خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / امکان اخذ دروس جبران معدل کل به همراه دروس باقیمانده سرفصل / بخشنامه

امکان اخذ دروس جبران معدل کل به همراه دروس باقیمانده سرفصل / بخشنامه

امکان اخذ دروس جبران معدل کل به همراه دروس باقیمانده سرفصل / بخشنامه

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : بر اساس بخشنامه صادر شده از سوی نهاد مرکزی دانشگاه پیام نور ، امکان اخذ دروس جهت جبران معدل کل (میانگین) همراه با دروس باقیمانده سرفصل دانشجو فراهم شده می باشد.

همانطوری که اطلاع دارید در زمان فارغ التحصیلی نباید معدل کل دانشجو از حداقل معدل قوانین و قانونی (کارشناسی حداقل معدل کل ۱۲ و همچنین کارشناسی ارشد حداقل معدل کل ۱۴) کمتر باشد ، در غیراینصورت بایستی و حتما دروسی رو جهت جبران معدل و همچنین بالا بردن آن هم بگذرانید.

بر اساس آن بخشنامه ، دانشجویان مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی که در ترم آخر ، معدل کل انها از حداقل معدل کل قوانین و قانونی (کارشناسی حداقل معدل کل ۱۲ و همچنین کارشناسی ارشد حداقل معدل کل ۱۴) کمتر باشد ، می توانند دروس جبران معدل (میانگین) را همراه با دروس باقیمانده از سرفصل خود اخذ کنند.

پیش از آن در بخشنامه ای امکان اخذ دروس جبران معدل کل (میانگین) به صورت معرفی به استاد جهت دانشجویانی که معدل کل آنها در زمان فارغ التحصیلی کمتر از حداقل معدل کل می باشد نیز فراهم شده می باشد (+اینجا بخوانید)

 

قوانین و همچنین تذکرات مهم در مورد آن موضوع به شرح زیر می باشد:

۱٫ دانشجویان مقطع کارشناسی ناپیوسته که تنها و فقط ۲ عنوان درسی از دروس سرفصل آنها باقیمانده می باشد ، می توانند حداکثر ۶ واحد درسی جبران معدل کل (میانگین) را به همراه دروس مذکور باقیمانده با رعایت سقف مجاز انتخاب واحد نیمسال آخر و همچنین در قالب سنوات مجاز تحصیلی انتخاب نمایند و همچنین در پایان نیمسال امتحان دهند.

۲٫ دانشجویان مقطع کارشناسی پیوسته که تنها و فقط ۲ عنوان درسی از دروس سرفصل آنها باقیمانده می باشد ، می توانند حداکثر ۱۰ واحد درسی جبران معدل کل (میانگین) را به همراه دروس مذکور باقیمانده با رعایت سقف مجاز انتخاب واحد نیمسال آخر و همچنین در قالب سنوات مجاز تحصیلی انتخاب نمایند و همچنین در پایان نیمسال امتحان دهند.

۳٫ دانشجویان مقطع کارشناسی اشد شیوه پژوهشی و همچنین شیوه آموزشی که تنها و فقط یک عنوان درسی از دروس سرفصل آنها باقیمانده می باشد ، می توانند حداکثر ۱۰ واحد دروس جبران معدل کل (میانگین) را به همراه دروس مذکور ، در قالب سنوات مجاز تحصیلی انتخاب نمایند و همچنین در پایان نیمسال امتحان دهند.

 

تذکر مهم :

در زمان جبران معدل دروسی جهت گذراندن و همچنین جبران معدل قابل اخذ می باشد که تو آنها را قبلا با نمرات در مقطع کارشناسی بین (۱۰ تا ۱۱٫۹۹) و همچنین در مقطع کارشناسی ارشد بین (۱۲ تا ۱۳٫۹۹) گذرانده باشید.

 

 جهت دیدن بخشنامه در سایز اصلی برروی آن هم کلیک کنید

20548 امکان اخذ دروس جبران معدل کل به همراه دروس باقیمانده سرفصل / بخشنامه

 

http://pnuna.com/1393/12/%D8%A7%D8%AE%D8%B0-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%AC%D8%A8%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B9%D8%AF%D9%84-%D9%87%D9%85%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%88%D8%B3-%D8%B3%D8%B1%D9%81%D8%B5%D9%84.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : امکان اخذ دروس جبران معدل کل به همراه دروس باقیمانده سرفصل / بخشنامه

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان

آغاز ۱۳ طرح تبادل علمی با ترکیه/ همکاری علمی با ایتالیا و همچنین آلمان …

سوپروب close
خرید بک لینک