سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاههای کشور

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاههای کشور

ابلاغ آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاههای کشور

 

از طرف معاون اول رییس جمهور آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور ابلاغ شد.

 

از طرف معاون اول رییس‌ جمهوری

از طرف معاون اول رییس جمهور آیین‌نامه اجرایی قانون سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاهها و مراکز آموزش عالی کشور ابلاغ شد.

مرجع دانشبرخی کشور به گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، بر طبق این آیین‌نامه وزارت روش و پرورش موظف شده است سوابق تحصیلی کمپانی کنندگان در آزمون را در زمان تعیین شده ارائه کرده و ضمن استاندارد سازی امتحانات از نظر سطح و اصول سنجش اندازه گیری سئوالات امتحانی تدابیر ضروری را مطابق مصوبات شورای عالی روش و پرورش با رعایت اصول سنجش اندازه گیری به عمل آورد.

هیئت وزیران در جلسه مورخ ٢۵ تیر ١٣٩٣ به توصیه شورای سنجش پذیرش دانشجوی وزارت علوم ، تحقیقات فناوری به استناد ماده(٩) قانون سنجش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها مراکز روش عالی کشور – مصوب ١٣٩٢ – آیین نامه اجرایی قانون سنجش پذیرش دانشجو در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور را تصویب کرد.

بر طبق ماده (٢) این آیین نامه، جلسات شورای سنجش و پذیرش دانشجو هر سه ماه یکبار با دعوت دبیر شورا در محل سازمان سنجش و راهنمای کشور با حداقل ۵ عضو مالک رای تشکیل و رسمیت می‌یابد.

همین طور بر طبق ماده ۳ این آیین نامه در اجرای تبصره ماده ۳ قانون، شورا می‌تواند برای ارزیابی ‌های علمی، فنی و آماری لازم در مورد ماموریت‌های محوله نسبت به تشکیل کارگروه‌های تخصصی کار نماید .

وزارت راهنمای پرورش مطابق مواد(۴و۵) این آیین نامه موظف شده است که سوابق تحصیلی شرکـت کنندگان در آزمون را در وقت تعیین شده ارائه کرده ضمن استاندارد سازی امتحانات از نظر سطح اصول سنجش اندازه گیری سئوالات امتحانی تدابیر ضروری را مطابق مصوبات شورای عالی آموزش پرورش با رعایت اصول سنجش اندازه گیری به عمل آورد.

Ads by Trust Media Viewer×مطابق ماده (۶) این آیین‌نامه، تعیین دروس اثر گذار سوابق تحصیلی و تعیین ضریب هر درس در هر گروه آموزش ی، تعیینروش پذیرش رشته محل‌ها در هر سال، تصمیم گیری در خصوص سنجش و پذیرش داوطلبان فاقد سوابق تحصیلی و یا دارای سوابق تحصیلی ناقص، نظارت بر نحوه سنجش علمی و پذیرش دانشجو، تعیین ملاک های لازم برای روش پذیرش رشته محل بر طبق یکی ازراهنمای های پیش بینی شده در ماده (۵) قانون و تصمیم گیری در خصوصبقیه موضوعات ارجاعی از طرف رئیس شورا راه کارهای اجرایی تحقق وظایف شورای سنجش و پذیرش دانشجو در دانشگاه‌هاست.

بر طبق ماده ۷ هم میزان تاثیر سوابق تحصیلی سالانه موضوع تبصره ۴ ماده ۵ قانون متناسب با میزان تحت پوشش قرار گرفتن دروس سال‌های تحصیلی مختلف به صورت تدریجی افزایش می‌یابد.

همچنین بر طبق ماده ۸ تمام دانشگاه‌ها و مراکز روش عالی دولتی و غیر دولتی موظفند قبل از هر گونه پذیرش، به منظور انطباق با مصوبات شورا، همموزیک ی ضروری را با دبیرخانه سازمان انجام دهند.

این مصوبه در ۸ ماده از طرف معاون اول رئیس جمهور در تاریخ ١ مرداد ١٣٩٣ به وزارت علوم تحقیقات و فناوری ابلاغ شده است.

 

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

رتبه بندی جهانی کیو اس در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶ شامل ۹۱۶ دانشگاه از ۸۱ کشور دنیا بود که ۲۳۸ دانشگاه از آسیا ، ۳۴۸ دانشگاه از اروپا ،۱۸۵دانشگاه از آمریکای شمالی، ۸۵ دانشگاه از آمریکای لاتین، ۴۳دانشگاه از استرالیا و ۱۷ دانشگاه از آفریقا در محدوده رتبه بندی حضور دارند.

آشنایی با ۱۰ دانشگاه برتر جهان در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

رتبه بندی جهانی کیو اس در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶ تعداد ۹۱۶ دانشگاه از ۸۱ کشور …

سوپروب close
خرید بک لینک