خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : پاسخگویی به سوالات دواطلبان وارد شدن به دانشگاه پیام نور :

* دانشگاه پیام نور معتبر و همچنین مورد اثبات و یا تایید وزارت علوم می باشد

دغدغه بسیاری از متقاضیان وارد شدن به دانشگاه پیام نور و همچنین شاید مهم ترین سوال در مورد پیام نور اعتبار مدرک دانشگاه پیام نور می باشد ، دانشگاه پیام نور یکی از دانشگاه های مورد اثبات و یا تایید وزارت علوم و همچنین شامل مدرک معتبر می باشد ، دانشگاه پیام نور را حتی می قدرت گفت در جهان بدلیل آنکه یک ساختار استاندارد از لحاظ سیستم آموزشی دارد شامل اعتبار بالایی می باشد و همچنین جهت ادامه تحصیل در خارج از کشور ایران نیز مدرک آن دانشگاه مورد اثبات و یا تایید بسیاری از دانشگاه های جهان می باشد.

براساس اعلام و همچنین رتبه‌بندی جدید پایگاه استنادی علوم جهان اسلام که قسمتهای آخر سال شمسی ۱۳۹۳ اعلام شد دانشگاه پیام نور جزو ۱۰ دانشگاه برتر جامع کشور قرار گرفته می باشد. ضمنا بر اساس رتبه بندی اعلام شده در قسمتهای آخر سال شمسی ۱۳۹۳ توسط پایگاه استنادی علوم جهان اسلام دانشگاه پیام نور با کسب نمره ۱۰۰ شاخص آموزشی ، رتبه یک کیفیت آموزشی کشور را در کنار دانشگاه های شریف و همچنین علوم علم پزشکی جدید تهران کسب کرد.

 

* دانشگاه پیام نور دانشگاه غیر حضوری نیست

دانشگاه پیام نور دانشگاه نیمه حضوری یا غیر حضوری نیست ! در سال شمسی های اخیر دانشگاه پیام نور به سمت کلاس های اکثرا و بیشتر و همچنین مجازی شدن کلاس ها حرکت کرده می است و خواهد بود.بهتر بخواهیم بگوییم نه مثل دانشگاه های معمولی کلاس دائما برگزار میشود نه مثل نیمه حضوری کلاس گاهی تا سالی می باشد یک چیزی مابین آن دو !
نقطه : کلاس های اکثرا و بیشتر به آن معنی نیست که دائما کلاس وجود دارد !

 

* حضور در کلاس پیام نور اختیاری اجباری می باشد

شاید جهت تو هم سوال پیش آمده باشد چرا اختیاری اجباری ؟ دلیل آن موضوع که میگویم اختیاری اجباری آن می باشد که:حضور در کلاس های تئوری اختیاری می باشد دانشجو می تواند شرکت کند می تواند شرکت نکند(خلاصه آن جمله هر جور مایل هستید!) ولی باید توجه داشت اجباری بودن آن هم جهت دروس عملی و همچنین آزمایشگاه می باشد حضور در کلاس آن واحدها اجباری می باشد یعنی تو الزاما و همچنین حتما بایستی و حتما واحدهای عملی و همچنین آزمایشگاه ها را در کلاس درس حاضر شوید

 

* دانشگاه پیام نور جمعه ها تعطیل می باشد!

البته آن موضوع قطعی نیست ! زیرا و به درستی که ممکن می باشد تغییراتی هم داشته باشد ولی در مجموع آن می باشد که کلاس های پیام نور در سایر روزهای هفته نیز تشکیل میشود پس در صورتی که فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنید تنها و فقط پنج شنبه و همچنین جمعه ها کلاس تشکیل میشود سخت در اشتباه هستید !
علی رغم آنچه که بعضی اشخاص می نامند:کلاس های درس دانشگاه پیام نور پنج شنبه و همچنین جمعه می باشد بایستی و حتما بگوییم کاملا اشتباه می نامند ! اولا پنج شنبه و همچنین جمعه ها معمولا تایم اداری دانشگاه پیام نور تعطیل می باشد البته استثنا هم وجود ! جمعه ها که کلاس تشکیل نمیشود ! باز هم استثنا وجود خواهد داشت.پنج شنبه ها یک خط در میان در مراکز کلاس تشکیل میشود.

