سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اصلاح آئین‌نامه کمیته انتخاب روسای دانشگاهها/ کاهش ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد

اصلاح آئین‌نامه کمیته انتخاب روسای دانشگاهها/ کاهش ظرفیت پزشکی دانشگاه آزاد

اصلاح آئین‌نامه کمیته انتخاب روسای دانشگاهها/ کاهش ظرفیت علم پزشکی جدید دانشگاه آزاد

جلسه ۷۶۶ شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی برگزار شد.

به به گفته سرویس دانشگاهی ایسنا، دکتر محمدرضا مخبردزفولی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی درخصوص مصوبات آن جلسه با اشاره به تشکیک بعضی از اعضا در باره کمیته مشخص کردن روسای دانشگاه ها، گفت: با توجه به آنکه در مصوبه وزاری علوم و همچنین بهداشت، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها و همچنین ریاست هیئت نظارت و همچنین بازرسی دبیرخانه شورا افراد کمیته خواهند بود و همچنین حکم ریاست هیئت نظارت و همچنین بازرسی به اتمام رسیده می باشد جلسات با حضور ۴ فرد یا شخص از اعضا تشکیل شده می باشد.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: در آن باره توسط بعضی از اعضا اشکال وارد شده بود که در جلسه اعضا ضمن اثبات و یا تایید مصوبات و همچنین جلسات کمیته، مقرر کردند رسمیت جلسه با حضور دو سوم اعضا باشد و همچنین آن بند آئین نامه اصلاح شد.

او همچنین گفت: همچنین مقرر شد به زودی فرد یا شخص پنجم کمیته انتخاب می شود که به جمع اعضا اضافه می شود.

مخبردزفولی اظهار داشت: در آن جلسه همچنین مواردی که در حکم رهبر معظم انقلاب جهت افراد شورای عالی انقلاب فرهنگی مورد تاکید قرار گرفته بود دستور اول جلسه بود.

او همچنین افزود: در باره آنها کارگروهی تشکیل شده و همچنین بر اساس آن هم قرار شده بود که دبیرخانه کار رصد، پایش، پیگیری و همچنین ارائه به گفته در آن باره را انجام دهد و همچنین در مواردی که مستلزم و نیاز به تصویب مصوباتی باشد کار پیگیری می شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: پیرامون موضوع علوم انسانی مقرر شد شورای تحول علوم انسانی کار را پیگیری و همچنین به گفته خود را ارائه کند و همچنین در خصوص مهندسی فرهنگی قرار شد هر چه سریعتر ستاد راهبری مهندسی فرهنگی به ریاست ریاست جمهور تشکیل می شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: در سایر موارد نیز قرار شد پیگیری های مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری انجام می شود که به تدریج در دستور شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار خواهد گرفت.

او همچنین با اشاره به موضوع پذیرش دانشجوی کارشناسی ارشد و همچنین دکتری توسط دانشگاه آزاد اسلامی در سال شمسی قبل که مورد اشکال وزارتین علوم و همچنین بهداشت بود، گفت: کارگروهی با حضور وزاری ذیربط، ریاست نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، ریاست دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بعضی از افراد شورای عالی انقلاب فرهنگی آن موضوع را بررسی کردن کرده بود.

او همچنین افزود: بر اساس اراده و تصمیم راسخ کارگروه مذکور توافق شده بود که رشته محل ها بر اساس معیارها و همچنین استانداردهای وزارت علوم و همچنین بهداشت مورد ارزیابی قرار گیرند.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در جلسه امروز به گفته وزرای علوم و همچنین بهداشت ارائه شد که بر اساس آن هم دانشگاه آزاد اسلامی انصافا تلاش داشته می باشد که در مسیر استانداردهای وزارت علوم و همچنین بهداشت حرکت کند گرچه هنوز به لحاظ انطباق نتوانسته می باشد به نقطه مورد قبول برسد.

او همچنین افزود: در باره آموزش علم پزشکی جدید با توجه به به گفته وزیر بهداشت، درخصوص رعایت استانداردها، دانشگاه آزاد اسلامی توافق کرد که ظرفیت پذیرش علم پزشکی جدید آن دانشگاه از ۲۷۰۰۰ فرد یا شخص به ۹۰۰۰ فرد یا شخص کاهش پیدا کند.

مخبر دزفولی تصریح کرد: در قسمت و بخش وزارت علوم نیز پیشرفت های قابل توجهی حاصل شده می باشد که مواردی که منطبق با استانداردها بوده می باشد؛ وزارت علوم مجوزهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را صادر کرده می باشد.

او همچنین افزود: در دیگر موارد که معیارهای مطابق با ضوابط آموزش عالی حاصل نشده می باشد قرار شد به دانشگاه آزاد اسلامی جهت تکمیل ارتقای ظرفیت هیئت علمی و همچنین کیفی خود و همچنین انطباق با استانداردهای آموزش عالی تا شهریور سال شمسی بعدی فرصت داده می شود.

براساس به گفته وبسایت و مرکز خبرهای جدید شورای عالی انقلاب فرهنگی، عضو پیوسته فرهنگستان علوم در ادامه با اشاره به بررسی کردن موضوع پایش آموزش عالی و همچنین تطبیق آن هم با استانداردها و همچنین ضوابط آموزش عالی در جلسه گفت: وزارت علوم در آن باره کسب و کار خود را آغاز کرده می باشد و همچنین مقرر شد که به گفته خود را در خصوص نیرو ها و همچنین ضعف ها و همچنین تطبیق استانداردهای آموزش عالی در دانشگاه پیام نور به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارائه می شود.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D8%B5%D9%84%D8%A7%D8%AD-%D8%A2%D8%A6%DB%8C%D9%86-%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%DA%A9%D9%85%DB%8C%D8%AA%D9%87-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D9%88%D8%B3%D8%A7%DB%8C-11361
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : اصلاح آئین‌نامه کمیته انتخاب روسای دانشگاهها/ کاهش ظرفیت علم پزشکی جدید دانشگاه آزاد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک