خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان جدید کارشناسی بدون آزمون سال شمسی ۹۸ پیام نور

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان جدید کارشناسی بدون آزمون سال شمسی ۹۸ پیام نور

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان جدید کارشناسی بدون آزمون سال شمسی ۹۸ پیام نور

به نقل از وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا (PNUNA.COM) : ثبت نام غیرحضوری و همچنین انتخاب واحد کلیه پذیرفته شدگان کارشناسی بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) ورودی نیمسال اول ۹۹-۹۸ دانشگاه پیام نور آغاز شد.

آن دسته از دانشجویان می توانند با وارد شدن به سیستم گلستان به نشانی reg.pnu.ac.ir و همچنین براساس دستور العمل اعلام شده نسبت به ثبت نام و همچنین ارسال مدارک خود به صورت غیر حضوری اقدام کنند.

انتخاب واحد آن دسته از دانشجویان بعد از اثبات و یا تایید نهایی مدارک توسط کارشناس مربوطه از طریق سیستم گلستان امکان پذیر خواهد بود.

 

مهلت ثبت نام غیرحضوری: تا ۱۸ مهرماه ۱۳۹۸

 

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

 


 

آموزش عکسی ثبت نام و همچنین پذیرش غیرحضوری دانشجویان ورودی جدید پیام نور کلیک کنید

 

راهنما و همچنین آموزش عکسی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 


مراحل ثبت نام به صورت کامل: 

۱- ثبت نام و همچنین ارسال مدارک به صورت اینترنتی
۲- تحویل مدارک به صورت حضوری
۳- وارد شدن به سیستم گلستان با شماره دانشجویی
۴- تکمیل فرم نظرسنجی سیستم گلستان
۵- پرداخت شهریه – ثبت درخواست مهمان
۶- انتخاب واحد

 


۱) ثبت نام و همچنین ارسال مدارک به صورت اینترنتی

۱ – رفت و آمد و مراجعه به وبسایت و مرکز خبرهای جدید گلستان دانشگاه پیام نور به نشانی اینترنتی :

نقطه: وبسایت و مرکز خبرهای جدید سرویس ها و خدمات آموزشی و همچنین انتخاب واحد دانشگاه پیام نور تنها و فقط با نرم افزار مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر (نرم افزار مرورگر اینترنتی اصلی ویندوز) باز می می شود.

http://reg.pnuna.com

 

۲ – کلیه پذیرفته شدگان میبایست با شناسه کاربری و همچنین گذرواژه به شرح زیر وارد سیستم شوند:

* پذیرفته شدگان مقطع کارشناسی بدون آزمون (بر اساس سوابق تحصیلی) سال شمسی ۹۸

– شناسه کاربری : شماره داوطلبیb981

– گذرواژه : شماره ملی (در صورتیکه در ابتدای کد ملی رقم صفر وجود داشته باشد بایستی و حتما هنگام درج شناسه کاربری ثبت گردد)

مثال : شناسه کاربری: b981600707 – گذرواژه: ۰۰۶۱۱۱۱۱۱۱

نقطه مهم ۱ : شماره داوطلبی تو در کارنامه اعلام شده در وبسایت و مرکز خبرهای جدید نهاد سنجش وجود دارد

نقطه مهم ۲ : گذر واژه دانشجویان در صورتیکه در اطلاعات نهاد سنجش فاقد شماره ملی باشند ، شماره شناسنامه می باشد.

 

۳ – از طریق مسیر زیر نسبت به تکمیل اطلاعات و همچنین همچنین ارسال مدارک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری اقدام نمائید.

آموزش –> دانشجو –> پذیرش غیرحضوری –> “پذیرش غیر حضوری دانشجویان جدیدالورود”

تذکر: حجم هر تصویر حداکثر ۲۵۰ کیلوبایت و همچنین ترجیحا فرمت آن هم jpg یا jpeg باشد.

 

کاملترین و همچنین جامع ترین آموزش عکسی ثبت نام و همچنین پذیرش غیرحضوری دانشجویان ورودی جدید پیام نور – کلیک کنید

 

 

مدارک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت ثبت نام کارشناسی دانشگاه پیام نور:

(کلیه مدارک بایستی و حتما اسکن شوند و همچنین در سیستم ارائه داده شوند)
۱- دیپلم متوسطه سه ساله
۲- پیش دانشگاهی یا دیپلم نظام قدیم یا فوق دیپلم
۳- رسید پستی تائیدیه تحصیلی دوره دیپلم و همچنین پیش دانشگاهی (جهت تهیه آن هم بایستی و حتما به دفاتر پستی رفت و آمد و مراجعه نمایید)
۴- گواهی تائیدیه سهمیه ایثارگری ازمراجع ذیربط مرتبط به بهره بری و استفاده کنندگان از سهمیه ایثارگری
۵- تصویر کلیه صفحات شناسنامه
۶- تصویر کارت ملی
۷- عکس با باره روشن (جهات رفت و آمد و مراجعه حضوری ۶ قطعه)
۸- مدرک مشخص کننده اوضاع نظام وظیفه (ویژه آقایان) (معافیت تحصیلی بعد از ثبت نام قطعی تو توسط خود دانشگاه صادر می می شود)

* افرادی که مشمول خواهند بود و همچنین هنوز سربازی نرفته اند در قسمت مدرک مشخص کننده اوضاع نظام وظیفه ، اسکن مدرک پیش دانشگاهی خود و همچنین یا یک عکس سفید ارسال کنند.

* رسید تحصیلی یا آن هم تاییدیه تحصیلی بایستی و حتما از دفاتر پستی شهرستان خود گرفتن می شود.حتما در هنگام رفت و آمد و مراجعه آدرس پستی و همچنین صندوق پستی مرکز/واحد قبولی خود را همراه داشته باشید.

مدارک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت انجام سرویس تاییدیه تحصیلی:
۱– کپی آخرین مدرک تحصیلی دیپلم-پیش دانشگاهی
۲- تکمیل فرم تاییدیه تحصلی
۳- تهیه ۲ طغری* (عدد) پاکت
۴- اصل کارت ملی


۲) تحویل مدارک به صورت حضوری

دانشگاه پیام نور اعلام کرده می باشد که داوطلبان بعد از ثبت نام غیر حضوری بایستی و حتما مدارک اسکن شده را به صورت حضوری نیز تحویل مرکز قبولی بدهند. مهلت تحویل مدارک از ۱۳ مهر تا ۱۸ مهر ۹۸ اعلام شده می باشد.
بعد از ثبت نام اینترنتی و همچنین و همچنین ارسال مدارک غیر حضوری ، تو بایستی و حتما حضوری (توسط خود یا نزدیکان) به مرکز قبولی رفت و آمد و مراجعه و همچنین مدارکی که به صورت اینترنتی ارائه داده اید آن دفعه به صورت فیزیکی ارائه دهید در آن مرحله کارشناس مربوطه بایستی و حتما در سیستم مدارک تو را اثبات و یا تایید کند و همچنین بعد از آن هم نام کاربری تو تغییر می کند . بعد از آن هم شناسه کاربری تو شماره دانشجویی می باشد که در سیستم گلستان هنگام ثبت نام به تو اعلام شده می باشد.


۳) وارد شدن به سیستم گلستان با شماره دانشجویی

بعد از آنکه مدارک را به صورت حضوری تحویل داده اید می بایست بتوانید با شماره دانشجویی و همچنین رمز عبور جدید وارد سیستم گلستان شوید.

جهت ثبت نام و همچنین انتخاب واحد به سیستم گلستان دانشگاه پیام نور به آدرس : http://reg.pnuna.com رفت و آمد و مراجعه نمایید.