 

* دانشگاه پیام نور خوابگاه ندارد !

پذیرش در دانشگاه پیام نور به صورت بومی می باشد در صورتی که چه علی رغم آنچه در نقطه اول یادآور شدیم گفته میشود بدلیل نیمه حضوری بودن خوابگاه ندارد !ولی در هر صورت خوابگاه ندارد که ما فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می کنیم بومی بودن پذیرش مهمترین دلیل آن هم در حال حاضر می باشد بومی بودن یعنی آنکه پذیرش در مقطع کارشناسی غالبا براساس بومی می باشد یعنی آنکه تو از استان تهران نمی توانید بروید استان اصفهان پیام نور در مقطع کارشناسی پیام نور درس بخوانید.براساس اعلام نهاد سنجش ۷۰ قسمت و بخش پذیرش از متقاضیان آن هم شهرستان و همچنین ۳۰ قسمت و بخش از متقاضیان شهرستان های اطراف می باشد.
نقطه : پذیرش در ارشد بومی نیست

 

* تحصیل در پیام نور کتاب محور می باشد!

بر خلاف آنچه گفته می می شود دانشجو محور یا استاد محور یا هر چیز غیره ای بایستی و حتما بگوییم عقیده نویسنده آن مطلب بر آن می باشد که دانشگاه پیام نور کتاب محور می است و خواهد بود.یعنی آنکه دانشگاه اول ترم لیست منابع را نشر یافته شده می کند که جهت هر درس کتابی معرفی شده می باشد و همچنین خود دانشجو بایستی و حتما مطالعه کند و همچنین کتاب معرفی شده به عنوان منبع را آزمون بدهد در آن مسیر با توجه به نوع درس و همچنین پیام نور آن هم شهرستان ممکن می باشد کلاس تیمی نیز تشکیل می شود و همچنین اساتید تدرس کنند.
نقطه : کلیه دروس عملی و همچنین آزمایشگاه ها، کلاس تیمی جهت آن هم تشکیل می می شود.

 

* سوالات امتحانات پیام نور تنها و فقط تستی نیست!

در صورتی که چه بسیاری از دروس دانشگاه پیام نور در حال حاضر آزمون آن هم به صورت تستی برگزار میشود.ولی خواهند بود دروسی که آزمون پایانی آن هم به صورت تمام تشریحی یا ترکیبی از تستی و همچنین تشریحی برگزار میشوند .هر ترم ممکن می باشد نوع تستی و همچنین تشریحی بودن امتحانات تغییر کند ملاک لیست منابع نشر یافته شده شده در آن هم سال شمسی می باشد.

 

* تحصیل در دانشگاه پیام نور مجانی و رایگان نیست!

دانشگاه پیام نور شامل دانشگاه های کشور می باشد که تحصیل در آن هم مجانی و رایگان نیست و همچنین جهت تحصیل در آن هم تو ملزم به پرداخت شهریه هستید.

 

* ادامه تحصیل در مقطع بالاتر وجود دارد؟

تمامی افرادی که در پیام نور موفق به اخذ مدرک می شوند می توانند در مقاطع بالاتر به ادامه تحصیل بپردازند و همچنین هیچ مشکلی از آن بابت و همچنین منعی جهت انها وجود ندارد.

 

* سیستم گلستان دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: آنچه به عنوان سیستم گلستان پیام نور معرفی شده می باشد در واقع یک وبسایت و مرکز خبرهای جدید اینترنتی با آدرس http://reg.pnu.ac.ir می باشد که کلیه اطلاعات دانشجو در آن هم قرار دارد ، از قبیل نمرات ، معدل و همچنین …

عمده ترین کاری که در سیستم گلستان انجام میشود انتخاب واحد و همچنین حذف و همچنین اضافه می باشد پس آن یعنی آنکه انتخاب و همچنین حذف و همچنین اضافه غیر حضوری و همچنین اینترنتی از طریق سیستم گلستان توسط خود دانشجو انجام می می شود.
از دیگر موارد مهم بهره بری و استفاده سیستم گلستان گرفتن کارت وارد شدن به جلسه امتحانات که معمولا یک هفته قبل از شروع امتحانات نشر یافته شده می می شود و همچنین دیدن نمرات و همچنین میان ترم می باشد.

سیستم گلستن تنها و فقط از طریق نرم افزار مرورگر اینترنتی اینترنت اکسپلورر قابل دسترس می باشد.

 

* لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب:لیستی که جهت دانشجویان کارشناسی به صورت ۹ ترمه و همچنین جهت دانشجویان ارشد ۳ تا ۵ ترمه ارائه می می شود در واقع آن هم واحدهایی می باشد که دانشجو در طول دوران تحصیل بایستی و حتما بگذراند.در واقع یک برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی جامع درسی توسط خود دانشگاه جهت دانشجو که به عنوان راهنما ارائه شده می باشد و همچنین به دانشجو می گوید که بهتر می باشد در هر ترم چه دروسی را انتخاب کند.

نقطه مهم در آن لیست پیش مستلزم و نیاز همنیاز های مشخص شده جهت هر درس می باشد که دانشجو ملزم به رعایت آنها می باشد یعنی حتما بایستی و حتما رعایت کنید یک نقطه دیگر در مورد لیست ارائه دروس که شاید هیج کجا به تو گفته نشود آن می باشد که برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی امتحانات پایان ترم براساس همین لیست ارائه دروس صورت میگیرد یعنی به آن صورت که امکان ندارد امتحان دروس یک ترم در لیست ارائه دروس همزمان می شود! پس پیشنهاد می کنیم مطابق برنامه جذاب و جالب و خوب لیست ارائه دروس خود پیش بروید ولی حتما مستلزم و نیاز نیست براساس آن هم دروس را پاس کنید بلکه تو تنها و فقط و همچنین حتما بایستی و حتما پیش نیازها را رعایت کنید.
از موارد و نکات قابل ذکر دیگر آنکه آن لیست ممکن می باشد شامل تغییراتی می شود و همچنین بایستی و حتما هر ترم لیست ارائه دروس را به صورت بروز شده گرفتن کنید.

آخرین لیست ارائه دروس را می توانید از لینک زیر گرفتن کنید:

دانلود جدول و همچنین لیست ارائه دروس دانشگاه پیام نور

 

* لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور چیست؟

جواب: یکی از مهمترین مواردی که دانشجو در کل دوران تحصیل با آن هم روبرو می باشد لیست منابع درسی می باشد. در آن لیست دقیقا مشخص شده می باشد که جهت هر درسی که انتخاب کرده اید چه کتابی را بایستی و حتما مطالعه کنید حتی حذفیات نیز در آن لیست نوشته شده می باشد (پس در صورتی که استاد تو منبع غیره ای اعلام کرد یا گفت آن فصل را مستلزم و نیاز نیست مطالعه کنید توصیه می کنیم به حرف او همچنین گوش ندهید و همچنین ملاک تو جهت مطالعه آخرین لیست منابع باشد)
ولی باید توجه داشت یک نقطه مهم در مورد آن لیست نوع امتحان هر درس می باشد ! یعنی تستی یا تشریحی بودن هر درسی نیز در لیست منابع مشخص شده می باشد پس ملاک امتحان پایانی آنکه از چه کتابی و همچنین چه فصل هایی و همچنین تستی یا تشریحی بودن آن هم در لیست منابع مشخص شده می باشد.
لیست منابع نیز ممکن می باشد هر نیمسال تحصیلی شامل تغییرات و همچنین یا اصلاحیه هایی باشد!

آخرین لیست منابع را می توانید از لینک زیر گرفتن کنید:

دانلود جدول و همچنین لیست منابع درسی دانشگاه پیام نور

 

* کارشناس رشته کیست؟

جواب: کلیه مسائل مرتبط به دوران تحصیل خود را بایستی و حتما از طریق کارشناس رشته پیگیری کنید ، کارشناس رشته در واقع یکی از کارمندهای پیام نور می باشد که به سیستم گلستان دسترسی بیشتری نسبت به تو دارد. مثلا هنگام و زمانی که که رمز عبور خود در سیستم گلستان را فراموش کرده اید، یا آنکه از انتخاب واحد خود جا مانده اید یا در صورتی که گواهی اشتغال به تحصیل می خواهید بایستی و حتما به او رفت و آمد و مراجعه کنید.

همچنین کاردکس هر رشته را نیز کارشناس آن هم رشته در اختیار دارد.

 

* برنامه جذاب و جالب و خوب کلاسی دانشگاه بایستی و حتما از کجا گرفتن می شود؟

جواب: شاید برایتان سوال می شود که از برنامه جذاب و جالب و خوب کلاسی خود چگونه بایستی و حتما مطلع شوید پاسخ آن سوال تو را نمی می شود به روش دقیق داد ولی باید توجه داشت معمولا:

۱- یا آنکه در سیستم گلستان جهت هر درسی برنامه جذاب و جالب و خوب تشکیل کلاس آن هم را تعریف می کنند که تو در هنگام انتخاب واحد می توانید از آن هم مطلع شوید.

۲-یا آنکه در وبسایت و مرکز خبرهای جدید واحد و همچنین یا مرکزی که قبول شده اید ارائه می می شود.

۳- و همچنین یا آنکه مجبور هستید حضوری به دانشگاه رفت و آمد و مراجعه کنید که در تابلو های اعلانات نصب می می شود.

 

* نحوه محاسبه نمره در دانشگاه پیام نور چگونه می باشد؟

جواب: دانشجویان عزیز و همچنین اساتید دقت فرمایید فرمایید:

نمایش امتحان میان ترم جهت کلیه دروس غیر خودخوان الزامی می باشد.

۶ نمره از ۲۰ نمره به میان ترم تعلق می گیرد. و همچنین نمره پایان ترم بر اساس ۱۴ نمره برگزار می می شود.

شرط شرکت در امتحان میان ترم حضور در بیش از نصف ساعات کلاس و همچنین فعالیت های مربوطه می باشد .

مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به ذکر می باشد اساتید محترم می بایست  در هنگام ارائه لیست نمرات میان ترم ، لیست حضور و همچنین غیاب ، نمونه سوال و همچنین پاسخنامه امتحان برگزار شده را تحویل نمایند.

چنانچه دانشجو در امتحان میان ترم شرکت ننماید ، نمره اکتسابی ایشان از ۱۴ نمره پایان ترم ضرب در ده هفتم می می شود (ضربدر حدود ۱.۴۰ صدم) و همچنین  نمره نهایی از ۲۰ محاسبه خواهد شد .

۱– در صورتی که دانشجو نمره میان ترم داشته باشد:

۶ نمره میان ترم + ۱۴ نمره پایان ترم = ۲۰

۲- در صورتی که دانشجو نمره میان ترم نداشته باشد و همچنین یا درس خودخوان باشد:

۱۴ نمره پایان ترم ضربدر ده هفتم (حدود ۱.۴۰ صدم) = ۲۰

 

* آیا دانشگاه پیام نور یک دانشگاه دولتی می باشد؟

جواب: بلی

 

* آیا دانشگاه پیام نور به دانشجویان خوابگاه می دهد؟

جواب: خیر

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می تواند از معافیت تحصیلی بهره بری و استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ مثل سایر دانشگاه ها می توانند از معافیت تحصیلی بهره بری و استفاده نمایند

 

* آیا حضور در کلاس های درسی الزامی می باشد؟

جواب:خیر؛ به استثناء دروس عملی و همچنین آزمایشگاهی، ضمننا دانشجویان از ۶ نمره فعالیت کلاسی بهره مند خواهند شد.

