سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / افزایش ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان

افزایش ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان

افزایش ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان

دست یار آموزشی دانشگاه اصفهان گفت: پذیرش دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری دانشگاه اصفهان کاهش و همچنین در مقطع کارشناسی آن دانشگاه افزایش یافت.

سید ابراهیم میرشاه جعفری در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) -منطقه اصفهان، با اشاره به تعداد دانشجویان پذیرش شده در سال شمسی جاری در دانشگاه اصفهان اظهار کرد: به روش کلی در سرجمع پذیرش خود کاهش چشمگیری نداشتیم، ولی باید توجه داشت در صورتی که به تفکیک مقاطع نگاه کنیم، کاهش وجود دارد.

او همچنین با گفتن آنکه در سال شمسی‌های قبل تعداد بسیاری در مقطع کارشناسی و همچنین دکتری پذیرفته شده‌اند، افزود: با وارد شدن تعداد خیلی زیاد دانشجویان، اساتید نیز با تعداد بسیاری پایان‌نامه مواجه شدند و همچنین طی بررسی کردن‌های معاونت آموزشی مشخص شد که هنوز بسیاری از دانشجویان از پایان‌نامه خود دفاع نکرده‌اند.

دست یار آموزشی دانشگاه اصفهان افزود: عرف آن می باشد که یک دانشجوی دکتری و همچنین دو تا سه دانشجوی کارشناسی ارشد جهت هر استادی که شرایطش را داشته باشد در هر ورودی در نظر گرفته می شود، ولی باید توجه داشت زمانی که آن نسبت را بررسی کردن کردیم به مواردی برخوردیم که یک استاد بیش از هشت دانشجوی کارشناسی ارشد و همچنین سه دانشجوی دکتری در نوبت دفاع دارد.

میرشاه جعفری ادامه داد: آن نسبت به آن معناست که استاد دانشگاه اصفهان فرصت کافی جهت رسیدگی به همه دانشجویان ندارد، بنابراین در صورتی که می‌خواستیم طبق روال سال شمسی‌های قبل دانشجو بگیریم، آن تعداد افزایش می‌یافت که پس نتیجه آن می شود که آن هم اطاله سنوات دانشجویان بود.

او همچنین تصریح کرد: آن امر به صلاح دانشجو و همچنین دانشگاه نیست، چراکه دانشجو بایستی و حتما در زمان مقرر و همچنین مشخص کردن شده فارغ‌التحصیل و همچنین جذب بازار کار می شود، از طرفی استاد نیز بایستی و حتما وقت خود را به خوبی جهت رسیدگی به دانشجویان توزیع کند.

دست یار آموزش دانشگاه اصفهانی با گفتن آنکه در دانشگاه اصفهان بررسی کردن صورت گرفت تا نسبت تعداد دانشجو و همچنین استاد در مقاطع تحصیلات تکمیلی سنجیده می شود، گفت: هر جایی که نسبت مناسب میان استاد و همچنین دانشجو به هم خورده بود را کنترل کردیم و همچنین آن کار را با تشکیل کارگروهی و همچنین تهیه و همچنین ابلاغ شیوه‌نامه‌ای به تیم‌ها جهت جذب دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین دکتری انجام دادیم.

میرشاه جعفری اظهار کرد: شیوه مشخص کردن ظرفیت جهت دانشجویان کارشناسی ارشد و همچنین دکتری به آن صورت بود که ابتدا هر تیم بر اساس تعداد اساتید خود پیشنهاد ظرفیت مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را ارایه می‌داد، سپس در شورای دانشکده بررسی کردن می‌شد و همچنین ممکن بود جرح و همچنین تعدیل می شود و همچنین بعد به کمیته مشخص کردن ظرفیت در معاونت آموزشی می‌آمد تا بررسی کردن نهایی صورت بگیرد.

او همچنین افزود: در شیوه‌نامه کیفیت و همچنین شاخص‌های آموزشی در نظر گرفته شد و همچنین به همین دلیل جهت آنکه نسبت استاد و همچنین دانشجو در بعضی تیم‌ها بیش از حد مجاز بود، جهت آن تیم‌ها دانشجو پیش‌بینی نشد و همچنین ظرفیت آنها صفر شد، در بعضی دیگر تیم‌ها نیز ظرفیت‌ها کاهش یافت. تیم‌ها نیز با آن شیوه‌نامه مطابق و یکدست بودند و همچنین آن هم را تأیید کردند.

دست یار آموزش دانشگاه اصفهان با اشاره به مقدار و اندازه و میزان کاهش دانشجویان مقاطع تحصیلات تکمیلی تحت تأثیر اقدامات انجام گرفته در دانشگاه اصفهان، ادامه داد: در مقطع دکتری در سال شمسی قبل ۴۳۴ فرد یا شخص پذیرش داشتیم، ولی باید توجه داشت امسال آن تعداد به ۳۰۰ فرد یا شخص رسید. در مقطع کارشناسی ارشد نیز سال شمسی قبل ۱۶۶۰ فرد یا شخص پذیرش داشتیم که در سال شمسی جاری به ۱۵۰۰ فرد یا شخص رسید.

میرشاه جعفری با گفتن آنکه پذیرش در مقطع کارشناسی افزایش یافته می باشد، اضافه کرد: پذیرش دانشجویان کارشناسی در سال شمسی جاری افزایش پیدا کرده و همچنین از ۱۱۰۰ فرد یا شخص به ۱۴۰۰ فرد یا شخص رسیده می باشد.

او همچنین تصریح کرد: ظرفیت پذیرش سال شمسی قبل دانشگاه اصفهان نسبت به دو سال شمسی قبل کاهش بیش‌تری داشته می باشد و همچنین دلیل آن هم نیز کمبود امکانات و همچنین تسهیلات دانشگاه همچون خوابگاه‌ها بود، ولی باید توجه داشت امسال خوشبختانه کاهش شدیدی نداشتیم و همچنین تعداد پذیرش دانشجویان از سه هزار و همچنین ۲۴۰ فرد یا شخص به سه هزار و همچنین ۱۸۰ فرد یا شخص رسید.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B8%D8%B1%D9%81%DB%8C%D8%AA-%D9%BE%D8%B0%DB%8C%D8%B1%D8%B4-%D9%85%D9%82%D8%B7%D8%B9-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-11149
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : افزایش ظرفیت پذیرش مقطع کارشناسی دانشگاه اصفهان

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک