خانه / مقالات / ارزیابی موبایل هواوی

ارزیابی موبایل هواوی

ارزیابی گوشی هواوی

گوشی هواوی p6 p6 دارای اندازه ۱۳۲٫۷ x 65.5 x 6.2 mm و وزن ۱۲۰ grams است. این تلفن هوشمند نه فقط باریکترین تلفنی است که ما در دست گرفته ایم، بلکه یکی از سبک ترین دستگاه‌های چهار هسته‌ای است که ما تا به امروز آن مواجه شده‌ایم.

%name ارزیابی  موبایل هواوی

طراحی و کیفیت ساخت

پروفایل باریک آن مسلماً می‌تواند بیشترین اعتبار را به آن بدهد، ولی ظاهر زیبا ی Huawei Ascend P6 نیز بـه این اعتبار می‌افزاید: قالب فلزی پشت دستگاه، پارت منحنی پایین و فریم زاویه دار جذاب.

طراحی p6 بـه صورت آگاهانه، مینیمالیستی است هر چه که ما ترجیح می‌دهیم از کلیدهای سخت‌افزاری Home بهره ببریم، ولی عدم وجود دکمه در پایین گوشی هواوی p6 ظاهراً برای یک گوشی بـه این باریکی انتخاب مناسبی بوده است. بخش ‌های جانبی آلومینیومی بیشتر شبیه طراحی iPhone 4/4S هستند ، ولی ما ظاهر آن را رفیق داریم و ارزش چندانی بـه این مورد نمی‌دهیم.

طراحی یکپارچه باعث شده است که باطری قابل جداسازی نباشد، اما مسلماً به پروفایل باریک زیبا ی آن کمک کرده است.

با صفحه نمایش ۴٫۷″، مطمئناً Huawei Ascend P6 گوشی کوچکی بـه حساب نمی‌آید، ولی بدنه فوق باریک آن حس دقت و انسجام، و اما یک سبکی خوش دست را شما می‌دهد. تمام اجزا خوب ی در یک طراحی بدون نقص در کنار نیز قرار گرفته‌اند، و هیچ جای بحثی را باقی نگذاشته‌اند. کل قسمت جلوی آن به پشتیبانی یک شیشه Gorilla قرار دارد، در حالی که پارت پشتی دارای بافت زیبا ی فلزی است . فریم قرار گرفته در طرفین از آلومینیوم ساخته شده و این ترکیبی بسیار همخوان به دست داده است.

در دست گرفتن گوشی هواوی p6 حس خوب ی را برای وسائل ی با این اندازه به آدم می‌دهد. قسمت مات پشتی، زیبا و چسبنده است، و در عین حال بدنه باریک آن مسلماً به مصرف یک-دستی کمک می‌کند. گوشی هواوی p6 به خوب ی در جیب شما جای می‌گیرد- چیزی که به ندرت در مورد گوشی‌های دارای صفحه‌های بزرگ مشاهده می‌شود. ما از P6 برای مدتی مصرف کردیم، و باید اعتراف کنیم که یکی از گوشی هایی است که ی آن را در جیب می‌گذارد، باید هرچند وقت یک‌بار از قرار داشتن آن در جای خود، اطمینان حاصل بکنید . بله این یک گوشی جمع‌وجور و سبک وزن است.

کنترلگر ها

با توجه بـه اینکه کلیدهای پیمایش به داخل صفحه انتقال پیدا کرده اند، چیزی که در قسمت جلوی گوشی هواوی p6 جلب تذکر می نماید ، در بالای IPS+ LCD 4.7 اینچی است. LED status و سنسور های قرار گرفته در سمت چپ بلندگو، به همراه یک دوربین ۵ مگاپیکسلی جلو در سمت راست.

بله یک دوربین ۵ مگا پیکسل لای میکننکلیدهای پیمایش به داخل صفحه انتقال پیدا کرده اند، در جلو قرار دارد، و Huawei بـه آن افتخار می‌کند. این واحد زوم ثابت است، که اما نماهای زیبا یی از چهره را می‌توان آن گرفت و دارای آپشن Beauty Face هم هست. همین طور این دوربین قابلیت گرفتن فیلم زیبا ۷۲۰p در ۳۰fps را نیز دارد. در بخش ارزیابی دوربین، جزئیات زیادتری از آن را بیان می‌کنیم.

از نظر کنترلگر ها، پارت سمت راست بسیار شلوغی روی این گوشی وجود دارد، و کلید Power/Lock بـه همراه تنظیم کننده صدا در آنجا مشاهده می‌شود. بعد از آن‌ها اسلات های microSIM و microSD قرار دارند.

سوزن اختصاصی در داخل جای فیش ۳٫۵mm در بخش سمت چپ دستگاه قرار دارد- این راه‌حل غیرمعمول است، اما نکته آن را می‌توانیم راحتی مشاهده کنیم: با این کار، یک شیء نوک تیز برای باز کردن محفظه های مذکور همواره در دسترس خواهد بود و این که جای فیش، غبار نمیگیرد.

با این حال، از طرف دیگر ی که هدست را گوشی وصل می‌کنیم، ممکن است این قطعه را گم کنیم.

پارت بالای گوشی هواوی p6 در بر گیرنده پورت microUSB بـه همراه میکروفون دوم است. که برای لغو نویز بصورت فعال در ارتباط ها مصرف می شود .

در آنطرف گوشی، در پارت پایین، میکروفون اول فقط چیزی است که مشاهده می‌شود.

لنز دوربین ۸ megapixel در سری بالا سمت چپ و پشت گوشی قرار گرفته است. فلش منفرد LED در مجاورت آن است. شبکه مجزای بلندگو در پایین سمت چپ قرار دارد.

هواوی p6 بـه همراه قاب پلاستیکی قشنگ عرضه می‌شود که کاملاً می‌تواند اطراف گوشی را در بر بگیرد. این قاب شفاف است و در نتیجه به‌ظاهر گوشی آسیب نمی‌زند و به راحتی می‌تواند از آن حفاظت نماید . با این حال ضخامت گوشی مسلماً افزایش پیدا می‌کند.

گوشی هواوی p6 مصرف از باتری ۲۰۰۰ mAh Li-Ion روشن می‌شود. در آزمایش عمر باتری انجام شده، نرخ و زمان نگهداشتن باتری، زمان بسیار منطقی ۴۶ ساعت بود.ابعاد صفحه نمایش و تراشه کم مصرف، مطمئناً در این بازدهی عالی بی‌تأثیر نیستند.

نمایشگر

گوشی هواوی p6 دارای یک IPS+ LCD 4.7 اینچی با رزولوشن ۷۲۰p است. بدین ترتیب، چگالی یا تراکم پیکسل آن ۳۱۲ppi است، که تقریباً مساوی با Apple iPhone 5 است.

Ascend P6 دارای زوایای دید وسیع ‌ای بدون تغییر رنگ و اتلاف ناچیز کنتراست در وقت ی است که شما زاویه بـه صفحه نگاه می‌کنید است . رنگ ها کاملأ بارز می باشند ، کنتراست عالی است و ما از کیفیت عکس جالب کاملأ رضایت داریم.

کنترلگر روشنایی صفحه در ناحیه مرکزی Android، کلید منفرد مجازی با چهار وهله است: اتوماتیک ، و روشنایی ۱۰۰%، ۵۰% و ۰%. در بخش تنظیمات نمایشگر، می‌توانید دکمه مضاعف Smart Backlight را مشاهده بکنید .درصورتی‌که این دکمه روشن باشد، P6 نقطه انتقال بعدی نور را در محیط نورانی محاسبه می‌کند و تغییر گرادیان روشنایی را ایجاد می‌کند.

گوشی هواوی p6 همین طور آپشن کمیاب تنظیم دمای رنگ صفحه را بـه دست می‌دهد. این نوار لغزان است که می‌توانید وسیله آن سرد و گرم بودن رنگ صفحه را تنظیم بکنید .

به علاوه صفحه لمسی ۷۲۰p IPS 4.7 اینچی بـه واسطه تکنولوژی Magic Touch کاملاً حساس است و شما می‌توانید حتی در دست داشتن دستکش هم از آن مصرف بکنید – چیزی که مسلماً در آب و هوای سرد به شما کمک می‌کند.

عملکرد سخت افزاری دستگاه:

هواوی از تراشه K3V2 ساخته شده بوسیله خود Huawei نیرو می‌گیرد. چهار هسته ۱٫۵GHz Cortex A9 ، یک GPU 16 هسته ای و ۲GB رم وجود دارند. هسته‌های Cortex A9 هم‌هم اکنون هم چندان به روز نیستند، اما پیکربندی چهار هسته‌ای آن‌ها کاملاً می‌تواند نرم‌افزار Android را به بهتر ی روی صفحه ۷۲۰p اجرا نماید . Huawei Ascend Mate و Samsung Galaxy S III از پردازشگر های مشابهی مصرف می‌کنند و می‌توانند بدون هیچ گونه لغزش و تأخیری کار را بخوب ی انجام دهند.

