خانه / مقالات / اطلاعات در مورد مرسدس بنز F 015 مفهومی، ورود عصر فضا به خیابان

اطلاعات در مورد مرسدس بنز F 015 مفهومی، ورود عصر فضا به خیابان

اطلاعات درباره یمرسدس بنز F 015 مفهومی، ورود عصر فضا به خیابان
Mercedes Benz F015 Luxury in Motion Concept 2015 3 500x375 اطلاعات در مورد مرسدس بنز F 015 مفهومی، ورود عصر فضا به خیابان
خرید لوازم یدکی لکسوس

خودروهای کانسپت در واقع می‌خواهند چشـم ‌اندازی از آینده پیشرفت‌های روبرو را به نمایش بگذارند. اما همواره تمام ایده‌های کانسپت مفهومی به عرصه واقعیت پای نمی‌گذارند. باعث تأسف است که بهترین خودروهای کانسپت، هنوز در سرزمین رؤیا به سر می‌برند. در نمایشگاه CES 2015، مرسدس یک خودروی مفهومی لوکس رؤیایی را به نمایش گذاشته است.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept 2015

مرسدس بنز F 015 Luxury in Motion کانسپت یا لوکس متحرک، از یک طراحی عجیب، فانتزی آینده‌نگرانه برخوردار است. در همان نگاه نخست اقطعا لاً به یاد فیلم جالب ‌های تبسیار خواهید افتاد. جلوپنجره بزرگ شبیه دهان ماهی با شبکه‌های سه‌بعدی الماسی شکل که همگی به مرکز و نشان ستاره بنز اشاره دارند، با چراغ‌های ویِژگزینشه LED ادغام شده است. چراغ‌ها هر کدام حاوی پنج طبقه بوده و اقطعا لاً از جانوران الهام گرفته شده‌اند.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

چراغ‌های عقب از دو بخش تشکیل شده‌اند. یک بخش باریک نواری شکل یک قسمت با لامپ‌های LED زیاد در سپر که قادر است حتی عناوینی مثل STOP را به نمایش بگذارد.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

پوزه بسیار کوتاه خودرو، شکلی منحصر به فرد بدان بخشیده است. اما همین ترفند باعث شده تا نهایت مصرف از فضای داخلی مقدور گردد.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

دو موتور الکتریکی روی محور عقب این خودرو قرار گرفته‌اند که در بالاترین میزان می‌توانند ۲۷۲ اسب بخار نیرو تولید کنند ولی در حالت عادی تنها یک خروجی پایدار ۱۶۳ اسبی ارائه می‌شود. پیل سلول سوختی هیدروژنی وظیفه تأمین انرژی الکتریکی مورد نیاز این موتورها را بر عهده دارد. همچنین یک باتری ولتاژ بالا می‌تواند قدرت اضافی را در کوتاه مدت فراهم سازد.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

شتاب صفر تا صد این خودرو تنها ۶٫۷ ثانیه است که برای چنین خودرویی با ابعاد بزرگ بدنه و موتور الکتریکی، رقمی بسیار مطلوب است. نهایت سرعت آن به ۲۰۱ کیلومتر بر ساعت محدود شده است.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

مرسدس F 015 در بدنه و شاسی از ساختاری آلومینیومی بهره می‌گیرد. همچنین فولاد با پایداری کششی بالا و فیبر کربن نیز در بخش ‌های مختلف آن بکار رفته‌اند. ویژگی یکپارچه ساختاری این خودرو ترکیبی ویِژگزینشه ایجاد کرده ‌اند که در بخش اتصال شیشه به بدنه اقطعا لاً ملهم از خودروی کلاسیک کانسپت لانچیا Sibilo برتونه می‌باشند. فرم درب‌های خودرو با زاویه باز شدن ۹۰ درجه‌ای در نبود ستون B یک دسترسی بسیار آسان به فضای داخلی سهولت هرچه بیشتر در سوار پیاده شدن را سبب می‌شود.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

داخل کابین فضایی بسیار وسیع و دل‌باز فراهم آمده که چهار صندلی انفرادی سطلی شکل با طراحی بسیار شکوهمند در آن به چشـم می‌خورند. برای ایجاد محیط لوکس و درعین‌حال مدرن، از ترکیبی از چرم، چوب، فلز شیشه برای پوشش فضای داخلی مصرف شده است. کف کابین با روکش چوبی و کاملاً مسطح است. بعلاوه فاصله زیاد بین دو محور همراه با فرم بدنه، کمک کرده ‌اند تا بیشترین فضای پای ممکن برای سرنشینان این خودرو فراهم گردد.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

کانسپت لوکس متحرک F 015 بنز دارای طولی معادل ۵۱۲ سانتی‌متر است که تنها ۲٫۵ سانتی‌متر از کلاس اس کوتاه‌تر است عرض ۲۰۱٫۷ سانتی آن حدود ۱۰ سانتی‌متر، عریض‌تر از سدان لوکس و بزرگ کلاس S می‌باشد. ارتفاع آن ۱۵۲ سانتی‌متر است که ۳٫۳ سانتی‌متر بلندتر از کلاس اس می‌باشد و نهایتاً فاصله بین دو محور آن هم ۳۶۱ سانتی‌متر است که در بین خودروهای سدان یک رکورد محسوب می‌شود معادل با وانت فورد F-150 دوکابین است. هنر طراحی این خودرو باعث شده تا ابعاد آن چندان هم بزرگ به نظر نرسد. نکته جذاب دیگر، قرارگیری این بدنه غول‌پیکر روی چرخهای عظیم ۲۶ اینچی می‌باشد.

Mercedes-Benz F 015 Luxury in Motion Concept

فهرست کردن فن‌آوری‌ها جزئیات بی‌انتها این خودرو نیاز به تأمل بیشتر و موشکافی دارد. دوربین‌های استریو و سنسورهای رادار، به طور دائمی به نظارت اطراف خودرو مشغول‌اند. بدین ترتیب ایمنی این خودرو در بالاترین سطح قرار خواهد گرفت. بعلاوه رانندگی هوشمند و اتوماتیک بدون دخالت آدم از دیگر ویژگی‌های این خودرو است.

دایملر، تمام فضای خودرو را با تکنولوژی‌های پیشرفته پوشانده است. نمایشگر همه ی داشبورد همه کنترل‌های لمسی به بهترین شکل ممکن، فضای مدرن خودرو را نمایان می‌کنند. حتی روی پنل دربها با نمایشگرهای لمسی بسیار بزرگ پوشانده شده است.
در نهایت با اینکه مرسدس این خودرو را به طور عملی تست کرده باوجود واقعی بودن پارت ‌های مختلف قابل استفاده بودن آن در حال حاضر، که همگی امتیازات مثبتی به شمار می‌روند، هنوز این خودرو، رؤیایی و فراتر از زمان به نظر می‌رسد.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶

خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶ خرید ست لباس تیم ملی ایران ۲۰۱۶,لباس تیم …