 

* کلاس های دانشگاه پیام نور، چه روزهایی تشکیل می می شود؟

جواب: تلاش بر آن هم بوده که در روزهای آخر هفته، مخصوصا پنجشنبه و همچنین جمعه تشکیل می شود. ولی در سالهای اخیر کلاسها تقریبا در تمام طول هفته برگزار می می شود و همچنین جمعه ها دانشگاه نیز تعطیل می باشد!!!!!!

 

* آیا مدرک تحصیلی دانشگاه پیام نور معتبر می باشد؟

جواب: بلی؛ مدارک تحصیلی آن دانشگاه مثل مدارک تحصیلی سایر دانشگاههای دولتی، معتبر می باشد و همچنین جهت ادامه تحصیل در داخل و همچنین خارج از کشور نیز معتبر می باشد.

مدارک از طرف وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری اثبات و یا تایید شده می باشد.

 

* آیا دانشجویان دانشگاه پیام نور، می توانند از وام دانشجویی بهره بری و استفاده نمایند؟

جواب: بلی؛ مثل دانشجویان سایر دانشگاهها، می توانند از وام تحصیلی بهره مند شوند.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، دانشجوی اخراجی نیز دارد؟

جواب: خیر؛ تنها و فقط دانشجوی مشروطی دارد. اخراجی به دلیل مشروطی در پیام نور وجود ندارد.

 

* آیا تغییر رشته در پیام نور، میسر می باشد؟

جواب: بلی؛ تغییر رشته در دانشگاه پیام نور، با شرایط آسان تری نسبت به سایر دانشگاه ها انجام می پذیرید.

 

* آیا مدارک دانشگاه پیام نور رسمی می باشد؟

جواب: بلی – مورد اثبات و یا تایید وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری می باشد.

 

* آیا با مدارک تحصیلی دانشگاه پیام نور می قدرت ادامه تحصیل داد؟

جواب: بلی؛ هم در داخل و همچنین هم در خارج کشور.

 

* آیا دانشگاه پیام نور در تمامی تیم های آموزشی دانشجو می پذیرید؟

جواب: خیر؛ در حال حاضر در رشته های علوم علم پزشکی جدید، دانشجو ندارد.

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور مجانی و رایگان می باشد؟

جواب: خیر؛ ولی شهریه دریافتی در مقطع لیسانس خیلی زیاد ناچیز می باشد.

جدول شهریه سال شمسی تحصیلی ۹۳-۱۳۹۲ تمامی مقاطع تحصیلی دانشگاه پیام نور

 

* آیا افرادی که در سایر دانشگاه ها مدرک کاردانی گرفته اند. ادامه تحصیل آنها در پیام نور به چه شکل می باشد؟

جواب: دانشجویان بعد از پذیرفته شدن در دانشگاه با ارائه ریزنمرات، تقاضای تطبیق واحد می کنند. واحد های گذرانده شده قابل بررسی کردن و همچنین تطبیق می باشد.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، شرایط انتقال و همچنین مهمان شدن وجود دارد؟

جواب: بلی

 

* آیا در دانشگاه پیام نور ساعات کلاس ها جوابگوی معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین رفع اشکال دانشجویان می باشد؟

جواب: بلی؛ به علت آن که تمامی کتاب ها به صورت خود آموز بوده و همچنین اصول تکنولوژی آموزشی در آنها رعایت شده می باشد دانشجو بدون مستلزم و نیاز به استاد می تواند آنها را مطالعه نماید.

 

* آیا دانشگاه پیام نور، شرایط استخدامی بعد از فارغ التحصیلی دارد؟

جواب: با توجه به معتبر بودن مدرک آن دانشگاه همه ارگان ها در صورت مستلزم و نیاز، فارغ التحصیلان آن دانشگاه را استخدام می نمایند.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و همچنین دکتری، در تمامی رشته ها دایر می باشد؟

جواب: در حال حاضر در تمامی رشته ها دایر نمی باشد.

 

* حداقل نمره قبولی در دانشگاه پیام نور چه نمره ای می باشد؟

جواب : در مقطع کارشناسی نمره ۱۰ و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد نمره ۱۲

 

* آیا سلف سرویس، وسیله ایاب و همچنین ذهاب در دانشگاه موجود می باشد؟

جواب : در اکثرا و بیشتر مراکز، سلف سرویس و همچنین وسیله ایاب و همچنین ذهاب مهیا می باشد.

 

* آیا می قدرت بدون گذراندن پیش دانشگاهی، وارد دانشگاه شد و همچنین در آزمون ثبت نام کرد؟

جواب: خیر؛ شرط وارد شدن به دوره های فراگیر مقطع کارشناسی دارا بودن مدرک پیش دانشگاهی یا کاردانی می باشد.

 

* آیا دانشجویان فعلی دانشگاه و همچنین موسسات آموزش عالی داخل و همچنین خارج از کشور (دولتی، غیردولتی) می توانند بدون انصراف از تحصیل در آزمون سراسری جهت وارد شدن به دانشگاه یا دوره های فراگیر شرکت کنند؟

جواب: بلی.

 

* آیا در دانشگاه پیام نور، تحصیل همزمان با انجام خدمت وظیفه عمومی امکان پذیر می باشد؟

جواب: بلی – البته آن موضوع از در حال حاضر از طرف نهاد نظام وظیفه ممنوع اعلام شده می باشد.

 

* آیا جهت خانواده ایثارگران، جانبازان و همچنین شهدا سهمیه ای در نظر گرفته شده می باشد؟

جواب: بلی

 

* آیا می قدرت همزمان در دو رشته متنوع و گوناگون و مختلف در دانشگاه تحصیل نمود؟

جواب : بلی . در پیام نور نیز می قدرت به صورت همزمان در ۲ رشته تحصیل کرد.به شرط آنکه یک رشته از طریق ورودی کنکور سراسری باشد و همچنین یک رشته از طریق ورودی فراگیر پیام نور باشد.

 

* آیا برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی و همچنین سرفصل دروس مطابق با سرفصل وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری می باشد؟

جواب: بلی

 

* آیا در صورتی که دانشجویی نتواند ادامه تحصیل دهد مدرکی دال بر گذراندن تعداد واحدهای گذرانده شده و همچنین یا مدرک کاردانی داده می می شود؟

جواب: بلی

 

* با توجه به جدول مراکز و همچنین واحدهای دانشگاه، در صورتی که مرکز یا واحد انتخابی ستاره دار باشدو احیانا امکان ارائه آموزش را نداشته باشد تکلیف دانشجو چیست؟

جواب: طبق مقررات مرتبط دانشجو جهت ادامه تحصیل به نزدیکترین مرکز یا واحد آموزشی معرفی میشود.

 

* فرق واحد با مرکز چیست؟

جواب: از نظر نوع آموزش و همچنین عملکرد تفاوتی ندارند. اطلاق عناوین مرکز یا واحد، براساس ساختار اداری دانشگاه می باشد.

 

* در صورتی که در جدول مرتبط به شهرهای تحت پوشش، نام منطقه ای یا شهرستان قید نشده باشد، ولی نزدیک به مرکز یا واحد دانشگاه باشد آیا می تواند به عنوان منطقه تحت پوشش آن هم مرکز یا واحد محسوب می شود؟

جواب: منظور از شهرستان تحت پوشش، کلیه مناطقی می باشد که در فاصله تقریبی ۱۲۰ تا ۱۶۰ کیلومتری هر مرکز یا واحد دانشگاه قرار دارند. در جدول فوق نیز تنها و فقط نام شهرستان ها و همچنین نقاط شهری مرکز یا واحد مرتبط نوشته شده می باشد شرکت داوطلبان از منطقه ها و مناطق همجوار بلامانع می باشد بدیهی می باشد دانشگاه به دلیل بومی پذیری فاقد هر گونه امکانات خوابگاهی و همچنین اقامتی می باشد.

 

* آزمایشگاه ها و همچنین کارگاه ها در دانشگاه پیام نور چگونه تشکیل می شوند؟

جواب: در حال حاضر نه تنها در غالب مراکز و همچنین واحدهای دانشگاه، امکانات آزمایشگاهی و همچنین کارگاهی وجود دارد. بلکه بعضی از مراکز و همچنین واحدهای دانشگاه مجهز به آزمایشگاه ها و همچنین کارگاه های پیشرفته ای نیز می باشند.بعضی از کلاس های آزمایشگاهی و همچنین کارگاهی نیز در آزمایشگاه های استانی تشکیل می می شود. رشته های علوم پایه و همچنین مهندسی در دانشگاه از سطح فناوری آموزشی و همچنین تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین کارگاهی مناسب برخوردارند.

 

* دانشجویانی که از طریق دوره های فراگیر وارد می شوند با دانشجویانی که از طریق آزمون سراسری پذیرش می شوند چه تفاوتی دارند؟

جواب : هر دو تیم جهت وارد شدن به دانشگاه از طریق نهاد سنجش آموزش کشور پذیرش می شوند و همچنین از معافیت نظام وظیفه، برخوردارند. برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی هر دو تیم مشابه بوده لیکن پذیرفته شدگان فراگیر یک نیمسال تحصیلی جلوتر بوده و همچنین واحدهای نیمسال اول تحصیلی را در دوره دانشپذیری گذرانده و همچنین در امتحانات ورودی نمره مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را کسب نمده اند. اعتبار مدارک فارغ التحصیلان هر دو تیم جهت ادامه تحصیل و همچنین اشتغال یکسان می باشد.

 

* واحدهای دولتی تحت نظارت چیست؟

جواب: دانشگاه جهت توسعه ظرفیت و همچنین پذیرش دانشجو در تعدادی از رشته های پر متقاضی در بسیاری از مراکز استان های پر جمعیت، همچنین و علاوه بر ارائه آن هم رشته در مرکز یا واحد خود، با بهره بری و استفاده از امکانات سایر دانشگاه ها و همچنین موسسات دولتی نسبت به ارائه آن هم رشته اقدام کرده می باشد آموزش در آن واحد ها تفاوتی با آموزش در دیگر مراکز و همچنین واحدهای دانشگاه ند

 

* آزمونهای پایان نیمسال دانشگاه، چگونه برگزار می می شود؟

جواب: جهت کلیه دانشجویانی که در یک ماده درسی ثبت نام نموده اند. در هر یک از مرکز یا واحد دانشگاه در یک زمان آزمون سراسری برگزار می می شود. تصحیح اوراق در اغلب موارد بصورت کامپیوتری انجام گرفته و همچنین نتایج بلافاصله همراه با پاسخنامه دانشجو و همچنین کلید سوالات اعلام می می شود.

 

* سوالات آزمونهای پایان نیمسال تحصیلی دانشگاه چگونه می باشد؟

جواب:تستی؛ تشریحی و همچنین تستی؛ تشریحی

 

* آیا تحصیل در دانشگاه پیام نور سخت می باشد؟

جواب: دانشگاه پیام نور تلاش دارد در ارائه آموزش و همچنین انجام سنجش، استانداردهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را به منظور آموزش دانشجویان توانمند، در نظر گیرد. سوالات آزمونها غالباً از استانداردهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری برخوردار می باشد ضوابط جدید پیش بینی شده نیز آن امکان را فراهم آورده، که ضمن حفظ کیفیت آموزشی ، فرآیند تحصیل تا فارغ التحصیلی دانشجویان، تسهیل می شود.

 

آن لیست به مرور زمان بروز می می شود.

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور باید بدانند!


جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و همچنین دفترچه

آغاز ثبت نام کنکور سراسری سال شمسی ۹۸ دانشگاه ها / لینک ثبت نام و …

سوپروب close
خرید بک لینک