خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا از سال آینده

اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا از سال آینده

اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا از سال شمسی بعدی

دست یار آموزشی وزیر علوم گفت : شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا از سال شمسی بعدی اجرا می می شود که بر اساس آن هم ، سالانه دوبار و همچنین در ماههای آبان و همچنین اسفند، آزمون سراسری شامل دروس زبان ، استعداد تحصیلی و همچنین سه درس پایه در هرگروه درسی برگزار می می شود و همچنین مراحل بعدی پذیرش کاملا در اختیار دانشگاهها قرار می گیرد. به به گفته سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در جمع معاونان آموزشی دانشگاههای استان تهران گفت : بر اساس آن شیوه، دانشگاهها بعد از نمایش آزمون سراسری ، حد نصاب و همچنین رتبه تصویب شده و مصوب قانون خود را اعلام می کنند و همچنین از میان داوطلبان واجد شرایط ، دانشجویان را بر اساس سوابق آموزشی و همچنین پژوهشی ،مصاحبه تخصصی یا آزمون تخصصی پذیرش می کنند.

او همچنین افزود : از دیگر تغییرات شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا در سال شمسی بعدی تجمیع رشته های مشابه در یک تیم می باشد بطوری که تعداد گروههای درسی آزمون از ۲۷۲ به کمتر از ۷۰گروه کاهش پیدا می کند.

دست یار آموزشی وزیر علوم گفت :تفویض اختیار به دانشگاهها و همچنین افزایش اختیارات آنها برنامه جذاب و جالب و خوب محوری وزارت علوم می باشد که آن برنامه جذاب و جالب و خوب در راستای افزایش استقلال دانشگاهها صورت می گیرد و همچنین واگذاری اختیار پذیرش دانشجوی دکترا و همچنین تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی دانشگاه از محورهای شاخص آن برنامه جذاب و جالب و خوب می باشد.

او همچنین افزود: دانشگاههای تیم یک می توانند نسبت به بازنگری و همچنین تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی تمام رشته های دایر خود اقدام کنند و همچنین سایر دانشگاهها نیز می توانند آن برنامه جذاب و جالب و خوب ها را در دانشگاه خود پیاده کنند.

دکتر شریعتی نیاسر افزود: از سایر دانشگاهها نیز خواسته شده می باشد تا استادان شاخص خود را به معاونت آموزشی وزارت علوم معرفی کنند تا در کمیته های برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی آن معاونت وظیفه تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های کلان آموزشی را به دست گیرند.

او همچنین رصد اوضاع علم و همچنین فناوری دنیا ، بررسی کردن ساخته یا ایجاد رشته های جدید بر اساس پیشرفت های علمی دنیا و همچنین مستلزم و نیاز جامعه ، ساخته یا ایجاد رشته های میان رشته ای ، ارزیابی مقاطع تحصیلی موجود در ایران و همچنین امکان کاهش یا افزایش آن هم و همچنین مشخص کردن ماموریت خاص هر دانشگاه را شامل فعالیت های کمیته های شورای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی وزارت علوم اعلام کرد.

دکتر شریعتی نیاسراعلام کرد : به زودی آیین نامه گسترش همکاریهای علمی بین المللی به دانشگاهها ابلاغ می می شود و همچنین دانشگاههایی که زیر ساخت های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را می توانند در قالب آن آیین نامه ، همکاریهای علمی بین المللی خود را گسترش داده، دانشجوی خارجی پذیرش و همچنین دوره های مشترک برگزار کنند.

در ادامه آن نشست دکتر محمود نیلی احمد آبادی ریاست دانشگاه تهران با استقبال از برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم جهت افزایش اختیارات دانشگاهها گفت : دانشگاهها در قبال اختیاراتی که به آنها واگذار می می شود مسئولیت پذیر و همچنین پاسخگو خواهند بود.

او همچنین با اشاره به ضرورت بازنگری برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی و همچنین اهمیت آن هم در کیفی سازی آموزش گفت : مهمترین وجه غالب دانشگاهها ، و همچنین عنصر متمایز کننده آنها از نهادهای دیگر جامعه، آموزش می باشد .

ریاست دانشگاه تهران گفت : آموزش پایه و همچنین اساس پژوهش و همچنین فناوری می باشد و همچنین ضرورت دارد قسمت و بخش آموزشی دانشگاهها و همچنین مراکز آموزش عالی به سرعت به تحولات و همچنین نیازهای جامعه پاسخ دهد، برنامه جذاب و جالب و خوب های خودرا به روز کند و همچنین از حالت درون گرایی و همچنین در خود بودن خارج می شود.

به به گفته روابط عمومی وزارت علوم، در ادامه آن نشست پیش نویس آیین نامه جدید دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته و همچنین نحوه مشارکت دانشگاهها در تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی توسط معاونان آموزشی منطقه ۴مورد تبادل نظر قرار گفت.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%B4%DB%8C%D9%88%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D8%A7-10603
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : اجرای شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکترا از سال شمسی بعدی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک