سرخط خبرها
خانه / مقالات / آموزش طراحی سایت : آشنائی با برچسب ها

آموزش طراحی سایت : آشنائی با برچسب ها

راهنمای طراحی سایت : آشنائی با برچسب ها

۱٫ برچسب html : زبان HTML زبان برچسب ها یا Tag ها است. همیشه یک سایت با برچسب html به صورت زیر شروع تمام می شود.

htmfile آموزش طراحی سایت : آشنائی با برچسب ها
طراحی سایت

< html > کدهای طراحی سایت

۲٫ برچسب head : این برچسب بعد از < html > می آید. کدهای این بخش بوسیله مرورگر مشاهده شده اما از دید کاربر پنهان هستند . بیشتر موتورهای جستجو مانند گوگل ابتدا این کدها را بررسی می کنند.

۳٫ بر چسب body : این برچسب بعد از پایان کدهای head قرار گرفته } بدنه سایت را می سازد. کدهای قابل رویت در این بخش قرار می گیرند.

تمرین اول: در برنامه notepad کدهای زیر را بنویسید:

My simple sample

صفحه را با نام index.htm ذخیره کنید. دقت کنید در برنامه notepad قطعا در قسمت save as type گزینه all files را انتخاب کنید تا پسوند txt خوب خود به انتهای نام فایل شما اضافه نشود. حال برنامه ذخیره شده را که آیکونی مانند زیر دارد را باز کنید. این اولین تجربه شما در طراحی سایت را تبریک می گویم. اگر از اینترنت اکسپلورر مصرف کنید یا از فایرفکس با یکی از دو آیکون زیر مواجه خواهید شد.

internetfirefox

۴٫ برچسب title : این برچسب در بخش head قرار می گیرد عنوان صفحه روی مروگر یا نوار وسائل را معین می سازد.

Parsmodir

با قرار دادن کدهای زیر در بین برچسب های head نمایش صفحه با مرورگر در نوار وسائل ویندوز } نوار عنوان صفحه نام Parsmodir را خواهید دید.

– صفحه را ذخیره کنید } با اگر همزمان توسط مرورگر نیز باز است دکمه F5 را فشار دهید تا بروزرسانی شود. یا اگر مروگر را بسته اید دوباره صفحه را باز کنید. فشار داده دکمه دکمه F5 در مرورگر برای refresh کردن است اگر درحال طراحی یک صفحه هستید به جای آنکه مدام صفحه را ببندید } باز کنید آنرا باز نگه دارید } با زدن دکمه F5 آنرا بروزرسانی کنید تا تغییرات را مشاده کنید.

ویژگیها } ارزش ها

هر برچسب یک سری ویژگی{ یا attribute دارد که بر اساس میزان ی که به آن داده می شود قابل دستکاری است. برای نمونه کد زیر باعث می شود پس زمینه به رنگ آبی تغییر نماید :

ارزش ها همیشه داخل یک زوج گیومه قرار می گیرند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …

سوپروب close
خرید بک لینک