ما آزمون‌های BenchmarkPi و Linpack شروع می‌کنیم که در آن‌ها گوشی هواوی p6 نمرات بسیار بهتر ی را شبیه Huawei Ascend Mate و Galaxy S III دست می‌دهد. اما مسلماً این گوشی نمی‌تواند با دستگاه‌های نو تر رقابت نماید .

در خصوص عملکرد چند هسته‌ای، P6 رفتاری مشابه رقبای چهار هسته‌ای Cortex-A9 داشت. ما همین طور چند معیار GPU را نیز برای ارزیابی تراشه گرافیکی کشف نشده ۱۶ هسته‌ای موجود در گوشی هواوی p6 اعمال کردیم. از آنجا که مشاهده شد GPU شبیه Ascend Mate است، پس ما از قبل می‌دانستیم که نمی‌توان انتظار بسیاری از آن داشت.

معیار SunSpider برای ارزیابی عملکرد JavaScript اعمال می‌شود. دو مرورگر موجود روی Ascend P6 نتایج کاملاً مفرق ی را بـه دست دادند. در حالی که Google Chrome نمره‌ای تقریباً شبیه چیزی گرفت که رویبقیه گوشی‌های نسل quad-core Cortex-A9 دید ه بودیم، ولی مرورگر داخلی مایه شرمساری بود. Vellamo معیاری است تمرکز روی JavaScript و HTML 5 که گوشی هواوی p6 در این مورد نمره‌ای نزدیک به رقبای quad-core Cortex-A9 خود گرفت.

دوربین ۸MP

گوشی هواوی p6 دارای یک دوربین ۸MP حداکثر رزولوشن عکس زیبا ۳۲۶۴ x 2448 است. بعلاوه، فلش LED منفرد نیز با آن بـه کار گرفته شده است.

اینترفیس دوربین کاملاً استاندارد به نظر می‌رسد-شما یک دکمه دوربین فیلم جالب /عکاسی را به همراه دکمه عکس جالب گیری مجازی و میان‌بری گالری در سمت راست دریافت میکنید. همین طور سرگرمی‌های موجود در سمت راست قرار گرفته‌اند، هرچند که تمام چیز در زیر منوی پیشرفته پنهان شده است. دو میانبری که در اختیار شماست، مربوط یک سوییچ برای دوربین جلو و آپشن های فلش است.

از این منوی پیشرفته شما می‌توانید بین حالت‌های Single، Smart، Beauty، HDR، Panorama و Effect یکی را انتخاب بکنید . شورت کات یا میان‌بر تنظیمات دیگر هم در همین جا قرار دارند.

با پیشروی در انسداد تنظیمات، می‌توانید object tracking، smile shutter، سوییچ لمسی گرفتن فیلم جذاب ، روشن/خاموش geo-tagging، white balance و غیره را بیابید.کار کردن بااین منو برای ما ساده نبود، و ما دوربین قدیمی UI متعلق به شرکت Huawei را بیشتر پسندیدیم.

کلید افزایش صدا می‌تواند همین طور بـه عنوان عکس جالب گیرنده (شاتر) سخت‌افزاری در برنامه کاربردی دوربین عمل نماید . شما همین طور می‌توانید آن را نگه دارید تا زوم انجام شود و رها بکنید تا عکس جالب بگیرد.

دوربین همین طور سطح جزئیات مناسبی را دست می‌دهد و تلاش دارد نویز را از بین ببرد. مسلماً دوربین‌هایی با عملکرد بهتر از نظر سطح نویز هم وجود داشته اند، ولی P6 عملکرد خوب ی دارد. رنگ ها کاملاً اشباع شده می باشند و نورگیری قابل اطمینان می‌باشد. چیزی که باید آن توجه کرد، دقت اتوفوکوس است- ما چندین عکـس گرفتیم که از فوکوس خارج شده بودند. درست شبیه عکس‌هایی که Ascend Mate گرفته شدند، عکس‌های P6 دارای گوشه‌های جذاب نبودند، که اشاره کیفیت نه‌چندان بالای لنز دارد. این مورد چندان تعجب‌آور نیست؛ همین مسئله در Samsung Galaxy S4 mini هم مشاهده می‌شود و حتی ممکن است فقط مربوط بـه گوشی در دسترس ما باشد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا

شرکت بازسازی ساختمان ، نوسازی منزل قدیمی و تعمیرات ساختمانی پارسا این شرکت با سالها تجربه در …