خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اعتراض دانشجویان علوم اقتصادی به ادغام دانشگاه+ پاسخ رئیس دانشگاه

اعتراض دانشجویان علوم اقتصادی به ادغام دانشگاه+ پاسخ رئیس دانشگاه

اعتراض دانشجویان علوم اقتصادی به ادغام دانشگاه+ پاسخ ریاست دانشگاه

تنی چند از دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی با تجمع در مقابل دانشکده علوم اقتصادی و مالی نسبت به ادغام آن دانشگاه‌ با دانشگاه خوارزمی اعتراض کردند.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، یکی از دانشجویان دانشگاه علوم اقتصادی در آن باره به ایسنا گفت: در ایام عید مطلع شدیم که سردر دانشگاه تعویض شده می باشد و همچنین بعد از پیگیری متوجه شدیم آن موضوع در ۲۴ اسفند به تصویب شورای گسترش آموزش عالی رسیده می باشد.

آن دانشجوی ورودی ۸۹ افزود: آن ادغام در حالی تصویب و همچنین انجام شد که رییس دانشگاه در دی‌ماه و همچنین بعد از مطرح شدن ادغام دانشگاه با دانشگاه علامه طباطبایی به دانشجویان گفته بود که مساله ادغام دانشگاه منتفی می باشد و همچنین قرار می باشد هیات امنای جدید جهت دانشگاه منصوب شوند.

او همچنین با اشاره به پیگیری‌های دانشجویان در وزارت علوم اظهار کرد: زمانی که از وزارت علوم پیگیری کردیم، پاسخ وزارت خانه آن بود که روند تغییر پیدا کردن دانشکده به دانشگاه علوم اقتصادی قوانین و قانونی نبوده می باشد. سوال اینجاست که تقصیر دانشجویان چیست؟ و همچنین آیا مسؤلانی که از آن موضوع مطلع بودند نباید جلوی پذیرش دانشجو را می‌گرفتند.

او همچنین با آن ادعا که آن ادغام بدون در نظر گرفتن حقوق دانشجویان انجام شده می باشد به عنوان مثال به موضوع دانشنامه دانشجویان و همچنین فارغ التحصیلان دانشگاه اشاره و همچنین گفت: دانشجویان در حالی مدرک دانشگاه علوم اقتصادی را می‌گیرند که مدرک آن دانشگاه ۱۰ سال شمسی دیگر معتبر نخواهد بود.

دانشجوی غیره ای به مقایسه سطح علمی دانشگاه خوارزمی و همچنین دانشگاه علوم اقتصادی پرداخت و همچنین گفت: دانشگاه علوم اقتصادی در رشته‌های علوم اقتصادی، علوم اقتصادی و مالی و همچنین مدیریت سطح بالاتری دارد آن در حالیست که دانشگاه خوارزمی حتی آن رشته‌ها را ندارد.

دانشجوی دیگر در مورد ادغام اظهار کرد: وزارت علوم اعلام کرده می باشد که مساله ادغام دو ماه می باشد که در جریان می باشد. آن در حالی می باشد که رییس دانشگاه علوم اقتصادی ادعا کرده چیزی در جریان نبوده می باشد.

دکتر منجذب رییس دانشگاه علوم اقتصادی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار ایسنا، در مورد آن ادغام گفت: ما تنها و فقط به عنوان مجری عمل کردیم. دانشگاه شدن دانشگاه علوم اقتصادی در شورای عالی انقلاب فرهنگی به تصویب نرسیده بود و همچنین شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین وزارت علوم روی آن مساله موضع داشتند و همچنین ما هم به عنوان مجری عمل کردیم.

دکتر منجذب به آن پرسش که آیا تو از پروسه ادغام اطلاع داشتید یا خیر، پاسخ داد: طبق اطلاعاتی که من داشتم قرار نبود ادغامی انجام می شود ولی باید توجه داشت اکنون که ادغام گرفته شده، بایستی و حتما گفت استقلال آن سه دانشکده حفظ می‌می شود، زیرا دانشگاه خوارزمی هیچ کدام از رشته های دانشگاه علوم اقتصادی را ندارد و همچنین آن سه دانشکده توسط همین هیات علمی که به تا حال مشغول به فعالیت بودند اداره می‌شوند.

او همچنین از تاسیس دوره‌های دکتری خبر داد و همچنین گفته استتصمیم به تاسیس دوره‌های دکتری داریم و همچنین دانشجویان به راحتی می‌توانند ادامه تحصیل دهند.

به گفته رییس دانشگاه علوم اقتصادی، دانشگاه مجموعه اسپورت و ورزشی نداشت در حالی که دانشگاه خوارزمی شامل ۳۲ مجموعه اسپورت و ورزشی و همچنین فرهنگی می باشد و همچنین دانشجویان می‌توانند از آن مجموعه‌ها بهره بری و استفاده کنند.

رییس دانشگاه علوم اقتصادی درمورد مدرک دانشجویان نیز توضیح داد: آن مسائل هنوز تعریف نشده می باشد، ولی باید توجه داشت می‌توانیم در مدرک دانشجویان نام دانشگاه علوم اقتصادی یا نام دانشگاه خوارزمی یا اسم هر دو دانشگاه را بیاوریم.

به گفته او همچنین، ساختمان آن سه دانشکده و همچنین خوابگاه‌ها سرجای خود باقی می‌ماند. دانشگاه خوارزمی شامل دو وبسایت و مرکز خبرهای جدید تهران و همچنین کرج می باشد که ما با وبسایت و مرکز خبرهای جدید تهران سروکار داریم و همچنین هیچ چیزی به کرج منتقل نمی‌می شود.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%A7%D8%B6-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%82%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%AF%D8%BA%D8%A7%D9%85-%D8%AF-9311
جدید و تو و تازه ترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : اعتراض دانشجویان علوم اقتصادی به ادغام دانشگاه+ پاسخ ریاست دانشگاه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک