خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / آغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ۱۰مرداد

آغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ۱۰مرداد

آغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ۱۰مرداد

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی اظهار کرد:‌ براساس نتایج آزمون سراسری ۹۴ که هفته قبل توسط نهاد سنجش اعلام شد، انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ساعت ۱۴ روز شنبه ۱۰ مردادماه آغاز می‌می شود.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، دکتر علوی فاضل در نشست خبری که صبح امروز برگزار شد، با تأکید بر آنکه انتخاب رشته دانشگاه آزاد اسلامی براساس نتایج آزمون سراسری ۹۴ می باشد، گفت: فرایند انتخاب رشته دانشگاه از ۱۰ مرداد آغاز شده و همچنین تا آخر وقت روز سه‌شنبه ۲۰ مردادماه ادامه دارد. هر داوطلب مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد براساس نمره به دست آمده در آزمون سراسری با رفت و آمد و مراجعه به وبسایت و مرکز خبرهای جدید www.azmoon.org براساس علاقه‌مندی و همچنین نمره‌ای که کسب کرده، نسبت به انتخاب رشته اقدام نماید.

او همچنین با گفتن آنکه هر داوطلب می‌تواند همچنین و علاوه بر انتخاب رشته در تیم آزمایشی اصلی در تیم‌های آزمایشی زبان‌های خارجی و همچنین هنر نیز انتخاب رشته نماید، افزود: داوطلبان می‌توانند در مقطع کاردانی، کارشناسی، کارشناسی پیوسته و همچنین دکترای حرفه‌ای شامل چهار رشته علم پزشکی جدید، دندان‌علم پزشکی جدید، داروسازی و همچنین دکترای غیرپزشکی دامپزشکی انتخاب رشته کنند.

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه با تأکید بر آنکه همه داوطلبانی که در کنکور سراسری مجاز به انتخاب رشته شده‌اند می‌توانند رشته‌های دانشگاه آزاد را نیز انتخاب کنند، گفت: همه ۷۹۵هزار و همچنین ۹۹۱ داوطلب آن امکان را دارند که نسبت به انتخاب رشته‌های دانشگاه آزاد اسلامی اقدام نمایند.

علوی فاضل از انتخاب ویرایش انتخاب رشته داوطلبان خبر داد و همچنین اظهار کرد: امکان ویرایش اطلاعات تا پایان مهلت انتخاب رشته جهت داوطلبان فراهم می باشد و همچنین داوطلبان می‌توانند با رفت و آمد و مراجعه به سامانه www.azmoon.org بدون واریز وجه نسبت به ویرایش اولویت‌ها و همچنین رشته‌هایی که انتخاب نموده اند اقدام نمایند.

او همچنین با اشاره به سهمیه بسیج فعال توضیح داد: یکی از ویژگی‌های دانشگاه آزاد اسلامی برقراری سهمیه جهت بسیج فعال می باشد. اشخاص واجد شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد جهت وارد شدن به دانشگاه آزاد اسلامی به وبسایت و مرکز خبرهای جدید www.azmoon.org رفت و آمد و مراجعه کنند و همچنین سهمیه بسیج فعال را انتخاب نمایند.

ظرفیت ۵۱ هزارنفری انتخاب رشته با آزمون

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد با توجه به آنکه ظرفیت پذیرش در انتخاب رشته با آزمون در ۴۳۰ رشته محل حدود ۵۱ هزار فرد یا شخص می باشد، افزود: بیشترین رقابت در رشته‌های علوم علم پزشکی جدید بوده که حدود ۱۵۰۰ فرد یا شخص در دکترای حرفه‌ای علم پزشکی جدید،‌دندان‌علم پزشکی جدید، داروسازی ظرفیت پذیرش وجود دارد.

علوی فاضل با اشاره به پردیس‌های خودگردان توضیح داد: در سال شمسی جاری بعضی رشته محل‌های مقطع دکترای حرفه‌ای علم پزشکی جدید، ‌دندان‌علم پزشکی جدید و همچنین داروسازی شامل ظرفیت مازاد تحت عنوان پردیس‌های خودگردان خواهند بود. مجوز آن فعالیت از وزارت بهداشت به دانشگاه آزاد داده شده می باشد و همچنین شهریه آن هم مطابق مصوبه وزارت بهداشت مطابق پردیس‌های خودگردان دانشگاه دولتی می باشد. داوطلبان توجه داشته باشند ظرفیت پذیرش آن پردیس‌ها محدود و همچنین بین ۱۰۰ تا ۱۲۰ فرد یا شخص می باشد. همچنین آن پردیس‌ها شامل کد رشته جدا از رشته اصلی خواهند بود. شهریه آن پردیس‌ها در دفترچه اعلام شده می باشد.

اعلام نتایج آزمون دکترای تخصصی در نیمه دوم شهریورماه

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به آزمون دکترای تخصصی اظهار کرد:‌آن آزمون در تاریخ ۱۰ بهمن ۹۳ برگزار شد و همچنین بیش از ۱۱۱ هزار فرد یا شخص در ۲۱۵ رشته گرایش دکترای تخصصی شرکت کردند.

علوی فاضل ادامه داد: اسامی چند برابر ظرفیت پذیرفتگان جهت شرکت در مصاحبه از ۲۳ خردادماه اعلام شد و همچنین تا امروز از ۲۱۵ رشته زمان‌بندی مصاحبه ۲۰۹ رشته اعلام شده و همچنین مصاحبه‌ها در حال انجام می باشد. همچنین مصاحبه ۱۳۷ رشته از ۲۰۹ رشته به پایان رسیده می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه فرایند مصاحبه تا پایان مردادماه به پایان می‌رسد گفت: پس نتیجه آن می شود که نهایی در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌می شود. ظرفیت پذیرش دکترای تخصصی حدود ۱۲ هزار فرد یا شخص می باشد.

اعلام نتایج دکترای تخصصی پژوهش محور در نیمه دوم شهریورماه

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با گفتن آنکه ثبت نام دکترای تخصصی پژوهش محور دانشگاه آزاد اسلامی جهت اولین بار در سال شمسی ۹۳ براساس مقررات وزارت علوم و همچنین با اخذ مجوز انجام شد، گفت: ثبت نام در آذر ۹۳ به پایان رسید و همچنین داوطلبان به شرط معدل بالای ۱۸ در رشته‌های انسانی و همچنین بالای ۱۷ در سایر تیم‌ها و همچنین دارا بودن نمره پایان‌نامه بالا ۱۸ حائز شرایط تشخیص داده شده و همچنین دعوت به مصاحبه شدند.

علوی فاضل با تأکید بر آنکه ماهیت دکترای تخصصی پژوهش محور رفع مستلزم و نیاز صنعت، سرویس ها و خدمات، اجرای طرح‌های نظارت شده و همچنین… می باشد، اظهار کرد: به همین دلیل فرایند مصاحبه طولانی‌تر می باشد. از مجموع ۱۷۹ رشته که پذیرش شده مصاحبه ۱۶۹ رشته به پایان رسیده و همچنین مابقی تا پایان مردادماه انجام می‌می شود. امیدواریم نتایج نهایی در نیمه دوم شهریور اعلام گردد.

اعلام نتایج کارشناسی ارشد ۹۴ در نیمه دوم شهریورماه

او همچنین در ادامه با اشاره به آزمون کارشناسی ارشد سال شمسی ۹۴ گفت: آن آزمون از تاریخ ۷ تا ۹ خردادماه برگزار شد و همچنین ۵۶۰ هزار فرد یا شخص در آن هم شرکت کردند و همچنین پذیرفته‌شدگان در ۱۲۵ مجموعه امتحانی با یکدیگر به رقابت پرداختند.

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرایند تصحیح ابتدایی و اولیه اوراق گفت: فرایند تصحیح ابتدایی و اولیه اوراق آزمون انجام شده می باشد و همچنین حدود ۱۹۵ هزار فرد یا شخص در آن مقطع جهت سال شمسی تحصیلی ۹۴-۹۵ پذیرفته خواهند شد. ظرفیت پذیرش نسبت به سال شمسی قبل تغییر بسیاری نداشته و همچنین نتایج در نیمه دوم شهریورماه اعلام می‌می شود.

اعلام نتایج آزمون کارشناسی ناپیوسته در هفته آخر شهریورماه

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به آزمون کارشناسی ناپیوسته ۹۴ گفت: آن آزمون به شکل متمرکز و همچنین توسط نهاد سنجش برگزار می‌می شود و همچنین داوطلبانی متقاضی بایستی و حتما حتما در آن آزمون شرکت کنند. ظرفیت پذیرش در رشته محل‌های با آزمون که ۲۱ رشته در علوم علم پزشکی جدید می باشد، حدود ۵۰۰ فرد یا شخص بوده و همچنین نتایج در هفته آخر شهریورماه اعلام می‌می شود.

