خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / آیین​نامه ارتقاء هیات علمی دانشگاه​ها بازنگری می‌شود

آیین​نامه ارتقاء هیات علمی دانشگاه​ها بازنگری می‌شود

آیین​نامه ارتقاء هیات علمی دانشگاه​ها بازنگری می‌می شود

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری گفت: در صورتی که مذاکرات هسته​ای مورد اثبات و یا تایید نظام جمهوری اسلامی و همچنین پس نتیجه آن می شود که​قسمت و بخش باشد، دانشگاه​های کشور نیز بایستی و حتما خود را جهت وارد شدن به عرصه تعاملات بین​المللی آماده کنند.

به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در اجلاس معاونان آموزشی دانشگاه​های منطقه ۹ (خوزستان) اظهارکرد: دانشگاه شهید چمران اهواز با داشتن ظرفیت​های علمی می​تواند ارتباطی موثر با دانشگاه​های منطقه در حوزه​های علمی، پژوهشی و همچنین تبادل دانشجو داشته باشد.

او همچنین ادامه داد: ارتباط با دانشگاه​های عضو نهاد کنفرانس اسلامی می تواند آغازی جهت ارتباطات بین المللی دانشگاه های کشور باشد.

دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری با اشاره به بازدیدهای انجام شده از منطقه ها و مناطق متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی کشور گفت: آن نوع بازدید و همچنین نمایش نشست با معاونان آموزشی به بررسی کردن و همچنین حل سریعتر معظلات و مسائل و مشکلات کمک می کند و همچنین بر اساس برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی ها تا پایان شهریور امسال از تمام منطقه ها و مناطق بازدید می​می شود.

شریعتی از نمایش اجلاس سراسری معاونین آموزشی کشور خبرداد و همچنین گفت: آن اجلاس تا پایان شهریور امسال برگزار خواهد شد.

او همچنین در خصوص سطح​بندی دانشگاه های کشور گفتن کرد: جهت رتبه​بندی دانشگاه های کشور طرحی تعریف شده می باشد و همچنین پیش بینی می می شود تا پایان شهریورماه امسال آن طرح جمع بندی و همچنین اجرایی می شود.

دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری ادامه داد: در فاز نخست ۱۰ دانشگاه به عنوان دانشگاه های تیم یک معرفی شدند که با تدوین آن طرح بررسی کردن​های بیشتری در خصوص ظرفیت​های دانشگاه​های کشور انجام می​می شود و همچنین احتمال افزایش آن تعداد تا ۲۰ دانشگاه معتبر وجود دارد.

شریعتی در آن نشست به طرح مسایل کلی آموزشی از قبیل آیین​نامه​های آموزشی، واگذاری اختیارات به دانشگاه های توانمند پرداخت.

همچنین با توجه به هدف منطقه​بندی، مسایل جاری و همچنین جزیی دانشگاه​های منطقه نیز بررسی کردن و همچنین تبادل نظر شد.

دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری در نشست غیره ای با افراد شورای دانشگاه شهید چمران اهواز، بر توجه اساسی به نیازهای آموزش عالی استان خوزستان تاکید و همچنین اظهارکرد: آیین​نامه ارتقاء هیات علمی دانشگاه​ها و همچنین همچنین آیین​نامه​های آموزشی کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در حال بازنگری و همچنین بررسی کردن می باشد.

او همچنین ایده حذف حق​التدریس را جهت ارتقای کیفیت آموزش، مناسب ارزیابی کرد و همچنین گفت: دانشگاه تهران مسؤل ارایه آن طرح شده می باشد.

شریعتی همچنین سیاست​های کلان آموزشی وزارت علوم به​ویژه طرح ساماندهی گسترش آموزش عالی و همچنین تقویت دانشگاه​ها از طریق واگذاری اختیارات و همچنین ماموریت​گرایی دانشگاه​ها را تبیین و همچنین تشریح کرد.

در آن نشست دکتر رعایایی، سرپرست دانشگاه شهید چمران اهواز گزارشی از اوضاع علمی و همچنین آموزشی دانشگاه ارایه کرد و همچنین افراد شورای دانشگاه نیز نظرات خود را در خصوص کیفیت بخشی آموزش عالی، نیازهای ویژه دانشگاه​های دولتی در راه​اندازی رشته​های خاص جهت استان خوزستان، تجدیدنظر در طرح پذیرش دانشجویان در استان، توزیع عادلانه دانشجویان بین قسمت و بخش دولتی و همچنین خصوصی به​ویژه تسهیل و همچنین تسریع در فرآیند جذب هیات علمی ارایه کردند.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86%E2%80%8B%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%A7%D8%B1%D8%AA%D9%82%D8%A7%D8%A1-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-10041
بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : آیین​نامه ارتقاء هیات علمی دانشگاه​ها بازنگری می‌می شود

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک