خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / اعلام نتایج سطح بندی موسسات آموزش عالی غیردولتی در خردادماه

اعلام نتایج سطح بندی موسسات آموزش عالی غیردولتی در خردادماه

اعلام نتایج سطح بندی موسسات آموزش عالی غیردولتی در خردادماه

به به گفته phdpress :

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم گفت: ارتقاء، مولفه‌هایی دارد که اولین مولفه‌، وجود هیات علمی تمام وقت به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد. اکنون در حال تلاش جهت سطح‌بندی موسسات بر اساس آن مولفه‌ها هستیم و همچنین امیدوارم نتایج نخست آن سطح‌بندی خردادماه اعلام می شود.

به به گفته خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه خوزستان، دکتر کارن ابری‌نیا در حاشیه بازدید از موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان گفت: دانشگاه دائما در ذهن شهروندان و مردم شهر جایگاه والایی داشته و همچنین در قبل دانشجو بودن خود یک ارزش بود. علت آن ارزش و همچنین اهمیت، جایگاه علم در دین و همچنین مذهب ما می باشد و همچنین امروز نیز بایستی و حتما تلاش کنیم تا دانشگاه های ما اخلاق هم تولید کنند.

او همچنین افزود: پیش از بازدید از موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان اطلاعاتی در مورد آن مرکز در اختیار بود و همچنین در آن بازدید نیز به نتایجی رسیدیم و همچنین در مقایسه با دیگر موسسات موجود در کشور، به نظر می‌رسد می‌قدرت آن موسسه را دانشگاه نامید.

ابری‌نیا تصریح کرد: در دوره قبل توسعه به صورت کمی و همچنین غیرهدفمند گرفته شده، به گونه‌ای که در سال شمسی ۸۲ تعداد موسسات آموزش عالی غیر دولتی ۸۰ مورد بود که آن رقم اکنون به ۳۵۴ مورد رسیده می باشد. آن توسعه غیرهدفمند بوده و همچنین اکنون بایستی و حتما ساماندهی صورت گیرد.

مدیرکل دفتر آموزش عالی غیردولتی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری با تاکید بر آنکه بایستی و حتما توسعه کیفی صورت گیرد، اظهارکرد: در دو سال شمسی اخیر و همچنین با وجود درخواست‌های فراوان، با تاسیس هیچ موسسه‌ای موافقت نشد زیرا نظر بر آن می باشد که بایستی و حتما توسعه کیفی صورت گیرد. در مجموعه‌هایی مانند جهاد دانشگاهی که نگاهی ارزشی به آن هم وجود دارد، می‌قدرت توسعه کیفی را به خوبی ساخته یا ایجاد کرد.

او همچنین ادامه داد: ارتقاء، مولفه‌هایی دارد که اولین مولفه‌، وجود هیات علمی تمام وقت به ویژه در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد. اکنون در حال تلاش جهت سطح‌بندی موسسات بر اساس آن مولفه‌ها هستیم و همچنین امیدوارم نتایج نخست آن سطح‌بندی خردادماه اعلام می شود. حدود ۳۰۰ موسسه آموزش عالی غیردولتی در کشور وجود دارد و همچنین آنهایی که در آن سطح‌بندی در رتبه پایین قرار می‌گیرند، توسعه نمی‌یابند. سال شمسی قبل ۴ موسسه به دانشگاه ارتقاء یافت و همچنین ظرفیت ۱۲ موسسه نیز صفر شد.

ابری‌نیا با تاکید بر آنکه قسمت و بخش غیردولتی می‌تواند در آموزش خیلی زیاد چابک‌تر و همچنین باکیفیت اکثرا و بیشتر مشارکت کند، عنوان‌کرد: اوضاع فرهنگی، پژوهشی و همچنین فضای فیزیکی شامل عواملی می باشد که در سطح‌بندی موسسات موثر می باشد. همچنین عواملی مانند تعداد افراد هیات علمی، اوضاع کلاس‌ها، برنامه جذاب و جالب و خوب درسی تصویب شده و مصوب قانون و همچنین اوضاع مدیریت مجموعه نیز در آن سطح‌بندی در نظر گرفته می‌می شود.

