خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / آغاز ثبت نام تسهیلات سربازی برای دانش آموختگان برتر از ۱فروردین

آغاز ثبت نام تسهیلات سربازی برای دانش آموختگان برتر از ۱فروردین

آغاز ثبت نام تسهیلات سربازی جهت دانش آموختگان برتر از ۱فروردین

دست یار برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین نظارت بنیاد ملی نخبگان از اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی به دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها خبر داد و همچنین گفت: ثبت نام در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان از اول فروردین ۹۴ آغاز می می شود. 74cb2fb0ba1590bc4c7895659da04394 آغاز ثبت نام تسهیلات سربازی برای دانش آموختگان برتر از ۱فروردین

دکترغلامعلی منتظر در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر با اشاره به جزئیات اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی به دانش آموختگان برتر دانشگاه‌ها گفت: از اول فروردین ۹۴ ، دانش آموختگان برتر دانشگاه ها در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری می توانند جهت ثبت نام به سامانه اطلاعاتی بنیاد ملی نخبگان به نشانی (www.soraya.bmn.ir) رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین مدارک درخواست شده را در سامانه بارگذاری کنند بعد از بررسی کردن پس نتیجه آن می شود که به آنها اعلام می می شود.

او همچنین در خصوص تسهیلات مذکور نیز گفت: آن تسهیلات، نظام وظیفه تخصصی می باشد که اشخاص واجد شرایط از سوی بنیاد ملی نخبگان به ستاد کل نیروهای مسلح معرفی می شوند با هماهنگی که با ستاد کل گرفته شده آن اشخاص با گذراندن یک طرح تحقیقاتی در مدت زمان، نصف زمان معمول بقیه مشمولان می توانند دوره نظام وظیفه خود را طی کنند.

دست یار برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین نظارت بنیاد ملی نخبگان افزود: ظرفیت ویژه ای جهت اعطای تسهیلات نظام وظیفه تخصصی در نظر گرفته شده می باشد که به تمام اشخاص واجد شرایط اعطا می می شود.

منتظر در خصوص آنکه دانش آموختگان برتر تا چه زمانی جهت ثبت نام فرصت دارند، گفت: ثبت نام از اول فروردین ۹۴ آغاز می می شود و همچنین واجدان شرایط دائما می توانند درخواست خود را در سامانه ثبت کنند و همچنین هر کسی واجد شرایط باشد معرفی می می شود.

مهم‌ترین موارد و نکات آن تسهیلات به شرح زیر می باشد:

بنیاد ملّی نخبگان براساس آیین‌نامه «شناسایی و همچنین پشتیبانی از دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاهی» تسهیلات ویژه‌ای را جهت دانش‌آموختگان‌برتر دانشگاه‌ها جهت طیّ دوره نظام‌وظیفه تخصصی اعطا می‌کند.

۱.صرفاً دانش‌آموختگان دوره کارشناسی‌ارشد و همچنین دکتری تخصصی و همچنین نیز دانشجویان دوره دکتری تخصصی که از طرح‌نامه رساله خود دفاع کرده و همچنین وارد مرحله پژوهش شده‌اند می‌توانند از آن تسهیلات بهره بری و استفاده کنند.

تبصره: دانش‌آموختگان دوره دکتری حرفه‌ای علم پزشکی جدید معادل دوره کارشناسی‌ارشد و همچنین دانش‌آموختگان دوره تخصصی علم پزشکی جدید معادل دوره دکتری تخصصی محسوب می‌شوند.

۲. دانش‌آموختگان براساس امتیاز حاصل از مجموع فعالیت‌های نخبگانی در زمان تحصیل (و همچنین نه صرفاً داشتن مقاله) می‌توانند از تسهیلات نظام وظیفه تخصصی بهره‌مند شوند.

۳. دانش‌آموختگانی که حداکثر سه سال شمسی از زمان دانش‌آموختگی آنان قبل باشد مجاز به بهره بری و استفاده از تسهیلات خواهند بود.

۴. بررسی کردن پرونده دانش‌آموختگان منوط به ثبت کامل اطلاعات متقاضی در سامانه اطلاعاتی بنیاد ملّی نخبگان (www.soraya.bmn.ir) می باشد و همچنین هیچ یک از مدارک به‌روش دستی تحویل نمی‌می شود.

۵. دانش‌آموختگان جهت نام نویسی در سامانه بایستی و حتما شرایط زیر را داشته باشند:

۵-۱. دانش‌آموختگانی که میانگین کلِ دوره کارشناسیِ آنان بیش از ۱۶، میانگین کلِ دوره کارشناسی‌ارشد و همچنین نیز دوره دکتری بیش از ۱۷ باشد.

۵-۲. برگزیدگان آزمون‌های سراسری وارد شدن به دانشگاه (رتبه‌های زیر ۳۰۰ در دوره کارشناسی یا دکتری حرفه‌ای، رتبه‌های زیر ۱۰ در دوره کارشناسی ارشد و همچنین زیر ۵ در دوره دکتری تخصصی) / برگزیدگان المپیادهای ملّی دانش‌آموزی (آموزش و همچنین پرورش) و همچنین المپیادهای ملّی دانشجویی (وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت)

شرط ۵-۲ با شروط زیر قابل جایگزینی می باشد:

۵-۳. مشمولان جایزه‌های تحصیلی بنیاد و همچنین نیز افرادی که طبق مقررات قبلی بنیاد از کمک هزینه‌های تحصیلی بنیاد بهره‌مند شده‌اند.

۵-۴. برگزیدگان جشنواره‌های بین‌المللی خوارزمی، قسمت و بخش دانشجویی جشنواره جوون خوارزمی (بین‌المللی و همچنین دانشجویی)، جشنواره رازی و همچنین جشنواره فارابی

۵-۵. مخترعان برتر براساس آیین‌نامه شناسایی و همچنین پشتیبانی از اختراع‌های برگزیده

۵-۶. برگزیدگان آزمون جامع، پیش کارورزی، دستیاری و همچنین دانش‌نامه تخصصی در رشته‌های علم پزشکی جدید، دندان‌علم پزشکی جدید و همچنین داروسازی

یادآوری مهم: آن شروط صرفاً شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت بررسی کردن پرونده می باشد و همچنین شرط کافی، کسب امتیاز از مجموع فعالیت‌های نخبگانی براساس مقررات بنیاد می باشد.

۶. باتوجه به آنکه امتیازهای دانش‌آموختگان به کمک نرم افزار تخصصی محاسبه می‌می شود مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد:

۶-۱. همه اطلاعات به روش کامل در سامانه بارگذاری می شود. بدیهی می باشد تا تکمیل نهایی اطلاعات، فرایند بررسی کردن آغاز نمی‌می شود.

۶-۲. زمان بررسی کردن پرونده (از زمان تکمیل نهایی پرونده) در سامانه ۳۰ روز می باشد و همچنین صرفاً بعد از پایان آن زمان، امکان پاسخگویی وجود خواهد داشت.

۷.آن مقررات از ابتدای سال شمسی ۱۳۹۴ اجرا خواهد شد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%AB%D8%A8%D8%AA-%D9%86%D8%A7%D9%85-%D8%AA%D8%B3%D9%87%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%B3%D8%B1%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%AE%D8%AA-9201
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : آغاز ثبت نام تسهیلات سربازی جهت دانش آموختگان برتر از ۱فروردین

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک