خانه / مقالات / امنیت در هتل

امنیت در هتل

در بیشتر هتل‌ها، به خصوص هتل‌های ۴ ۵ ستاره، گاوصندوق‌هایی در اتاق یا بخش پذیرش وجوددارد که برای امنیت بیشترِ وسایل ارزشمند مسافران درنظر گرفته شده. با این‌که دوربین‌های مداربسته نگهبانان هتل حواس‌شان به همه‌جا هست، ولی باز امکان ناپدیدشدن چیزی، بدون این‌که صاحبش متذکر شود، وجوددارد. پس بد نیست یک سری نکات را رعایت بکنید تا اتفاقی برای وسایل ارزشمند ‌تان نیفتد.

happy family55 امنیت در هتل
هتل سی نور
بهتر است حواس‌تان به این‌ها باشد :
– اگر در اتاق، گاوصندوق اختصاصی وجوددارد، همه‌ی وسایل ارزشمند ‌تان را در آن قراردهید. اگر گاوصندوق الکترونیکی است، قبل از این‌که از آن استفاده بکنید ، دکمه‌ها را با یک پارچه‌ی مرطوب پاک بکنید ؛ سعی بکنید هربار که سراغ گاو صندوق آمدید، این کار را انجام دهید.

بعد از این‌که مطمئن شدید در صندوق با کد موردنظرتان قفل شده، یک‌بار تمام دکمه‌های آن را فشار دهید؛ به خاطر این‌که جای انگشت شما روی شماره‌هایی که وارد کرده ‌اید، مانده حرفه‌ای‌ها بلدند چه‌طور از این راه به کد امنیتی دست پیدا کنند. – هرگز چیزهای ارزشمند را توی کیف با خودتان این‌طرف و آن طرف نبرید، حتی اگر کیف‌تان قفل داشته باشد.

– مدارک شناسایی‌تان‌ را ضروری نیست به تمام نشان دهید؛ تنها افرادی که مسئول چک‌کردن هویت شما هستند – در فرودگاه، پذیرش هتل یا بخش‌های خاصی که رفت‌وآمد می‌کنید- اجازه ‌ی دسترسی به مدارک شناسایی شما را دارند.

– چنانچه اسناد و مدارک مهمی همراه خودتان دارید، آن‌ها را پیش بقیه‌ی وسایل ارزشمند ‌تان در گاوصندوق اختصاصی قرار دهید.

– هرگز غریبه‌ها را با هیچ بهانه‌ای به اتاق‌تان راه ندهید.

– اکثرا ً در هتل‌ها از دستگیره‌هایی برای در اتاق استفاده می‌کنند که به راحتی قفل می‌شود؛ اگر کناره‌های قفل جای خراشیدگی دیدید یا حدس زدید که ممکن است قفلِ در قبلاً دست‌کاری شده باشد، خوب است که اتاقتان را عوض بکنید .

– امروزه هتل‌های مجهز، به جای کلید، کارت‌های هوشمند را برای باز بسته‌کردن درهای اتاق‌ها در نظر می‌گیرند؛ این کارت‌ها امنیت زیادتری نسبت به قفل‌های معمولی دارند.

– در اتاق قطعا ً باید چشم ی داشته باشد؛ در را به روی غریبه‌ها باز نکنید، حتی چنانچه خدمتکار پوشیده باشند؛ تنها زمانی خدمتکار هتل را به داخل اتاق راه دهید یا سرویسی را بپذیرید که خودتان درخواست کرده باشید. – نسبت به بسته بودن پنجره‌ها حساس باشید؛ به ویژه زمانی که اتاق‌های هتل با بالکن به نیز متصل باشند؛ هرچقدر هم نسبت به امنیت هتل مطمئن باشید، به همه‌ی مهمان‌های این هتل که نمی‌توانید اعتماد بکنید .

– چنانچه فکر می‌کنید که بعد از تاریک‌شدن هوا به هتل برمی‌گردید، یکی از چراغ‌های اتاق را روشن بگذارید. اما باز بد نیست بدانید هتل‌های پیشرفته ، مجهز به سیـستم ‌های هوشمندی هستند که به محض ورود شما به اتاق یا بعد از باز شدن در، چراغ‌های اتاق روشن می‌شوند.

– چنانچه به همراه خانواده و با فرزندانتان مسافرت می‌کنید، سعی بکنید به آن‌ها روش دهید که باید مواظب خودشان باشند. به عنوان مثال باید به آن‌ها بگویید که در اتاق را روی کسی باز نکنند یا به غریبه‌ها اطلاعاتی راجع به خانواده یا وسایلشان ندهند؛ ولی حواستان باشد که امنیت روانی آن‌ها هم با اهمیت است. بچه‌ها بسیار زودتر از آدم بزرگ‌ها می‌ترسند یا دچار اضطراب می‌شوند؛ سعی بکنید همواره مسائل امنیتی را با آرامش به او یادآوری بکنید ، نه این‌که باعث ترس او و آسیب روحی ش شوید. اجازه بدهید نسبت به جایی که قرار است اقامت داشته باشد، حس خاطره‌ی خوب ی برایش باقی بماند.

– مواظب بازی بچه‌ها در محوطه‌ی بیرونی هتل یا داخل استخر باشید؛ سعی بکنید از جلوی چشـم شما بسیار دور نباشند؛ با این که می‌توانید در این زمینه‌ها روی یاری فرزند بزرگ‌تر حساب بکنید ولی یادتان نرود او نیز کم‌تجربه است و ممکن است ناخواسته باعث دردسرتان شود.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹ هنر فرش‌بافی از هنرهایی با قدمتی بس طولانی …

سوپروب close
خرید بک لینک