همچنین دکتر اقتدار و قدرت‌الله شاکری‌نژاد، ریاست نهاد جهاد دانشگاهی خوزستان نیز در آن دیدار گفت: موسسه آموزش عالی جهاد دانشگاهی خوزستان در سال شمسی ۷۴ که هنوز آموزش عالی غیردولتی در کشور توسعه نیافته بود، در خوزستان کسب و کار خود را آغاز کرد و همچنین در سال شمسی ۷۵ در دو رشته کامپیوتر و همچنین زبان انگلیسی به پذیرش دانشجو اقدام کرد.

او همچنین افزود: امروز و همچنین بعد از حدود ۲۰ سال شمسی فعالیت، آن موسسه شامل ۳۶ هزار مترمربع فضای فیزیکی و همچنین بیش از ۵۰ عضو هیات علمی ثابت و همچنین کادر، ۱۰ هیات علمی نیمه وقت و همچنین ۲۸۰ هیات علمی حق‌التدریس می باشد. همچنین در ۲۵ کدرشته دانشجو پذیرش می‌می شود. همچنین در دو کدرشته نیز در مقطع تحصیلات تکمیلی دانشجو پذیرش می‌می شود و همچنین در سال شمسی جاری نیز یک کدرشته دیگر اضافه خواهد شد.

شاکری‌نژاد تصریح کرد: در آن مجموعه تلاش بر آن بوده که همه قواعد یک دانشگاه رعایت می شود. در سال شمسی تحصیلی قبل حدود ۲۵۰ میلیون تومان اعتبار جهت انجام فعالیت‌های فرهنگی در آن مجموعه اختصاص یافت. در ۲۰ سال شمسی قبل با روحیه جهادی در آن مجموعه فعالیت شده و همچنین امروز تغییر پیدا کردن شدن موسسه به دانشگاه یک مطالبه عمومی می باشد.

او همچنین ادامه داد: در حال حاضر حدود ۴۵۰۰ دانشجو در آن مجموعه در حال تحصیل خواهند بود و همچنین به تا حال بیش از ۷۰۰۰ فرد یا شخص نیز از آن مجموعه فارغ‌التحصیل شده‌اند. همچنین بر اساس اعلام نهاد سنجش نیز تعداد قبولی دانشجویان آن مجموعه در مقطع کارشناسی ارشد ۱۳.۷ قسمت و بخش می باشد که آمار قابل توجهی می باشد.

ریاست نهاد جهاد دانشگاهی خوزستان تاکیدکرد: شامل موارد و نکات مثبت موجود در آن مجموعه، پویا بودن حوزه‌های دانشجویی می باشد. به عنوان نمونه تیم سازه‌های ماکارونی موسسه که در سال شمسی ۸۹ مقام نخست کشور را از آن هم خود کرده بود، امسال توانسته بود رکورد جهان را جابه‌جا کند.

به به گفته ایسنا، دکتر محمدرضا زادکرمی، دبیر هیات نظارت و همچنین ارزیابی دانشگاه‌های استان نیز در آن نشست گفت: شرایط جهت تغییر پیدا کردن موسسه به دانشگاه فراهم می باشد.

تو میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات بهره بری و استفاده نمایید جهت اینکار از وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید آواتارکمک بگیرید .

http://phdpress.ir/%D8%A7%D8%B9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D9%86%D8%AA%D8%A7%DB%8C%D8%AC-%D8%B3%D8%B7%D8%AD-%D8%A8%D9%86%D8%AF%DB%8C-%D9%85%D9%88%D8%B3%D8%B3%D8%A7%D8%AA-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C/
بهترین خبرهای جدید در مورد کارشناسی ارشد : اعلام نتایج سطح بندی موسسات آموزش عالی غیردولتی در خردادماه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

dd3.jpg

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد به به گفته روزنامه نویس و …

سوپروب close
خرید بک لینک