خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اعلام آخرین تغیبرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ در پذیرش دانشجو تا دو ماه دیگر

اعلام آخرین تغیبرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ در پذیرش دانشجو تا دو ماه دیگر

اعلام آخرین تغیبرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ در پذیرش دانشجو تا دو ماه دیگر

آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری در قالب شیوه نامه ای کاملا شفاف ، شامل ریزترین جزییات در پذیرش دانشجوی دکتری تا چند ماه دیگر احتمالا شهریور ماه ابلاغ می می شود.

شریعتی نیاسر دست یار آموزشی وزارت علوم در خصوص تغییرات آیین نامه پذیرش دانشجویان دکتری از سال شمسی بعدی گقت: از سال شمسی بعدی پذیرش دانشجویان دکتری مستقیم توسط دانشگاه ها انجام می می شود و همچنین پیش از آن هم تنها و فقط نهاد سنجش یک آزمون تحت عنوان زبان و همچنین استعداد تحصیلی برگزار می‌کند.
او همچنین در مورد ویژگی های سیاست جدید پذیرش دانشجوی دکتری گفت: شفاف سازی مسیر پذیرش دانشجو ، ارزش گذاری دانشگاه های مجری، مدت دو ساله اعتبار آزمون دکتری نهاد سنجش ، مطابق و یکدست بودن با استانداردهای جهانی و همچنین پیش بینی یک نظام پاسخگویی و همچنین نظارت دقیق وزارت علوم از ویژگی های آیین نامه جدید پذیرش دانشجوی دکتری می باشد.

پذیرش دانشجوی دکتری مستقیما از طریق دانشگاه

آزمون دکتری

او همچنین با اشاره به سیاست‌های جدید در پذیرش دانشجوی دکتری ، گفت: آیین‌ نامه پذیرش دانشجوی دکتری ابلاغ شده می باشد. پذیرش دانشجوی دکتری از سال شمسی بعدی بر اساس سیاست‌های جدید صورت خواهد گرفت. بر اساس آن آیین‌ نامه، پذیرش دانشجوی دکتری مستقیماً توسط دانشگاه صورت می‌گیرد و همچنین یک امتحان عمومی توسط نهاد سنجش آموزش کشور برگزار می‌می شود. بعد رشته پذیرش به دانشگاه‌های مجری دوره دکتری واگذار می‌می شود.

آخرین اوضاع آزمون دکتری سراسری

دست یار آموزشی وزارت علوم به اهداف ابلاغ آیین‌ نامه دکتری به دانشگاه‌ها پرداخت و همچنین گفت: از آن به بعد پذیرش دانشجوی دکتری بر اساس آن آیین‌ نامه شفاف می‌می شود. رتبه فرد به دانشگاه ارسال می‌می شود، دانشگاه بر اساس رتبه اعلام شده، یک کف مشخص اعلام می‌کند. بر اساس آنچه که دانشگاه اعلام کرده، متقاضیان می‌دانند که به کدام دانشگاه‌ها می‌توانند رفت و آمد و مراجعه کنند و همچنین به کدام دانشگاه رفت و آمد و مراجعه نکنند و همچنین بعد دانشگاه‌ها با تشخیص خود در پذیرش آن دانشجویان اقدام می‌کنند.

اعتبار دو ساله جهت آزمون دکتری

آزمون دکتری سراسری

او همچنین ادامه داد: بر اساس آن آیین‌ نامه به اقتدار دانشگاه‌های مجری دکتری، ارزش‌گذاری شد و همچنین همچنین جهت آزمون نهاد سنجش نیز اعتبار زمانی پیش‌بینی خواهد شد که به احتمال قوی آزمون نهاد سنجش دو سال شمسی اعتبار خواهد داشت.

تغییرات آزمون دکتری ۹۵

شریعتی نیاسر افزود: آیین‌ نامه جدید دکتری مطابق و یکدست با استانداردهای جهانی می باشد و همچنین کاملاً یک نظام پاسخگویی در نهاد سنجش و همچنین دانشگاه‌های مجری پیش‌بینی شده می باشد. وزارت علوم خود نیز نظارت کامل بر اجرای مفاد آیین‌ نامه دارد.

تغییرات پذیرش دانشجوی دکتری

دست یار آموزشی وزارت علوم یادآور شد: همچنین شیوه‌نامه‌ای در آن خصوص تدوین شده می باشد که همه ریزه‌کاری‌های انجام کار را پیش‌بینی کرده که ظرف دو ماه بعدی ابلاغ می‌می شود.

دکتری پردیس

توقف پذیرش در پردیسهای پولی به روش قبل

شریعتی نیاسر به سیاست‌های وزارت علوم در خصوص دکتری پردیس‌ های خودگردان و همچنین بین‌الملل اشاره کرد و همچنین گفت: فلسفه ساخته یا ایجاد پردیس‌های بین‌المللی در جلوگیری از مهاجرت دانشجویان به خارج کشور و همچنین همچنین ترغیب دانشجویان ایرانی خارج کشور جهت بازگشت به کشور بوده می باشد.

دست یار آموزشی وزارت علوم ادامه داد: متاسفانه ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که اهداف مذکور بررسی کننده و پروهشگر نشده می باشد؛ جهت همین ساز و همچنین کار آن هم مجدد بررسی کردن می‌می شود و همچنین پذیرش دانشجو در آن پردیس‌ها به روش آزمون غیرمتمرکز، متوقف شد تا زمانی که ساز و همچنین کارهای جدید ارائه می شود و همچنین آن پردیس‌ها به اهداف قبل بازگردند. دکتری .

زمان بندی ترم تحصیلی به دانشگاهها واگذار شد

آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری

او همچنین همچنین گفت: زمانبندی ترم دانشگاه‌ها به خود دانشگاه‌ها واگذار و همچنین در قالب بخشنامه‌ای به آنها ارائه شده می باشد که دانشگاه‌ها بر اساس شرایط اقلیمی و همچنین با رعایت ضوابط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می‌توانند از مهرماه امسال زمانبندی ترم دانشگاه‌ها را خود انجام دهند.

برابر آئین نامه جدید «وزارت علوم» پذیرش دانشجو در دوره های دکتری دانشگاه ها و همچنین موسسه های آموزش عالی از آن پس به عهده دانشگاه های مجری آن دوره هاست.
آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ – ۹۶ *متقاضیان تنها و فقط در یک امتحان ابتدایی و اولیه ای که زبان، gre و همچنین دروس پایه به نوعی هست، شرکت می کنند.

خبرهای جدید آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ *بعد از مشخص شدن رتبه ها کل رتبه ها مستقل از آنکه آیا قبول باشد یا نباشد، به دانشگاه های مجری دکتری منعکس می می شود.

خواندن آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری ۹۶ *آنها متناسب با روند نمرات اتخاذ شده یا اعلام شده، کف مطلوب مورد نظرشان را هم به ما در ستاد و همچنین هم به متقاضیان اعلام می کنند.

دیدن آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ – ۹۶ *متقاضیان متناسب با نمره ای که گرفتند، می توانند اراده و تصمیم راسخ بگیرند و همچنین تشخیص دهند که به کدام دانشگاه می توانند رفت و آمد و مراجعه کنند.

آخرین تغییرات آزمون دکتری سراسری *آن آئین نامه که ابلاغ شده خیلی زیاد شرایط را شفاف کرده می باشد و همچنین جزئیاتی هم دارد که در یک شیوه نامه الصاقی نهایی به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%AA%D8%BA%DB%8C%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C-%D8%AD%D8%B0%D9%81-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-test-10452
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : اعلام آخرین تغیبرات آزمون دکتری سراسری ۹۵ در پذیرش دانشجو تا دو ماه دیگر

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک