سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها پذیرش بهمن ۹۷

اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها پذیرش بهمن ۹۷

اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها پذیرش بهمن ۹۷

به به گفته پیام نورنا (PNUNA.COM) : ثبت نام رشته های بدون آزمون کارشناسی دانشگاه پیام نور جهت پذیرش بهمن ماه ۱۳۹۷ همزمان با انتخاب رشته کنکور سراسری امسال انجام خواهد گرفت.

 

مهلت ثبت نام:
ثبت نام بدون آزمون دانشگاه پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها جهت پذیرش بهمن ماه ۱۳۹۷ از روز شنبه ۲۹ دی ماه آغاز می می شود و همچنین شنبه ۶ بهمن ماه ۹۷ پایان می پذیرد.

 

نحوه ثبت نام:
اطلاعیه مرتبط به نحوه پذیرش و همچنین شرایط و همچنین ضوابط داوطلبان و همچنین نحوه درخواست پذیرش از موسسات و همچنین مدارک و همچنین سوابق موردنیاز در تاریخ ۲۵ دی ماه ۱۳۹۷ توسط وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا نشر یافته شده خواهد شد.

 

جزئیات اکثرا و بیشتر ثبت نام:
براساس قانون سنجش و همچنین پذیرش دانشجو تصویب شده و مصوب قانون ۱۰ شهریور ماه ۱۳۹۲ مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبات پانزدهمین و همچنین شانزدهمین جلسه شورای سنجش و همچنین پذیرش دانشجو مورخ ۸ و همچنین ۱۲ دی‌ماه ۱۳۹۷، می بایست پذیرش حداقل ۸۵ قسمت و بخش از ظرفیت پذیرش دانشجو در کل کشور در تمامی زیر نظام های آموزش عالی صرفاً براساس سوابق تحصیلی با ملاک معدل کتبی دیپلم داوطلبان و همچنین بدون مستلزم و نیاز به شرکت در کنکور انجام ‌می شود لذا با توجه به مصوبات فوق پذیرش رشته محل های صرفا سوابق تحصیلی مستقل از کنکور انجام خواهد شد و همچنین آزمون سراسری جهت مابقی رشته محل هایی که پذیرش آنها از تلفیق نمره کنکور و همچنین سوابق تحصیلی می باشد برگزار می می شود و همچنین از سال شمسی ۱۳۹۸ و همچنین بعد از آن هم پذیرش صرفا سوابق تحصیلی با توجه به قوانین و همچنین مقررات مربوطه مستقیما توسط دانشگاه ها و همچنین موسسات آموزش عالی خواهد بود که محورهای مهم آن روش عبارتند از:

۱- داوطلبان جهت اخذ پذیرش بایستی و حتما، طبق فراخوان دانشگاه‌ها و همچنین مؤسسات پذیرنده، مدارک مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را در زمان مشخص کردن شده به دانشگاه‌ها و همچنین مؤسسات ارسال کنند. دانشگاه‌ها و همچنین مؤسسات بایستی و حتما با رعایت تمامی قوانین و همچنین مقررات مربوطه مانند سهمیه‌بندی نسبت به پذیرش دانشجو در سقف ظرفیت مشخص کردن شده توسط شورای گسترش آموزش عالی اقدام و همچنین نسبت به ثبت‌نام مشروط پذیرفته‌شدگان اقدام و همچنین اسامی آن هم‌ها را جهت تائید به نهاد سنجش آموزش کشور اعلام نمایند.

۲- در آن روش داوطلبان می‌توانند به چندین دانشگاه یا مؤسسه پذیرنده موجود در اطلاعیه نهاد سنجش آموزش کشور درخواست پذیرش دهند ولی در نهایت تنها و فقط می‌توانند در یکی از رشته محل‌هایی که با پذیرش آن هم‌ها موافقت شده می باشد، ثبت‌نام نموده و همچنین ادامه تحصیل دهند.

۳- سایر شرایط و همچنین ضوابط در اطلاعیه ها و همچنین دفترچه های راهنمای پذیرش صرفا سوابق تحصیلی از طریق نهاد سنجش آموزش کشور اعلام خواهد شد.

با توجه به موارد فوق پذیرش دانشجوی صرفا سوابق تحصیلی در بهمن ماه ۱۳۹۷ و همچنین مهر ماه سال شمسی ۱۳۹۸ در دو قسمت و بخش به صورت زیر خواهد بود:

تذکر مهم ۲ : پذیرش رشته محل های صرفا سوابق تحصیلی در دانشگاه آزاد اسلامی مطابق ضوابط سایر دانشگاهها و همچنین موسسات آموزش عالی و همچنین جهت پذیرش در بهمن ۹۷ و همچنین مهر ۹۸ نیز همزمان با پذیرش سایر موسسات می باشد که در اطلاعیه های بعدی اعلام خواهد شد.

تذکر مهم ۳ : در خصوص نحوه پذیرش صرفا سوابق تحصیلی در سایر آزمون ها ( فنی و همچنین حرفه ای، کاردانی به کارشناسی و همچنین جامع علمی اصولی و کاربردی اعم از کاردانی و همچنین کارشناسی ناپیوسته ) متعاقبا اطلاع رسانی خواهد شد.


جهت اطلاع از آخرین خبرهای جدید ثبت نام کارشناسی بدون آزمون پذیرش بهمن سال شمسی ۹۷ دانشگاه پیام نور عضو خبرنامه شوید تا تازه ترین و جدیدترین خبرها به ایمیل تو ارسال می شود.

و همچنین یا در کانال تلگرام پیام نورنا عضو شوید تا تازه ترین و جدیدترین و همچنین مهمترین خبرهای دانشگاه به صورت پیام در تلگرام خود گرفتن کنید:

عضویت در کانال رسمی پیام نورنا در تلگرام – کلیک کنید


در همین باره بخوانید:

پاسخگویی به بعضی از سوالات داوطلبان وارد شدن به دانشگاه پیام نور

آنچه که دانشجویان ورودی جدید دانشگاه پیام نور بایستی و حتما بدانند!

 

اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و سایر دانشگاه ها پذیرش بهمن ۹۷


برترین خبرهای دانشگاه پیام نور : اعلام زمان ثبت نام بدون کنکور پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها پذیرش بهمن ۹۷

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک