خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه

اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه

اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامهدست یار آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی با گفتن آنکه بعد از سال شمسی ها جهت اولین بار در دانشگاه علامه جهت جذب اساتید یک پروسه علمی طی شد، گفته استدرحال حاضر تعداد افراد هیئت علمی آن دانشگاه به ۴۷۰ فرد یا شخص افزایش یافته می باشد.

نادر نعمت اللهی دست یار آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی در مورد نسبت استاد به دانشجو در آن دانشگاه گفت: طبق آمار مهر ۹۲ جمعیت دانشجویان دانشگاه علامه نزدیک به ۱۷ هزار فرد یا شخص می باشد درحالی که تعداد اساتید ما ، ۴۲۰ فرد یا شخص بود.

او همچنین ادامه داد: نسبت استاد به دانشجو باتوجه به آن آمار بیش از یک به ۴۰ می باشد، ولی باید توجه داشت درتلاش هستیم تا نسبت استاد به دانشجو در مقطع کارشناسی را به ۱ به ۲۰ و همچنین در سطوح تحصیلات تکمیلی به ۱ به ۱۵ و همچنین حتی کمتر برسانیم.

نعمت اللهی بابیان آنکه طبق آمار مهر ۹۲، بیشترین تعداد دانشجویان در آن هم دوران مرتبط به تحصیلات تکمیلی می باشد، گفت: تعداد دانشجویان کارشناسی ش هزار و همچنین ۵۰۰ فرد یا شخص، تعداد دانشجویان ارشد هشت هزار فرد یا شخص و همچنین تعداد دانشجویان دکتری نیز دو هزار و همچنین ۵۰۰ فرد یا شخص بوده می باشد.

دست یار آموزشی دانشگاه علامه با اشاره به آنکه ازجمله اهداف ما جهت افزایش سطح کیفی دانشگاه جذب استاد و همچنین کاهش حجم دانشجو می باشد، افزود: ما یک برنامه جذاب و جالب و خوب چهار ساله تدوین کردیم و همچنین در آن برنامه جذاب و جالب و خوب مشخص کردن کردیم که هرسال تعدادی استاد جذب کنیم تا تعداد اساتید را به ۷۰۰ فرد یا شخص برسانیم.

او همچنین همچنین افزود:بعد از بررسی کردن مستلزم و نیاز تیم‌های آموزشی، به وزارت علوم اعلام کردیم که نیت و اراده داریم جهت سال شمسی بعدی ۹۳ استاد جذب کنیم و همچنین وزارت علوم ۷۰۰ فرد یا شخص را به ما معرفی کرد.

نعمت اللهی با گفتن آنکه جهت اولین بار در دانشگاه علامه جهت جذب اساتید یک پروسه علمی طی شد، گفت: آن اشخاص در ابتدا به تیم‌های علمی معرفی شدند و همچنین از سوی تمامی افراد تیم به فعالیت‌های علمی و همچنین مقالات آنها امتیازدهی شد. سپس طبق آیین‌نامه صلاحیت آنها دریک کارگروه علمی مورد بررسی کردن قرارگرفت که افراد آن هم شامل بعضی از مسئولین دانشگاه، مسئولین دانشکده و همچنین تیم علمی مربوطه خواهند بود و همچنین درنهایت مشخص شد که ۱۴۰ فرد یا شخص از آن ۷۰۰ فرد یا شخص صلاحیت علمی موردنظر را دارند.

او همچنین با اشاره به آنکه طبق قوانین موجود تنها کمیته جذب دانشگاه می تواند رای نهایی درمورد جذب یا عدم جذب متقاضیان افراد هیئت علمی را صادرکند، اظهار کرد: بعد از بررسی کردن صلاحیت های عمومی ۲۰ فرد یا شخص حذف شدند و همچنین درنهایت ۴۳ فرد یا شخص ازاین تعداد استخدام شدند.

دست یار آموزشی دانشگاه علامه طباطبایی درهمین باره ادامه داد:درحال حاضر تعداد افراد هیئت علمی ما به ۴۷۰ فرد یا شخص افزایش یافته می باشد که همه آنها براساس طی کردن یک فرایند علمی و همچنین قوانین و قانونی جذب شده اند و همچنین صلاحیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را دارند آن درحالیست که درسال های قبل از تیم های علمی جهت جذب استاد نظرخواهی نمی کردند و همچنین اکثرا و بیشتر صلاحیت عمومی را درنظر می‌گرفتند.

او همچنین ادامه داد: طبق آیین نامه جذب افراد هیئت علمی ازسوی کمیته جذب انجام می می شود ضمن آنکه یک کارگروه علمی نیز جهت جذب درنظر گرفته شده که تشکیل دادن آن هم اختیاری می باشد ولی باید توجه داشت آن روند بعد از سال شمسی‌ها و همچنین جهت اولین بار در دانشگاه ما انجام می می شود.

نعمت اللهی در پاسخ به سوالی مبنی براینکه آیا در آیین نامه راهی جهت جذب اساتید از راه غیره ای به غیر از نظرخواهی از تیم های علمی وجود دارد یانه؟ گفت: تشکیل کارگروه جهت بررسی کردن صلاحیت متقاضیان عضو هیئت علمی در دانشگاه‌ها طبق آیین‌نامه وزارت علوم که تقریبا ازسال ۸۶ یا ۸۷ تدوین شده، اختیاری می باشد و همچنین آن آیین نامه تا حالا هیچ دگرگونی و تغییری نکرده می باشد.

دست یار آموزش دانشگاه علامه همچنین افزود: آن روند استخدام اساتید درسال های دور نیز در دانشگاه علامه انجام می‌شده می باشد. من هم از همین طریق استخدام شدم ، ولی طی ۷ یا ۸ سال شمسی قبل درحالی که تیم‌های علمی هیچ اطلاعی نداشتند افراد هئیت علمی را به آنها معرفی می کردند.

او همچنین در پایان اظهار کرد: در یک سال شمسی قبل با کاهش آمار پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد، پذیرش دانشجویان در نیم سال شمسی تحصیلی اول و همچنین کاهش پذیرش در دوره آموزش محور سعی کردیم تا سطح کیفی دانشگاه را بالاببریم.
mail2 اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه
آن مجموعه در ۱۰۰ صفحه جمع بندی و همچنین ارائه شده می باشد :

 • جامع ترین پیکج موفقیت در مصاحبه آزمون دکتری
 • سوالات مصاحبه (سوالاتی که اساتید مصاحبه گر در زمان مصاحبه می پرسند)
 • نقطه های مصاحبه
 • راهکارهای قبولی در مصاحبه دکتری
 • راه کارهای قبل از مصاحبه
 • راهکارهای در زمان مصاحبه
 • راهکارهای بعد از مصاحبه
 • تکنیک پاسخ دهی به سوالات اساتید مصاحبه کننده
 • چگونگی آمادگی جهت مصاحبه دکتری

کسب اطلاعات اکثرا و بیشتر در صفحه : ناگفته های مصاحبه دکتری
استعداد تحصیلی مسیح خواه | هادی مسیح حواه | کلاس استعداد تحصیلی مسیح خواه | پاسخ سوالات استعداد تحصیلی دکتری ۹۳
PhdAzmoon IELTS TOEFL English Test PHD 94 95 اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه


منابع آزمون زبان دکتری ۹۴ – منابع زبان آزمون دکتری ۹۴ – سوالات آزمون زبان دکتری MSRT(MCHE)، MHLE و همچنین EPT – سوالات مجانی و رایگان زبان آزمون دکتری – فرهیختگان دانشگاه تهران

conference PHD AZMOON 2015 management اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه
isi Articles Proposal Thesis اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه
phd book publishing1 اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه

چاپ پایان نامه‌ها چاپ تحقیقات تجارب و همچنین ارتقای اعتبار شغلی و همچنین تخصصی کتاب تغییر پیدا کردن کسب امتیاز در مصاحبه‌های پدیرش در مقطع کار‌شناسی ارشدو دکتری کسب امتیاز در مصاحبه‌ های شغلی مانند گزینش هیات علمی، کسب امتیاز در پذیرش تدریس در دانشگاه، ارتقاء اعتبار شغلی تالیف ترجمه و همچنین گردآوری توسط نویسنده – مشخص کردن قطع تیراژ کتاب نویسنده و همچنین مشاوره انتشاراتی تایپ و همچنین صفحه آرایی – تخصیص شابک – ارسال کتاب به کتابخانه ملی جهت اخذ فیپا اخذ مجوز چاپ طراحی جلد کتاب نویسنده و همچنین مشاوره انتشاراتی – صحافی – کامل شدن پروسه چاپ کتاب ثبت نام به عنوان مولف مترجم، گردآورنده، در سیستم اطلاعاتی منزل و خانه کتاب شرکت در مصاحبه‌های پذیرش دانشگاه‌ها در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف سرویس ها و خدمات صدور گواهی با درج شابک اختصاصی کتاب

 • جهت دیدن دیدگاه های قدیمی بر روی لینک “دیدگاه های کهنه ” کلیک نمایید و همچنین جهت پاسخ دادن به دیدگاه ها بر روی گزینه “پاسخ دادن” آن هم دیدگاه کلیک کنیذ.
 • جهت سهولت در ارتباط با هم رشته ای های خود می توانید نام رشته تان  را در عنوان دیدگاه بنویسید.


http://www.phdazmoon.net/%D8%AC%D8%B0%D8%A8-%D9%87%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85%D9%87.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : اصلاح رویه جذب هیات علمی در دانشگاه علامه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک