خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آمار افزایش کیفیت امتحانات در نیمسال اول ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور + سند

آمار افزایش کیفیت امتحانات در نیمسال اول ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور + سند

آمار افزایش کیفیت امتحانات در نیمسال اول ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور + سند

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : بعضی از دانشجویان و همچنین اساتید دانشگاه پیام نور معتقدند که سوالات امتحانات پایان ترم دانشگاه پیام نور استاندارد نیست و همچنین کیفیت مطلوب را ندارند.

گاهی سوالات آنقدر سخت می باشد که دروس ریزشی می شوند و همچنین گاهی طراحی کلید آنقدر غیر استاندارد که پاسخ صحیح ۹۰ قسمت و بخش سوالات یک گزینه بوده می باشد!

در آن ارتباط و رابطه جای بسی خوشحالی و همچنین تقدیر و همچنین تشکر از مسئولین مرکز آزمون بخصوص مسئولین آزمون سازی نهاد مرکزی دانشگاه پیام نور هست که به سرعت و همچنین دقت به اعتراضات رسیدگی می کنند و همچنین در حال بهبود و همچنین کیفیت بخشیدن به آزمون های دانشگاه پیام نور خواهند بود.

در همین ارتباط و رابطه طبق آماری که از طرف مرکز آزمون به صورت اختصاصی جهت پیام نورنا ارسال شده می باشد ، آن موضوع قابل دیدن هست که کیفیت آزمون و همچنین امتحانات نیمسال اول ۹۴-۹۳ نسبت به نیمسال قبلش (نیمسال دوم ۹۳-۹۲) افزایش چشمگیری داشته می باشد.

بر اساس آن آمار که از طرف نهاد مرکزی دانشگاه پیام نور صادر شده می باشد ، تعداد اعتراض به سوال در نیمسال اول ۹۴-۹۳ نسبت به نیمسال قبلش یعنی نیمسال دوم ۹۳-۹۲ افزایش کیفیت ۶۷ درصدی دیدن می می شود.

همچنین در تعداد اعتراض وارد به سوال (تعداد سوال سرشکن شده) افزایش کیفیت ۷۵ درصدی و همچنین تعداد اعتراض به کلید سوالات افزایش کیفیت ۵۷ درصدی اعلام شده می باشد.

ردیف نوع آزمون تعداد اعتراض به سوال تعداد اعتراض وارد به سوال (تعداد سوال سرشکن شده)
تعداد اعتراض به کلید
۱ نیمسال دوم ۹۳-۹۲
۴۹۶ ۸۵۰ ۳۳۰
۲ نیمسال اول ۹۴-۹۳
۱۶۴ ۲۱۱ ۱۴۳
قسمت و بخش افزایش کیفیت %۶۷ %۷۵ %۵۷

البته نمی قدرت آن موضوع را کتمان کرد که دانشگاه پیام نور نسبت به چند سال شمسی قبل تر پیشرفت قابل توجه ای در استاندارد سازی سوالات امتحان داشته می باشد ولی باید توجه داشت بنظر میرسد هنوز تا نقطه مطلوب فاصله دارد.

مهدی باقرپسندی ، ریاست تیم آزمون سازی دانشگاه پیام نور که در آزمون سازی تخصص دارد در گفتگور اختصاصی با پیام نورنا گفت : مطمئنا مشکلاتی در طراحی آزمون ها هست و همچنین نمی می شود آن موارد رو تکذیب کرد و همچنین گفت که هیچ مشکلی و همچنین هیچ ایرادی در سوالات و همچنین امتحانات نیست ولی ما بشدت در صدد رفع آن معظلات و مسائل و مشکلات هستیم.

مهدی باقرپسندی افزود : بنده از نیمسال اول ۹۴-۹۳ به سمت ریاست تیم آزمون سازی دانشگاه پیام نور منصوب شده ام و همچنین طبق آمار نهاد مرکزی ، کیفیت چشم گیری در امتحانات نیمسال اول ۹۴-۹۳ نسبت به نیمسال قبلش (نیمسال دوم ۹۳-۹۲) داشته که به دانشجویان عزیز اطمینان خواهیم داد که مسئولین و همچنین همکاران بنده در مرکز آزمون در صدد افزایش اکثرا و بیشتر کیفیت و همچنین کاهش معظلات و مسائل و مشکلات خواهند بود.

ریاست تیم آزمون سازی دانشگاه پیام نور با عنوان آنکه بعضی خطاها نرم افزای خواهند بود گفت : بعضی از اشکلاتی که در امتحانات رخ می دهند نرم افزاری هست و همچنین اصلا خطای انسانی نیست و همچنین دانشجویان مطمئن باشند که مرکز آزمون پیگیر آن موارد خواهد بود.

او همچنین افزود : طرح های خیلی زیاد خوبی جهت نمایش هرچه آسانتر امتحانات در نظر داریم که منتظر اثبات و یا تایید مسئولین زیربط هستیم تا بتوانیم به صورت پایلوت اجرایی کنیم و همچنین در صورت موفقیت طرح ، بصورت رسمی اجرایی می شود.

مهدی باقرسپندی ضمن تشکر از دانشجویان گفت : دانشجویان عزیز مطمئن باشند که تمام اعتراضات ثبت شده آنها به صورت کامل توسط تیم آزمون سازی بررسی کردن می می شود و همچنین اطمینان داشته باشند اعتراضاتی که مورد قبول باشند حتما اعمال خواهد شد.

 

جهت دیدن سند در سایز اصلی برروی آن هم کلیک کنید

21448 آمار افزایش کیفیت امتحانات در نیمسال اول 94 93 دانشگاه پیام نور + سند 

 

http://pnuna.com/1394/04/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%DA%A9%DB%8C%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D8%A7%D9%85%D8%AA%D8%AD%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%D9%86%DB%8C%D9%85%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%A7%D9%88%D9%84-94-93.html
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : آمار افزایش کیفیت امتحانات در نیمسال اول ۹۴-۹۳ دانشگاه پیام نور + سند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک