خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / اخراج بی‌ضابطه در دانشگاه آزاد صورت نگرفته است

اخراج بی‌ضابطه در دانشگاه آزاد صورت نگرفته است

اخراج بی‌ضابطه در دانشگاه آزاد صورت نگرفته می باشد

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر علیرضا مصدق در واکنش به بعضی ادعاها در مورد اخراج بی‌ضابطه کارکنان و همچنین افراد هیئت علمی در دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان یکی از ۲۵۰۰ دانشگاهی که در سطح کشور فعالیت می‌کند تابع ضوابط و همچنین قوانین حاکم بر دانشگاه‌هاست.

او همچنین افزود: دانشگاه آزاد مانند دانشگاه های دولتی و همچنین غیردولتی کاملا منطبق و همچنین حتی دقیق‌تر از دانشگاه‌های دیگر و همچنین بر مبنای ضوابط قوانین و قانونی ترسیم‌شده، اقدام می‌کند.

او همچنین با اشاره به قانون تشکیل وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری گفت: در آن قانون آن امکان به دانشگاه‌ها داده شده که شامل آیین‌نامه خاص و همچنین تصویب شده و مصوب قانون هیئت امنا باشند و همچنین آن آیین‌نامه در خصوص افراد هیات و همچنین کارکنان، از شمول قوانین عمومی کشور خارج می باشد.

مصدق تاکید کرد: بند ب ماده ۲۰ قانون برنامه جذاب و جالب و خوب پنجم توسعه صراحتا تمام دانشگاه‌ها اعم از دولتی و همچنین غیردولتی را از شمول قوانین عمومی کشور استثنا کرده می باشد بنابراین دانشگاه‌ها تابع آیین‌نامه خاص و همچنین تصویب شده و مصوب قانون هیئت امنا خواهند بود. دانشگاه آزاد اسلامی نیز از آن قاعده مستثنی نیست و همچنین چه در مورد افراد هیئت علمی چه در مورد کارکنان تابع آیین نامه استخدامی تصویب شده و مصوب قانون هیئت امناست.

او همچنین با رد ادعای اخراج بدون ضابطه در دانشگاه آزاد اسلامی تصریح کرد: اساسا به تعبیری که دوستان مطرح می کنند اخراجی صورت نگرفته و همچنین تنها مطابق قانون، در کمیته‌های انتظامی به تخلفات افراد هیات علمی و همچنین کارکنان رسیدگی و همچنین بعد از مراحل متنوع و گوناگون و مختلف دادرسی، منتهی به حکم قطعی اخراج از سوی هیئت‌های ذی‌صلاح شده می باشد.

مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی ادامه داد: طبق مصوبه جلسه ۶۳۰ شورای عالی انقلاب فرهنگی، آرای آن کمیته‌ها و همچنین هیئت‌ها در مراجع قضایی نیز قابل رسیدگی نیست.

او همچنین تاکید کرد: به غیر از مسیر هیئت‌های انتظامی و همچنین کمیته های انضباطی، هیچ کس از دانشگاه آزاد اسلامی اخراج نشده می باشد.

مصدق در پاسخ به ادعای بعضی اشخاص مبنی بر آنکه دانشگاه آزاد اسلامی از هیچ ضوابط قوانین استخدامی کشور پیروی نمی‌کند، گفت: دانشگاه آزاد اسلامی منطبق بر قوانین تصویب شده و مصوب قانون مجلس که در خصوص دانشگاه‌ها وضع شده می باشد و همچنین بر اساس آیین‌نامه‌های اداری، استخدامی و همچنین انضباطی تصویب شده و مصوب قانون رفتار می‌کند و همچنین آن رفتار کاملا منطبق بر قانون می باشد.

مصدق در مورد نحوه حل اختلاف در باره رای کمیته‌های انتظامی و همچنین کمیته‌های انضباطی در دانشگاه آزاد گفت: در دانشگاه آزاد اسلامی هیئت عالی رسیدگی وجود دارد که به تمام گلایه های کارکنان و همچنین افراد هیئت علمی دانشگاه در داخل دانشگاه رسیدگی و همچنین حکم صادر می کند بنابراین بسیاری از شکایات کارکنان را با نظارت و همچنین کنترل داخلی و همچنین با دادرسی داخلی به سرانجام می‌رسانیم. دقیقا مشابه سایر دانشگاه ها تمام افرادی که به تصمیمات دانشگاه معترض باشند می توانند به دادگاه ها رفت و آمد و مراجعه و همچنین در قالب دادخواست مطالبات خود را مطرح کنند.

به نقل از مرکز حوزه ریاست و همچنین روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، او همچنین با اشاره به طرحی که بعضی از نمایندگان مجلس در پی تهیه آن هم خواهند بود، و همچنین بنا بر گفته همین نمایندگان بنا دارد ضوابط استخدامی در دانشگاه‌های غیردولتی را تابع قانون کار کند، گفت: آن رویکرد خلاف قوانین بالادستی کشور و همچنین مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی می باشد به همین دلیل فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن نمی کنم به پس نتیجه آن می شود که ثمربخشی برسد و همچنین مسلما از سوی مراجع ناظر رد می شود.

مدیرکل حقوقی دانشگاه آزاد اسلامی در پایان بحث وارد شدن شوراهای حل اختلاف و همچنین دیوان عدالت اداری به سازوکار استخدامی دانشگاه ها را فاقد موضوعیت اعلام و همچنین به نمایندگان توصیه کرد: در صورتی که دوستان نیت و اراده اصلاح قانون را دارند اصولا بایستی و حتما به فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن اصلاح قانون دیوان عدالت اداری باشند نه یک ماده واحده در مورد دانشگاه آزاد اسلامی هر چند آن کار نیز با توجه به آنکه آیین دادرسی دیوان عدالت اداری به تازگی به تصویب رسیده، امری غیرممکن به نظر می‌رسد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A7%D8%AE%D8%B1%D8%A7%D8%AC-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%B5%D9%88%D8%B1%D8%AA-%D9%86%DA%AF%D8%B1%D9%81%D8%AA%D9%87.html
بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : اخراج بی‌ضابطه در دانشگاه آزاد صورت نگرفته می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک