سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / اعلام زمان و همچنین نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال شمسی ۱۳۹۸ دانشگاه ها

اعلام زمان و همچنین نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال شمسی ۱۳۹۸ دانشگاه ها

اعلام زمان و همچنین نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال شمسی ۱۳۹۸ دانشگاه ها

به نقل از پیام نورنا (PNUNA.COM) : ثبت نام جهت شرکت در آزمون ورودی دوره کارشناسی ارشد ناپیوسته تمامی دانشگاهها و همچنین مؤسسات آموزش عالی دولتی و همچنین غیر دولتی از جمله دانشگاه آزاد اسلامی و همچنین بیست و همچنین چهارمین المپیاد علمی- دانشجویی سال شمسی ۹۸ از روز جمعه ۱۶ آذرماه آغاز می می شود و همچنین تا روز یکشنبه ۲۵ آذرماه در سامانه نهاد سنجش به نشانی اینترنتی www.sanjesh.org ادامه دارد.

بر اساس ضوابط هر یک از داوطلبان می توانند طبق ضوابط در دو کدرشته امتحانی (اصلی و همچنین شناور) از رشته های امتحانی مندرج در دفترچه راهنما شرکت کنند.

کد رشته های امتحانی یاد شده در دوره های هر روز خدا، نوبت دوم، دانشگاه آزاد اسلامی، دانشگاه پیام نور، دانشگاه ها و همچنین موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی و همچنین غیردولتی و همچنین پردیس خودگردان دانشگاه ها اقدام به پذیرش دانشجو می کند.


شرایط ثبت‌نام‌:

ثبت‌نام جهت آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال شمسی ۱۳۹۸ از روز جمعه مورخ ۹۷/۰۹/۱۶ آغاز و همچنین در روز یکشنبه مورخ ۹۷/۰۹/۲۵ پایان می‌پذیرد. مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری به تاکید می باشد که ثبت‌نام منحصراً به صورت اینترنتی و همچنین از طریق پایگاه اطلاع رسانی آن نهاد به نشانی: www.sanjesh.org انجام خواهد پذیرفت.

علاقه‌مندان ضمن اطلاع از شرایط عمومی و همچنین اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مرتبط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیرایرانی و همچنین توضیحات مرتبط به سهمیه رزمندگان و همچنین ایثارگران (مندرج در دفترچه راهنمای شرکت در آزمون که در پایگاه اطلاع رسانی آن نهاد قرار دارد)، در صورتی که شامل شرایط مذکور باشند، می‌توانند حداکثر در دو رشته امتحانی (طبق ضوابط از رشته‌‌های امتحانی مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ثبت‌نام شوند.

دفترچه راهنمای ثبت‌نام همزمان با شروع ثبت‌نام در پایگاه اطلاع‌رسانی آن نهاد در دسترس خواهد بود.

مراحلی که داوطلب بایستی و حتما جهت ثبت نام اقدام کند:

۱-رفت و آمد و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی آن نهاد به نشانی فوق جهت خرید کارت اعتباری ثبت‌نام (سریال ۱۲ رقمی) و همچنین گرفتن دفترچه راهنمای ثبت‌نام (دفترچه شماره ۱).

۲- تهیه فایل عکس اسکن شده داوطلب بر اساس توضیحات مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام.

۳-آماده نمودن مدارک و همچنین اطلاعات مورد مستلزم و نیاز جهت ثبت‌نام.

۴- با توجه به آنکه پرداخت هزینه ثبت‌نام منحصراً بصورت اینترنتی انجام می‌گیرد، داوطلبان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد به وسیله کارت‌های عضو شبکه بانکی شتاب که پرداخت الکترونیکی آنها فعال می باشد، با رفت و آمد و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی نهاد و همچنین پرداخت وجه ثبت‌نام شرکت در آزمون یک کدرشته امتحانی نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند. مقدار و اندازه و میزان هزینه ثبت‌نام در دفترچه راهنمای ثبت‌نام اعلام خواهد شد.

تبصره: با توجه به آنکه مقرر گردیده می باشد که در مراحل متنوع و گوناگون و مختلف فرآیند آن آزمون، خدماتی از طریق پیام کوتاه به داوطلبان ارائه می شود، داوطلبانی که تمایل به بهره بری و استفاده از سرویس ها و خدمات پیام کوتاه دارند، با انتخاب گزینه مرتبط و همچنین پرداخت هزینه بهره بری و استفاده از سرویس ها و خدمات پیام کوتاه، می‌توانند از آن سرویس ها و خدمات بهره بری و استفاده نمایند. مقدار و اندازه و میزان هزینه بهره بری و استفاده از سرویس ها و خدمات پیام کوتاه در دفترچه راهنمای ثبت‌نام اعلام خواهد شد.

۵- داوطلبانی که همچنین و علاوه بر رشته‌ انتخابی‌ یا امتحانی‌ اصلی (رشته‌ اول‌) علاقه‌مند به‌ شرکت در رشته‌ امتحانی‌ دوم خواهند بود، ضرورت‌ دارد که‌ کدرشته‌ امتحانی دوم را نیز در بند مرتبط در تقاضانامه درج ‌نمایند. آن دسته از داوطلبان می‌بایست جهت رشته امتحانی‌ دوم یک‌ کارت اعتباری دیگر، همچنین و علاوه بر کارت اعتباری اول خریداری نمایند.

تذکر: داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و همچنین شرکت در آزمون کدرشته‌های امتحانی (اصلی و همچنین شناور) که علاقه‌مند به شرکت در گزینش رشته‌های تحصیلی دانشگاه پیام‌نور و همچنین مؤسسات آموزش عالی غیردولتی و همچنین غیرانتفاعی خواهند بود، مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد همچنین و علاوه بر پرداخت هزینه ثبت‌نام، نسبت به پرداخت هزینه اعلام علاقه‌مندی به دوره‌های مذکور، اقدام نمایند. مقدار و اندازه و میزان هزینه اعلام علاقه‌مندی در دفترچه راهنمای ثبت‌نام اعلام خواهد شد.

دستورالعمل و همچنین نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام اینترنتی:

به داوطلبان توصیه می‌می شود که مطابق دستورالعمل مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام، ابتدا فرم پیش نویس تقاضانامه مندرج در دفترچه مذکور را تکمیل نموده و همچنین سپس براساس فرم پیش‌نویس با رفت و آمد و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی آن نهاد، اطلاعات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را براساس بندهای برنامه جذاب و جالب و خوب ‌نرم‌افزاری ثبت‌نام وارد نمایند. ضمناً داوطلبان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد در درج اطلاعات ثبت‌نام دقت نمایند. بدیهی می باشد در صورت دیدن هرگونه مغایرت در موارد قید شده در تقاضانامه ثبت‌نام با مدارک داوطلب در صورت پذیرفته‌شدن در آزمون، قبولی او همچنین (کان لم یکن) تلقی شده و همچنین از ادامه تحصیل داوطلب جلوگیری خواهد شد.

زمان توزیع کارت اینترنتی و همچنین محل آزمون:

براساس برنامه جذاب و جالب و خوب زمانی پیش‌بینی شده آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال شمسی ۱۳۹۸ در روزهای پنجشنبه و همچنین جمعه مورخ ۰۵ و همچنین ۹۸/۰۲/۰۶ برگزار خواهد شد و همچنین داوطلبان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد از روز دوشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۰۲ لغایت روز چهارشنبه مورخ ۹۸/۰۲/۰۴ با رفت و آمد و مراجعه به پایگاه اطلاع رسانی آن نهاد نسبت به تهیه پرینت کارت شرکت در آزمون و همچنین برگ راهنمای شرکت در آزمون اقدام نمایند. محل آزمون داوطلبان براساس استان و همچنین شهرستان محل اقامت مندرج در بند ۳۶ تقاضانامه مشخص کردن می‌گردد. لذا مقتضی می باشد داوطلبان با رفت و آمد و مراجعه به جدول شماره ۲ دفترچه راهنمای ثبت نام و همچنین درج کد مرتبط به استان و همچنین شهرستان محل اقامت در تقاضانامه ثبت‌نام اقدام نمایند.

نمایش‌ المپیاد علمی‌- دانشجویی‌ کشور:

داوطلبان علاقه‌مند می‌توانند همزمان ‌با نمایش‌ امتحانات‌ آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال شمسی ۱۳۹۸، در اولین ‌مرحله دوره بیست و همچنین چهارمین آزمون المپیاد علمی- دانشجویی‌ کشور بر اساس شرایط و همچنین ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام در آزمون شرکت نمایند.

‌ نحوه انتخاب رشته و همچنین پذیرش:

الف- کارنامه اعلام نتایج ابتدایی و اولیه تمامی داوطلبان آزمون توسط آن نهاد براساس برنامه جذاب و جالب و خوب زمانی مندرج در دفترچه راهنمای آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی نهاد سنجش آموزش کشور نشر یافته شده خواهد شده است.ولذا تمامی داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته باشند می‌توانند براساس ضوابط وشرایط مندرج دردفترچه راهنمای انتخاب رشته که منتشرخواهد شد نسبت به انتخاب رشته خود اقدام نمایند

ب- سایر موارد:

سایر موارد در خصوص سنجش و همچنین پذیرش دانشجو در آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال شمسی ۱۳۹۸ در تمامی دانشگاهها و همچنین مؤسسات آموزش عالی مطابق قانون سنجش و همچنین پذیرش دانشجوی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی تصویب شده و مصوب قانون ۹۴/۱۲/۱۸ مجلس شورای اسلامی و همچنین مصوبات شورای سنجش و همچنین پذیرش تحصیلات تکمیلی خواهد بود.

توصیه‌های‌ مهم‌:

۱- داوطلبان جهت اطلاع از مقررات وظیفه عمومی، شرایط و همچنین ضوابط بهره بری و استفاده از سهمیه ایثارگران و همچنین همچنین شرایط و همچنین ضوابط اتباع خارجی به دفترچه راهنمای شماره ۱ ‌رفت و آمد و مراجعه نمایند.

۲- به داوطلبان توصیه می‌می شود در انتخاب کدرشته‌های امتحانی (اول و همچنین دوم) و همچنین همچنین شهرستان محل حوزه امتحانی خود دقت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را مبذول فرمایند. لذا بعد از گرفتن کد پیگیری ۱۶ رقمی در آن خصوص به درخواست‌های داوطلبان مبنی بر اصلاح و همچنین یا جابجایی ترتیب اثر داده نخواهد شد.

۳- توصیه‌ می‌می شود حتماَ داوطلبان بعد از تکمیل تقاضانامه و همچنین گرفتن کد پیگیری، یک ورژن و نسخه پرینت از تقاضانامه تهیه، و همچنین مندرجات آن هم را کنترل و همچنین نزد خود نگهداری نمایند.

۴- با توجه به معظلات و مسائل و مشکلات بوجود آمده در آزمون های قبلی، در خصوص اشتباه در ارسال عکس داوطلبان، که آن موضوع اکثراً جهت داوطلبانی که ثبت نام آنان توسط دیگران انجام می می شود رخ داده می باشد، تاکید می‌گردد که همچنین و علاوه بر کنترل اطلاعات ثبت‌نامی، حتماً نسبت به کنترل عکس ارسالی دقت نمایید تا اشتباهاً عکس داوطلب غیره ای به جای عکس تو ارسال نگردد. بدیهی می باشد که در صورت ارسال عکس اشتباهی از طرف متقاضی، فرد به عنوان متخلف تلقی و همچنین مطابق مقررات با او همچنین رفتار خواهد شد.

اعلام زمان و نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۳۹۸ دانشگاه ها


بهترین خبرهای دانشگاه پیام نور : اعلام زمان و همچنین نحوه ثبت نام آزمون کارشناسی ارشد سال شمسی ۱۳۹۸ دانشگاه ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تعطیلی ۶ دانشگاه پیام نور به دلیل سیل تا پایان هفته

تعطیلی ۶ دانشگاه پیام نور به دلیل سیل تا پایان هفته به به گفته پایگاه …

سوپروب close
خرید بک لینک