شناسه کاربری : شماره دانشجویی

گذرواژه: شماره شناسنامه

نقطه مهم : تا زمانی که تو همچنان با شماره دواطلبی وارد وبسایت و مرکز خبرهای جدید می شوید یعنی شماره دانشجویی تو فعال نشده می باشد پس قاعدتا یعنی هنوز یا مدارک تو بررسی کردن نشده می باشد یا اثبات و یا تایید نشده می باشد علت آن هم آن می باشد یا مدارک را حضوری تحویل نداده اید یا کارشناس هنوز در سیستم جهت تو اثبات و یا تایید نزده می باشد که یا بایستی و حتما صبر کنید تا مدارک تو اثبات و یا تایید شوند یا آنکه حضوری رفت و آمد و مراجعه کنید (زمان دقیقی را نمی می شود جهت موضوع گفتن کرد )


۴) تکمیل فرم نظرسنجی سیستم گلستان

بعد از آنکه توانستید با شماره دانشجویی و همچنین رمز عبور جدید وارد سیستم گلستان شوید تو می بایست فرم نظرسنجی را تکمیل کنید.

به تازگی دانشگاه پیام نور همه دانشجویان را ملزم کرده می باشد ابتدا بایستی و حتما یک فرم نظرسنجی که در سیستم گلستان قرار دارد را پر کنند.

دیدن کردن و نمایش قسمت نظرسنجی – دانشجویان دانشگاه پیام نور جهت آنکه بتوانند منوهای وبسایت و مرکز خبرهای جدید گلستان را مشاهه نمایند ، مستلزم و نیاز می باشد ابتدا یک فرم نظرسنجی که در سیستم گلستان قرار دارد را تکمیل کنند و همچنین ثبت کنند.

آموزش عکسی نحوه شرکت در نظرسنجی پیام نور جهت فعال شدن منوها

 


۵) پرداخت شهریه

بعد از تکمیل فرم نظر سنجی از سیستم گلستان خارج شوید و همچنین مجدد با شماره دانشجویی و همچنین رمز عبور خود وارد شوید.

اکنون می بایست منو ها فعال شده باشد تو جهت آنکه بتوانید انتخاب واحد کنید بایستی و حتما شهریه ثابت را پرداخت کنید و همچنین شهریه تو در نقل از ۱۶۳ سیستم گلستان صفر شده باشد.

کلیه دانشجویان قبل از انجام انتخاب واحد، موظف به پرداخت شهریه ثابت میباشند و همچنین در صورت عدم پرداخت، امکان انجام انتخاب واحد ایشان مقدور نخواهد بود. لذا قبل از انجام ثبت نام از مسیر زیر نسبت به گرفتن نقل از ۱۶۳ (فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور)اقدام نمایید:

منوی اصلی –> آموزش –> نقل از های آموزش –> شهریه –> لیست ها و همچنین بررسی ها –> فرم واریز وجوه دانشگاه پیام نور

 

تذکر۱: پرداخت شهریه از چند طریق : الکترونیکی، دستگاه خودپرداز بانک صادرات ، تلفن بانک و همچنین رفت و آمد و مراجعه حضوری به بانک صادرات مقدور می باشد.

کاملترین راهنمای عکسی پرداخت شهریه دانشگاه پیام نور – کلیک کنید


۶) انتخاب واحد

۳- بعد از پرداخت شهریه ثابت دانشجویان می توانند از تاریخ ۱۳ مهرماه ۹۸ طبق آموزش زیر نسبت به انتخاب واحد خود اقدام کنند:

راهنما و همچنین آموزش عکسی انتخاب واحد دانشجویان دانشگاه پیام نور – کلیک کنید

 


تذکرات خیلی زیاد مهم :

۱ – در صورتیکه مدارک ارسالی با اصل مدارک در زمان رفت و آمد و مراجعه حضوری و همچنین تحویل مدارک ناقص یا شامل تناقض باشد ، قبولی تو در دانشگاه پیام نور ملغی می می شود . توجه داشته باشید تا زمان تحویل مدارک تو دانشجو قطعی دانشگاه محسوب نمی شوید. مسئولیت تناقض و همچنین کسری مدارک تا زمان تحویل بعهده شخص پذیرفته شده می باشد.

۲ – بعد از انجام مراحل فوق جهت تحویل مدارک به صورت فیزیکی با توجه به تاریخ مندرج در وبسایت و مرکز خبرهای جدید های اطلاع رسانی مرکز قبولی خود رفت و آمد و مراجعه نمایید.

۳ – خودخوان – آزمون محور : در صورتی که جهت درسی نوشته شده می باشد خودخوان یعنی جهت درس مذکور کلاس تشکیل نخواهد شد.
عادی : یعنی جهت درس مورد نظر کلاس تشکیل میشود.

۴ – تجمیع یا سنتی : دانشجویان کارشناسی ورودی جدید که رشته انها تجمیع داشته باشند تجمیع محسوب می شوند سایر رشته ها که تجمیع ندارند سنتی خواهند بود.

ورودی های ۸۵ به قبل سنتی و همچنین ورودی های ۸۶ به بعد تجمیع (چندبخشی) خواهند بود.

۵ – تاریخ و همچنین ساعت تشکیل کلاس و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب امتحانات واحدهای انتخابی از مسیر ثبت نام -> نقل از های ثبت نام -> در نقل از ۱۰۱ ” پس نتیجه آن می شود که ثبت نام و همچنین انتخاب واحد دانشجو” بعد از انتخاب واحد در دسترس قرار می گیرد.

در صورتی که ساعت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب تشکیل کلاس ها در نقل از ۱۰۱ نیست ممکن می باشد در وبسایت و مرکز خبرهای جدید مرکز قبولی خودتان اعلام شده باشد.

نقطه : در صورتی که نقل از ۱۰۱ در سیستم پیغام کد ۱۸ را می دهد طبیعی می باشد یعنی خود سیستم جهت همه فعال نکرده می باشد پس جای نگرانی نیست.

بعد از انجام مراحل فوق با توجه به تاریخ مندرج در گواهی پذیرش اینترنتی جهت تحویل مدارک به مرکز پذیرش خود رفت و آمد و مراجعه نمایید.

۶- پذیرفته شدگان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد حداکثر تا ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ در مقطع قبل فارغ التحصیل شوند.بدیهی می باشد از ثبت نام افرادی که تا تاریخ ۳۱ شهریورماه ۱۳۹۸ فارغ التحصیل نمی شوند ، ممانعت بعمل آید و همچنین فهرست آنان با قید تاریخ فراغت از تحصیل به اداه کل سرویس ها و خدمات آموزشی ارسال می شود.

۴ – جهت گرفتن برنامه جذاب و جالب و خوب کلاسی خود تنها و فقط و همچنین تنها و فقط به وبسایت و مرکز خبرهای جدید مرکز قبولی خود و همچنین یا وبسایت و مرکز خبرهای جدید سهبا به نشانی sahba.pnuna.com رفت و آمد و مراجعه کنید.

به دانشجویان عزیز توصیه می می شود مباحث و مطالب زیر را با دقت مطالعه فرمایند:

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

 


در همین باره بخوانید:

آیین نامه آموزشی دوره کارشناسی دانشگاه پیام نور / قوانین و همچنین شرایط

دانلود لیست ارائه دروس و همچنین منابع درسی دانشگاه پیام نور

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

پاسخگویی به بعضی از سوالات داوطلبان وارد شدن به دانشگاه پیام نور

سنوات تحصیلی مقاطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد در دانشگاه پیام نور

دستورالعمل و همچنین شرایط درخواست مهمان و همچنین انتقالی در دانشگاه پیام نور

آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان جدید کارشناسی بدون آزمون سال ۹۸ پیام نور


تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : آغاز ثبت نام پذیرفته شدگان جدید کارشناسی بدون آزمون سال شمسی ۹۸ پیام نور

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز مهلت حذف و همچنین اضافه نیمسال اول ۹۹-۹۸ پیام نور / موارد و نکات مهم حذف و همچنین اضافه

آغاز مهلت حذف و همچنین اضافه نیمسال اول ۹۹-۹۸ پیام نور / موارد و نکات …