نحوه پذیرش بدون آزمون دانشگاه آزاد در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه در مورد نحوه پذیرش بدون آزمون دانشجو در آن دانشگاه توضیح داد: پذیرش بدون آزمون در مقاطع کاردانی، کارشناسی پیوسته و همچنین کارشناسی ناپیوسته به آن صورت می باشد که در طول سال شمسی وبسایت و مرکز خبرهای جدید ثبت نام باز بوده و همچنین هر فرد علاقه‌مند می‌تواند نسبت به ثبت‌نام اقدام نماید. ۹۷٫۳ رشته‌های دانشگاه آزاد بدون آزمون بوده و همچنین داوطلبان در هر زمان می‌توانند به سامانه رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین رشته محل‌ها را انتخاب کنند، سپس بعد از انتخاب و همچنین ثبت نام به واحد دانشگاه که سند پذیرش آن هم‌ها صادر شده رفت و آمد و مراجعه کرده و همچنین نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

علوی فاضل در مورد ارزش مدرک آن داوطلبان گفت: بایستی و حتما داوطلبان توجه کنند هیچ تفاوتی بین ارزش مدارک دانشجویان با آزمون یا بدون آزمون در کشور وجود ندارد.

او همچنین در مورد مقطع دکترای تخصصی و همچنین کارشناسی ارشد نیز توضیح داد: جهت پذیرش دانشجویان از آیین‌نامه فارغ‌التحصیلان ممتاز و همچنین نخبگان بهره بری و استفاده می‌می شود و همچنین دانشجویانی که معدل بالای ۱۷ یا ۱۸ دارند مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد در آذرماه هر سال شمسی به سامانه آزمون وارد شده و همچنین در قسمت و بخش ثبت نام آزمون اعلام کنند واجد شرایط پذیرش بدون آزمون از طریق فارغ‌التحصیلان ممتاز و همچنین نخبگان خواهند بود.

او همچنین ادامه داد: در دوره دکترای تخصصی داوطلبان بایستی و حتما امتیاز را از نمره پایان‌نامه، معدل کارشناسی ارشد، مقالات و همچنین تولیدات علمی کسب کنند. مطابق با ظرفیت پذیرش ممتازان که ۲۰ قسمت و بخش ظرفیت در هر رشته محل می باشد در مصاحبه کنند.

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: پذیرش دانشجوی بدون آزمون در مقطع کارشناسی ارشد تنها و فقط متعلق به فارغ‌التحصیلان ممتاز دانشگاه آزاد اسلامی می باشد ولی باید توجه داشت در دکترای تخصصی اشخاص چه فارغ التحصیل دانشگاه آزاد باشند چه نباشند می‌توانند در پذیرش بدون آزمون ثبت نام کنند. همچنین در پذیرش بدون آزمون در مقطع دکترای تخصصی داوطلبان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد رشته هم نام و همچنین متجانس با رشته کارشناسی ارشد خود را انتخاب نمایند.

او همچنین در مورد ظرفیت پذیرش نیز اظهار کرد:‌ در مقطع دکترا و همچنین سایر مقاطع ظرفیت مشابه سال شمسی‌های قبل می باشد و همچنین ظرفیت‌ها تقریبا مشابه سال شمسی قبل می باشد.

افزایش ۱۵ درصدی شهریه ثابت و همچنین متغیر جهت ورودی‌های جدید

دست یار سنجش پذیرش دانشگاه آزاد در ادامه با اشاره به بحث شهریه آن دانشگاه اظهار کرد: یکی از مزیت‌های دانشگاه آزاد آن می باشد که فرایند واریز شهریه کاملا شفاف می باشد. شهریه ثابت دانشجویان فعلی در مهر ۹۴ افزایش پیدا نخواهد کرد ولی باید توجه داشت شهریه متغیر آن دانشجویان ۱۵ قسمت و بخش افزایش خواهد داشت. همچنین شهریه ثابت و همچنین متغیر ورودی‌های جدید در مهر ۹۴، ۱۵ قسمت و بخش افزایش پیدا می‌کند.

علوی فاضل در پایان گفت: البته افزایش شهریه دانشگاه آزاد تا سقف ۲۵ قسمت و بخش مجاز اعلام شده ولی باید توجه داشت طبق مصوبه هیأت امنا شهریه تنها و فقط ۱۵ قسمت و بخش افزایش پیدا می کند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D9%81%D8%B1%D8%A7%DB%8C%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-11075
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : آغاز فرایند انتخاب رشته دانشگاه آزاد از ۱۰مرداد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک