سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد/ امکان ثبت نام همه کنکوریهای ۹۴

انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد/ امکان ثبت نام همه کنکوریهای ۹۴

انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد/ امکان ثبت نام همه کنکوریهای ۹۴

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : مهر – داوطلبان می توانند با وارد شدن به سامانه www.azmoon.org ، خرید کارت اعتباری انتخاب رشته و همچنین گرفتن دفترچه راهنما، کد رشته – محل های خود را انتخاب کرده و همچنین ثبت کنند.

تمامی داوطلبان حاضر در جلسه آزمون سراسری سال شمسی ۹۴ مجاز به انتخاب رشته/محلهای با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی خواهند بود. هر داوطلب تنها امکان انتخاب رشته در تیم آزمایشی که در آزمون شرکت کرده می باشد را دارد.

آن هم دسته از داوطلبانی که همچنین و علاوه بر تیم آزمایشی اصلی، علاقمندی خود را به شرکت در تیم آزمایشی هنر و همچنین یا زبانهای خارجی اعلام کرده اند، امکان انتخاب رشته در آن تیم ها را نیز خواهند داشت.

داوطلبان جهت انتخاب رشته/محل مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد کارت اعتباری انتخاب رشته را به صورت الکترونیکی از طریق همین سامانه خریداری کنند.

هر داوطلب مجاز می باشد در تیم آزمایشی خود همچنین و علاوه بر نظام تمام وقت با تهیه کارت اعتباری جداگانه در نظام پاره وقت نیز انتخاب رشته کنند. نظام آموزشی پاره وقت در مقطع کارشناسی رشته های غیرپزشکی جهت پاسخگویی به مستلزم و نیاز داوطلبانی می باشد که به هردلیل نمی توانند در دوره تمام وقت تحصیل کنند. حداکثر مدت مجاز تحصیل در آن هم بیش از نظام تمام‌وقت می باشد.

در رشته های تیم علوم علم پزشکی جدید نظام آموزشی تنها و فقط تمام وقت می باشد و همچنین جهت آن رشته ها نظام آموزشی پاره وقت وجود ندارد و همچنین نظام آموزشی پاره وقت فاقد رشته/محلهای تیم هنر می باشد.

جهت هر داوطلب امکان انتخاب حداکثر ۲۰ رشته/محل تنها و فقط از یکی از مجموعه‌های ریاضی، تجربی، علوم انسانی و همچنین … و همچنین براساس تیم آموزشی که آزمون داده‌اند، وجود دارد و همچنین داوطلبان مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد رشته و همچنین محلهای انتخابی خود را به ترتیب اولویت از میان رشته‌های تیم آزمایشی خود انتخاب و همچنین در محل مربوطه درج کنند.

داوطلبان حائز شرایط بهره بری و استفاده از سهمیه رزمندگان و همچنین ایثارگران مطابق اطلاعات مندرج در کارنامه از سوی نهاد سنجش آموزش کشور مطابق ضوابط از آن سهمیه بهره مند خواهند شد. لکن آن هم دسته از داوطلبان شرکت کننده در آزمون سراسری سال شمسی ۹۴ که حائز شرایط بهره بری و استفاده از سهمیه «بسیجی فعال» خواهند بود بایستی و حتما در فرم انتخاب رشته و همچنین در محل مربوطه تمایل خود را جهت آن سهمیه اعلام کنند.

گزینش علمی داوطلبان در انتخاب های ۲۰ گانه صرفاً براساس نمره کل داوطلب در زیرگروه متناسب با رشته های انتخابی بوده و همچنین درج یک رشته/محل در اولویت اول مزیت رقابتی را جهت داوطلب ساخته یا ایجاد نخواهد کرد.

پذیرش دانشجو در رشته علم پزشکی جدید – دکتری عمومی واحد زاهدان تنها از بین داوطلبان بومی استان های سیستان و همچنین بلوچستان، هرمزگان و همچنین خراسان جنوبی خواهد بود. انتخاب رشته مامایی در تیم علوم تجربی تنها جهت داوطلبان «زن» مجاز می باشد.

شهریه پردیس های خودگردان و همچنین ظرفیت مازاد خودگردان مطابق شهریه رشته های پردیس های خودگردان تصویب شده و مصوب قانون وزارت بهداشت ، درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید می باشد و همچنین مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد داوطلبان در زمان انتخاب رشته نهایت دقت را در انتخاب آن رشته /محل ها داشته باشند.

مهلت انتخاب رشته تا پایان روز سه شنبه ۲۰ مردادماه می باشد. کارت اعتباری به مبلغ ۲۷۰ هزار ریال می باشد و همچنین داوطلبان می توانند آن هم را از سامانه انتخاب رشته خریداری کنند.

در پایان مراحل انتخاب رشته و همچنین در صفحه ثبت نهایی، سیستم به «رسید انتخاب رشته» را به داوطلب ارائه می کند. داوطلب بایستی و حتما آن رسید را همراه داشته باشد.

 

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A2%D8%BA%D8%A7%D8%B2-%D8%B4%D8%AF.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : انتخاب رشته دانشگاه آزاد آغاز شد/ امکان ثبت نام همه کنکوریهای ۹۴

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کمبود دانشجو در رشته‌های علوم پایه مساله ای قابل‌توجهی می باشد

کمبود دانشجو در رشته‌های علوم پایه مساله ای قابل‌توجهی می باشد به به گفته پیام …

سوپروب close
خرید بک لینک