خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / ابلاغ آیین‌نامه جدید استعداد های درخشان به دانشگاه‌ ها + جزییات تغییرات

ابلاغ آیین‌نامه جدید استعداد های درخشان به دانشگاه‌ ها + جزییات تغییرات

ابلاغ آیین‌نامه جدید استعداد های درخشان به دانشگاه‌ ها + جزییات تغییرات

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

مدیرکل دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی و همچنین تحصیلات تکمیلی وزارت علوم از ابلاغ آیین‌نامه استعدادهای درخشان به دانشگاه‌ها خبر داد.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با اعلام آن خبر و همچنین با اشاره به تغییرات اعمال شده در آن آیین نامه، افزود: آیین‌نامه‌ای که مدتی پیش ابلاغ شد مورد اعتراض بعضی از دانشجویان بود و همچنین مستلزم و نیاز به بازنگری داشت، که بعد از اعمال تغییرات به دانشگاهها ابلاغ شد.

به به گفته ایسنا، آیین نامه جدید به گفته دست یار آموزشی وزارت علوم سه تغییر عمده داشت که عبارت می باشد از: تغییر اول آن می باشد که قرار شد میانگین معدل کارشناسی که ۱۶ بود با توجه به نظام نمره‌دهی دانشگاه‌های متنوع و گوناگون و مختلف طرازبندی می شود. تغییر دوم آن می باشد که شیوه امتیازدهی به مقالات که بر اساس ارتقای دانشگاه بود حذف شد و همچنین جدولی تعبیه شده که متناسب با خود دانش آموختگان امتیازدهی می‌می شود. تغییر آخر در مورد نمره زبان می باشد. نمره زبان در آیین‌نامه قبلی حداقل ۷۰ بود که در آیین‌نامه جدید آن نمره به ۵۰ کاهش داده شد.

در آیین نامه قبلی جدول امتیازات آموزشی و همچنین پژوهشی ۷۰ قسمت و بخش بود که ۱۰ امتیاز آن هم به پژوهش اختصاص داشت که در آیین نامه جدید به ۷ امتیاز کاهش پیدا کرد همچنین شیوه امتیازدهی به مقالات بر اساس آئین نامه ارتقاء دانشگاه بود که آن مساله نیز حذف شد. همچنین نمره زبان حداقل ۷۰ بود که به ۵۰ کاهش یافت و همچنین آن کمک خیلی زیاد خوبی جهت دانشجویان مستعد می باشد که در آئین نامه قبلی مغفول مانده بود.

بر اساس آیین نامه اصلاح شده،به دانشگاه‌های برتر اجازه داده شد تا ۲۰ قسمت و بخش از دانشجویان ممتاز هر روز خدا و همچنین شبانه خود را در قالب استعداد درخشان پذیرش کنند.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86%E2%80%8C-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%B4%D8%A7%D9%86-phd-9195
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : ابلاغ آیین‌نامه جدید استعداد های درخشان به دانشگاه‌ ها + جزییات تغییرات

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک