خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

 

پاسخگویی به بعضی از سوالات داوطلبان وارد شدن به دانشگاه پیام نور

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

 


 

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : با توجه به درخواست متقاضیان تحصیل در دانشگاه پیام نور، با هماهنگی نهاد سنجش آموزش کشور مرحله تکمیل ظرفیت و همچنین پذیرش جدید رشته های تحصیلی (کارشناسی) در رشته های پذیرش صرفا با اعمال سوابق تحصیلی (بدون آزمون) جهت داوطلبانی که در آزمون سراسری سال شمسی ۹۷ ثبت نام نموده یا ننموده اند، انجام می پذیرد.

کلیه متقاضیان می توانند با داشتن مدارک ذیل از روز شنبه ۲۹ دی ماه تا ۱۰ بهمن ماه ۹۷ با رفت و آمد و مراجعه حضوری به کلیه مراکز و همچنین واحدهای دانشگاه پیام نور نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.

 

ثبت نام به صورت حضوری و همچنین از طریق مراکز دانشگاه پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها انجام خواهد شد

بدیهی می باشد اولویت ثبت‌نام از داوطلبان براساس زمان رفت و آمد و مراجعه خواهد بود و همچنین ثبت نام از داوطلبان در زمان رفت و آمد و مراجعه منوط به وجود ظرفیت خالی در رشته مورد تقاضاست.

 

مدرک مورد پذیرش جهت ثبت نام :
حداقل مدرک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ثبت نام دیپلم چهار ساله متوسطه نظام قدیم یا پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم (کاردانی) می باشد که متقاضیان بایستی و حتما تا حداکثر ۳۱ شهریور ماه ۹۷ یا ۳۰ بهمن ماه ۹۷ موفق به اخذ مدرک شده باشند.
با مدرک دیپلم فنی امکان ثبت نام در رشته های بدون آزمون پیام نور و همچنین موسسات غیر انتفاعی وجود ندارد مگر آنکه داوطلب مدرک پیش دانشگاهی یا فوق دیپلم یا لیسانس گرفته باشد.

 

چگونگی ثبت نام :
متقاضیان حضور در دانشگاه پیام نور می بایست با در دست داشتن مدارک اعلام شده در آن اطلاعیه به دانشگاه پیام نور شهرستان مورد تقاضا رفت و آمد و مراجعه حضوری داشته باشند.

 

شروع به تحصیل داوطلبان :
 آن هم دسته از داوطلبانی که تا تاریخ ۳۰ بهمن ماه ۹۷ موفق به اخذ مدرک پیش دانشگاهی و همچنین یا کاردانی می شوند ثبت نام آنها از نیمسال دوم ۹۸-۹۷ امکان پذیر می باشد.

 

تعداد رشته ها قابل انتخاب :
علاقه مندان به ثبت نام در رشته های بدون آزمون در آن مرحله از ثبت نام تنها و فقط می توانند در یک کد رشته محل ثبت نام کنند. در صورت ثبت نام در دو کد رشته محل هر دو حذف خواهند شد.

 

نکتــــــــــــــــــــــــــــه خیلی زیاد مهم :
۱- کلیه متقاضیان «مرد» بایستی و حتما در زمان ثبت‌نام و همچنین شرکت در آن مرحله از پذیرش دانشجو، از نظر نظام وظیفه منعی جهت ادامه تحصیل نداشته باشند.
۲- داوطلبان بایستی و حتما در زمان ثبت‌ اطلاعات در سامانه مرتبط از طریق مراکز/واحدهای آموزشی در خصوص کدرشته مورد علاقه خود دقت و همچنین توجه مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را بعمل آورند. بدیهی می باشد بعد از ثبت، کدرشته محل ثبت شده جهت داوطلبان قابل تغییر و همچنین یا تعویض نیست.
۳- بعد از انجام ثبت‌نام، اشخاص به عنوان پذیرفته شده مشروط (در مرکز و همچنین یا واحد آموزشی که به آن هم رفت و آمد و مراجعه داشته‌اند) تلقی می‌شوند و همچنین شروع به تحصیل آنان تا زمان اثبات و یا تایید نهایی آن نهاد بصورت مشروط خواهد بود.

 

مدارک مورد مستلزم و نیاز :
۱- اصل و همچنین یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم چهارساله نظام قدیم با امضاء و همچنین ممهور به مهر دبیرستان یا نهاد آموزش پرورش.
۲- اصل و همچنین یا گواهی مدرک تحصیلی دیپلم نظام جدید با امضاء و همچنین ممهور به مهر دبیرستان یا نهاد آموزش پرورش.
۳- اصل و همچنین یا گواهی مدرک پیش دانشگاهی با امضاء و همچنین ممهور به مهر دبیرستان یا نهاد آموزش پرورش.
۴- گواهی اخذ مدرک کاردانی جهت آن هم دسته از دارندگان مدرک دیپلم نظام جدید که فاقد مدرک پیش دانشگاهی می باشند.
۵- اصل شناسنامه و همچنین ۲ برگ کپی از صفحات آن هم.
۶- اصل کارت ملی و همچنین ۲ برگ کپی از آن هم.
۷- شش قطعه عکس ۳ در ۴ تهیه شده در سال شمسی جاری با باره سفید.
۸- مدرک نظام وظیفه جهت برادران مشمول.

 

 


 

بر اساس مصوبه دومین جلسه شواری سنجش و همچنین پذیرش دانشجو ، نوع پذیرش (صرفا بر اساس سوابق تحصیلی) در مدارک تحصیلی فارغ التحصیلی دانشجویانی که در آن کد رشته ها پذیرفته می شوند ، درج نخواهد شد.

 

نکتـــه مهـــم در مورد تحصیل همزمان در پیام نور:

شرایط و همچنین دستورالعمل تحصیل همزمان در دو رشته تحصیلی – کلیک کنید

 

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و سایر دانشگاه ها


برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

زمان مشخص کردن محل آزمون و همچنین مهمان اضطراری در نیمسال دوم ۹۸-۹۷ پیام نور

زمان مشخص کردن محل آزمون و همچنین مهمان اضطراری در نیمسال دوم ۹۸-۹۷ پیام نور …

سوپروب close
خرید بک لینک