خانه / مقالات / ارزیابی شخصی فیلم زیبا (حوض نقاشی)

ارزیابی شخصی فیلم زیبا (حوض نقاشی)

تحلیل شخصی فیلم جذاب (حوض نقاشی)
%name ارزیابی    شخصی فیلم زیبا (حوض نقاشی)
جهان تیوب

کار نو مازیار میری جریان زوج جوانی را روایت می نماید که هر دو به لحاظ ضریب هوشی پایین تر از میزان نرمال هستند همین مساله ژنتیکی سبب ساز آن می شود که همسرداری آنها با مساله دچار شود.

مریم رضا با آدم های دیگر تفاوت دارند، آن نیز نه یک تفاوت ساده، بلکه بسیار بزرگ و آن ها باید تلاش کنند تا به افراد دیگر ثابت کنند این فرق بزرگ را با معجزه عشق حل کرده اند.کار مازیار میری جریان زوج جوانی را روایت می نماید که هر دو به لحاظ ضریب هوشی پایین تر از میزان نرمال هستند و همین مساله ژنتیکی سبب ساز آن می شود که همسرداری آنها با مساله دچار شود.

حوض نقاشی» یک فیلم دیدنی ملودرام است. ملودرام، در درجه اول با حس ات عواطف تماشچنانچه سر کار دارد. ممکن است بتوان گفت که یک ملودرام هر قدر این حس ات را به رقت بیشتری بکشد، هر قدر سبب شود که تماشچنانچه از فرصت تاریکی سالن سینما مصرف نماید بیشتر چشم هایش را خیس اشک نماید ، ملودرام بهتری است. اما این، ممکن است اولین پایه ای ترین ویژگی ملودرام باشد.

فیلم دیدنی سبک زندگی دو خانواده مفرق است یکی خانواده دچار کم توانی ذهنی(که در آن پدر مادر با کار و تلاش علیر کم توانایی ها و مسائل سعی در فراهم نمودن زندگی مناسب برای پسر سالم می کنند ) دیگری خانواده ای مبوسیله که مادر فرهنگی و پدر خانواده بیکار است و مادر بار اصلی زندگی را با بیکاری ساله پدر خانواده به دوش کشیده را روایت می نماید

حوض نقاشی گریزی به تحریم های فرسایشی دارد. فیلـم در دو جای حساس به بیننده طعم تلخ تحریمها را نشان میدهد. تحریمهایی که ناتوان ذهنی تاوانش را میدهد و آنرا به زبان می آورد که ((“همش تقصیر تحریمهاست ” تحریمهایی که محصول پایداری مردم ایران در مساوی استکبار دشمنان است قشر متوسط و ضعیفی که بی صدا استخوانهایشان میشکند. دانشجویی که هرگز نمیتواند ادامه تحصیل بدهد ارزوهایی که سقفش کوتاه شد مردانی که ایمان شان را فروختند مبدل به … شدند ))

شهاب حسینی به نظر من یکی بهترین ایفای نقش کارنامه هنریش رو رقم زد فوق العاده بود و به اذعان اکثر متخصصین سینما سیمرغ امسال حق شهاب حسینی بوده است اما از گیم منحصر به شخص نگار جواهریان در نقش مریم به راحتی نمی توان گذشت باید بازی خانم خاص پدیده ی سینمای ایران را ستود.

از نام زیبا هوشمندانه فیلـم نباید گذشت که حوض آن اشاره به زندگی سبک آن دارد نقاشی کنایه از هدف و ساختن زندگی به دلخواه (همان گونه که در چند سکانس فیلـم رسم نقاشی با مدادهای مختلف رنگی اشاره شده بود)است .

از نکات بد فیلم زیبا هم می توان به خط تعلیق فیلم جذاب و رکود سیر جریان در اواسط فیلم دیدنی اشاره کرد که اگر گیم درخشان دو کاراکتر نقش اول فیلم جذاب (مریم و رضا)نبود مخاطب رغبتی به دنبال کردن فیلم دیدنی نداشت را اشاره نمود

درانتها باید تلاش مازیار میری برای تهیه اثری هنرمندانه ستود اشاره ای به هدف تهیه فیلم دیدنی از نگاه کارگردان نمود(( حوض نقاشی لازم ه این روزهای ایران است چون در شرایطی که هستیم داریم از رفیق داشتن ها دوستانه زیستن ها دور می شویم معتقدم هر کس که می خواهد تشکیل زندگی بدهد و زندگی صمیمیت ای را دنبال نماید باید “حوض نقاشی” را ببیند. این فیلم دیدنی قرار است طعم شیرین کودکی را به ما برگرداند. در واقع طعم قدیم نه چندان دور ما در این کار بیان می شود که عادت کرده ایم به آن رجوع نکنیم پس لازم دیدم که این فیلـم ساخته شود.))

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹ هنر فرش‌بافی از هنرهایی با قدمتی بس طولانی …

سوپروب close
خرید بک لینک