خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / آیین نامه پذیرش دکتری ابلاغ شد/ توقف پذیرش در رشته‌های کم امکانات

آیین نامه پذیرش دکتری ابلاغ شد/ توقف پذیرش در رشته‌های کم امکانات

آیین نامه پذیرش دکتری ابلاغ شد/ توقف پذیرش در رشته‌های کم امکانات

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری گفت: آزمون عمومی دکتری برگزار و همچنین دانشجویان معرفی می‌شوند، آزمون تخصصی توسط دانشگاه برگزار شده و همچنین دانشجویان دکتری نیز توسط دانشگاه پذیرش می‌شوند. 1736078 آیین نامه پذیرش دکتری ابلاغ شد/ توقف پذیرش در رشته‌های کم امکانات

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، دکتر محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری ظهر امروز در مراسم بدرقه کاروانی اعزامی به رقابت‌های بیست و همچنین هشتمین یونیورسیاد اسپورت و ورزشی دانشجویان جهان که در دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار شد، در خصوص حذف آیین‌نامه دکترای تخصصی گفت: آیین‌نامه حذف کنکور دکترا ابلاغ شده می باشد یعنی آزمون عمومی آن هم برگزار می‌می شود. دانشجویان به دانشگاه معرفی می‌شوند و همچنین هر دانشگاه آزمون تخصصی برگزار کرده و همچنین پذیرش می‌کند.

او همچنین در ادامه در خصوص توقف پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته، گفت: آن رشته‌ها شامل رشته‌های دانشگاه آزاد و همچنین بعضی رشته‌هایی می شوند که حداقل امکانات را جهت پذیرش دانشجو نداشته اند. بر همین اساس پذیرش در آنها را متوقف کرده ایم.

وزیر علوم در مورد حذف کنکور سراسری نیز گفت: در کنکور امسال حدود ۸۸۷ هزار فرد یا شخص شرکت کردند. در حال حاضر تعداد صندلی‌ها در دانشگاه‌ها بیش از نفرات شرکت‌کننده می باشد و همچنین در صورتی که داوطلبان درست انتخاب کنند، می‌توانند همه وارد دانشگاه شوند. مگر آنکه بعضی بخواهند رشته‌هایی را انتخاب کنند که داوطلب بیشتری دارد.

فرهادی یادآور شد: در رشته فنی مهندسی تعداد شرکت‌کنندگان کمتر از صندلی‌های موجود بود.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%AD%D8%B0%D9%81-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-test-10419
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : آیین نامه پذیرش دکتری ابلاغ شد/ توقف پذیرش در رشته‌های کم امکانات

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک