاب رشته در کنکور سراسری ۹۷ می تواند در روزهای ۱۵ تا ۲۰ مرداد تعداد ۱۵۰ کدرشته را از میان کدرشته های انتخابی در فرم انتخاب رشته ثبت کند.

 

مهلت انتخاب رشته :

از تاریخ ۱۵ مردادماه لغایت تاریخ ۲۰ مرداد ماه ۹۷

 

هر یک از داوطلبان تیم‌های آزمایشی علوم ریاضی و همچنین فنی، علوم تجربی و همچنین علوم انسانی که مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، بایستی و حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته تیم آزمایشی ذیربط را گرفتن کنند.

هر یک از داوطلبان تیم‌های آزمایشی علوم ریاضی و همچنین فنی، علوم تجربی و همچنین علوم انسانی که بر حسب مورد مجاز به انتخاب رشته از تیم آزمایشی هنر و همچنین یا زبانهای خارجی و همچنین یا هم تیم هنر و همچنین هم زبانهای خارجی خواهند بود، همچنین و علاوه بر دفترچه راهنمای انتخاب رشته تیم آزمایشی اصلی یعنی علوم ریاضی و همچنین فنی و همچنین یا علوم تجربی و همچنین یا علوم انسانی، بایستی و حتما دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی تیم‌های آزمایشی هنر و همچنین زبانهای خارجی را نیز گرفتن کنند.

داوطلبانی که منحصراً در تیم‌های آزمایشی هنر و همچنین یا در تیم آزمایشی زبانهای خارجی و همچنین یا در گروههای آزمایشی هنر و همچنین زبانهای خارجی مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، بایستی و حتما منحصراً دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی گروههای هنر و همچنین زبانهای خارجی را گرفتن کنند.

بعد از آن هم، کدرشته‌های انتخابی خود را ابتدا در فرم پیش‌نویس مندرج در دفترچه راهنمای انتخاب رشته درج و همچنین بعد از اطمینان از صحت کدرشته محل‌های انتخابی از روز ۱۵ مرداد تا ۲۰ مرداد براساس دستورالعمل نحوه انتخاب رشته اینترنتی ثبت کنند.

هر داوطلب بایستی و حتما با وارد کردن شماره پرونده، نام کاربری، رمز وارد شدن و همچنین شماره شناسنامه یا شماره پرونده، کدرهگیری و همچنین شماره شناسنامه، کدرشته محل های تحصیلی مورد علاقه خود را از رشته های تحصیلی تیم آزمایشی مجاز یا گروههای آزمایشی مجاز در دوره های متنوع و گوناگون و مختلف هر روز خدا، شبانه، نیمه حضوری، مجازی و همچنین پردیس خودگردان دانشگاهها، موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین غیردولتی، دانشگاه پیام نور ثبت کرده و همچنین نسبت به تکمیل فرم مذکور در مدت زمانی که در نظر گرفته شده می باشد اقدام کند.

داوطلبان می توانند با خرید سریال اعتباری از سیستم راهنمای انتخاب رشته مجازی سراسری ۹۷ بهره بری و استفاده کنند.

جهت خرید کارت اعتباری به مبلغ ۶ هزار تومان انتخاب رشته مجازی «شماره پرونده» و همچنین «شماره داوطلبی» داوطلب که بر روی کارنامه درج شده مورد مستلزم و نیاز می باشد.

از تعداد یک میلیون و همچنین ۱۲ هزار و همچنین ۳۲۷ داوطلب ثبت نام کننده در کنکور ۹۷ تعداد ۹۱۰ هزار و همچنین ۷۱۳ فرد یا شخص در جلسه آزمون حاضر بودند.

از تعداد ۹۱۰ هزار و همچنین ۷۱۳ فرد یا شخص که در جلسه آزمون حاضر بودند تعداد ۹۱۰ هزار و همچنین ۵۶۳ فرد یا شخص مجاز به انتخاب رشته شدند.

ظرفیت پذیرش دانشجو در تیم های آزمایشی پنجگانه آزمون سراسری سال شمسی ۹۷ (به جز ظرفیت پذیرش دانشجو در دانشگاه آزاد اسلامی) در مجموع ۷۶۲ هزار و همچنین ۸۳۴ فرد یا شخص می باشد که از آن ظرفیت تعداد ۱۸۰ هزار و همچنین ۹۵۹ فرد یا شخص بر اساس نمره آزمون و همچنین سوابق تحصیلی و همچنین تعداد ۵۸۱ هزار و همچنین ۸۷۵ فرد یا شخص منحصرا بر اساس سوابق تحصیلی پذیرش می شوند.

 

نکتـــه مهـــم در مورد تحصیل همزمان در پیام نور:

شرایط و همچنین دستورالعمل تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی – کلیک کنید

 


در همین باره بخوانید:

پاسخگویی به بعضی از سوالات داوطلبان وارد شدن به دانشگاه پیام نور

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

 

آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری سال ۹۷ دانشگاه ها


جدید و تو و تازه ترین خبرهای دانشگاه پیام نور : آغاز انتخاب رشته کنکور سراسری سال شمسی ۹۷ دانشگاه ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و همچنین دفترچه

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و …

سوپروب close
خرید بک لینک