خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی

افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه محقق اردبیلی

افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی کننده و پروهشگر اردبیلی

‌سرپرست دانشگاه بررسی کننده و پروهشگر اردبیلی از افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری آن دانشگاه خبر داد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)منطقه اردبیل، گودرز صادقی با اعلام آن خبر، افزود: در سال شمسی ۱۳۹۳، ۱۱ هزار و همچنین ۳۶۲ دانشجو دراین دانشگاه مشغول به تحصیل بودند که از آن تعداد ۱۱ فرد یا شخص در مقطع کاردانی، ۸۳۹۶ فرد یا شخص در مقطع کارشناسی، ۲۴۷۴ فرد یا شخص در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین بقیه در مقطع دکتری فعالیت تحصیلی داشتند.

او همچنین افزود: تعداد دانشجویان در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در مقایسه با آمار سال شمسی ۱۳۹۲، افزایش یافته و همچنین در مقابل، تعداد دانشجویان کاردانی با کاهش مواجه می باشد.

او همچنین در خصوص تعداد افراد هیأت علمی دانشگاه گفت: تعداد افراد هیأت علمی دانشگاه در سال شمسی قبل به ۳۱۹ فرد یا شخص رسید. آن در حالی می باشد که در سال شمسی ۱۳۹۲، ۲۶۲ هیأت علمی در دانشگاه مشغول فعالیت بودند.

سرپرست دانشگاه بررسی کننده و پروهشگر اردبیلی با اشاره به ارتقاء ۲۷ عضو هیأت علمی دانشگاه در سال شمسی قبل، تاکید کرد: تعداد اساتید دانشگاه در تمامی قسمت و بخش‌ها شامل مربی، استادیار، دانشیار و همچنین استاد با افزایش همراه بوده می باشد.

صادقی با اشاره به رشد قابل توجه رشته‌های دانشگاهی در مقطع تحصیلات تکمیلی اضافه کرد: تعداد رشته‌های کاردانی در دو سال شمسی اخیر هشت مورد بوده و همچنین تغییر نیافته ولی باید توجه داشت در مقطع کارشناسی تعداد رشته‌ها از ۶۹ رشته به ۷۰ رشته، در مقطع کارشناسی ارشد از ۱۱۴ رشته به ۱۲۲ رشته و همچنین در دکتری از ۴۰ رشته به ۵۸ رشته افزایش یافته می باشد.

او همچنین تصریح کرد: سال شمسی قبل جهت ساخته یا ایجاد یک رشته کارشناسی، هشت رشته کارشناسی ارشد و همچنین ۱۸ رشته دکتری مجوز اخذ شده می باشد.

به گفته سرپرست دانشگاه بررسی کننده و پروهشگر اردبیلی نسبت دانشجو به هیأت علمی در سال شمسی قبل ۳۶ به یک بوده می باشد.

صادقی تعداد بورسیه‌های دانشگاه در سال شمسی قبل را ۱۳ مورد برشمرد و همچنین افزود: سال شمسی قبل چهار جلسه هیأت ممیزه برگزار شده و همچنین ۲۳ مورد ارتقاء به دانشیاری، دو مورد ارتقاء به استادی و همچنین ۲۰ مورد ارتقاء سایر موارد به ثبت رسیده می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%D8%A7%D9%86-%D8%AA%D8%AD%D8%B5%DB%8C%D9%84%D8%A7%D8%AA-%D8%AA%DA%A9%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C-10631
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : افزایش دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه بررسی کننده و پروهشگر اردبیلی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک