سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / انطباق آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی با مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی

انطباق آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی با مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی

انطباق آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی با مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی

معاونت فرهنگی – دانشجویی دانشگاه آزاد تاکید کرد؛

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – معاونت دانشجویی و همچنین فرهنگی در دوسال اخیر با اعمال دستور‌العمل‌های جدید، قسمت و بخش فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی را متحول کرده می باشد. یکی از آن تحولات، توجه به نشریات دانشجویی در آن دانشگاه می باشد، امری که با ابلاغ «آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی» وارد مرحله جدیدی شده می باشد.

در همین باره، حجت‌الاسلام‌ دکتر طه هاشمی، دست یار دانشجویی و همچنین فرهنگی دانشگاه آزاد با مثبت ارزیابی کردن فعالیت‌های فرهنگی دانشجویان در کنار رشد علمی آن هم، در مورد جزئیات «آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی» گفتن کرد:‌ ابلاغ آن بخشنامه بر اساس سیاست‌های جدیدی می باشد که در حوزه معاونت فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی پیشین و همچنین بعد از طرح تجمیع ۲ در حوزه معاونت فرهنگی- دانشجویی ساخته یا ایجاد شده می باشد.

او همچنین افزود: آن آیین‌نامه بر پایه مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی تنظیم‌ شده می باشد؛ چرا که ما خود را موظف به پیاده کردن همه ظرفیت‌هایی می‌دانیم که در چارچوب مصوبات، قوانین و همچنین مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی-فرهنگی و همچنین فوق‌برنامه جذاب و جالب و خوب دانشجویی، قابل‌ اجرا باشد.

مصوبات قوانین و قانونی جهت شهروندان و مردم شهر ساخته یا ایجاد «حق» می‌کند

دست یار فرهنگی و همچنین دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی در ادامه افزود: هنگامی که مصوبات دستگاه‌های سیاست‌گذار راهبردی، بر اساس مستلزم و نیاز جامعه تنظیم، تصویب و همچنین ابلاغ می‌می شود، جهت شهروندان و مردم شهر حق ساخته یا ایجاد می‌می شود و همچنین افرادی که موظف به اجرای آن مصوبات خواهند بود، بایستی و حتما نسبت به رعایت حق مخاطبان آن مصوبات، کوشا و همچنین دقیق باشند.

هاشمی همچنین گفت: آن پیشامد جدید در ارتباط با دانشگاه‌ها هم مصداق دارد. شورای عالی انقلاب فرهنگی نهاد فرادست دانشگاه‌ها می باشد و همچنین مصوبات آن هم جهت دستگاه‌های آموزش عالی دولتی و همچنین غیردولتی مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری‌الاجرا محسوب می‌می شود.

او همچنین با اشاره به آنکه دانشجوعلاوه بر فعالیت‌های علمی در دانشگاه، جهت حضور در کنش‌های فرهنگی و اجتماعی نیز بایستی و حتما آماده می شود، تأکید کرد:‌ متأسفانه درگذشته بخشی از مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی، به‌خصوص در حوزه فعالیت‌هایی که ناظر بر دانشجویان می باشد، به هر دلیلی نادیده انگاشته می‌شده می باشد.

دست یار فرهنگی و همچنین دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با تأکید بر مستلزم و نیاز دانشجو به آموزش در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف، اظهار داشت: آن در حالی می باشد که دانشجو هنگام و زمانی که وارد دانشگاه می‌می شود، همچنین و علاوه بر آنکه وظیفه مشخصی در ارتباط با رشته تحصیلی‌اش دارد و همچنین بایستی و حتما خود را با دستاوردهای علمی روز مطابق و یکدست و همچنین مجهز کند، بایستی و حتما جهت حضور در فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی نیز تمرین کند چراکه دانشجو بلافاصله بعد از فارغ‌التحصیلی وارد جامعه و همچنین میدان کار می‌می شود و همچنین در صورتی که ابعاد مختلفی جهت آموزش دانشجو مدنظر قرار بگیرد، قاعدتاً او همچنین یک انسان چندبعدی بار می‌آید.

او همچنین ادامه داد: انسان‌های تک‌بعدی نمی‌توانند در جامعه حتی نقش تخصصی خود را ایفا کنند. ولی باید توجه داشت افرادی که در محیط‌های علمی و همچنین دانشجویی امکان فعالیت در باره‌های متنوع و گوناگون و مختلف (به‌خصوص در مسائل فرهنگی و اجتماعی، مدیریتی و همچنین سیاسی) جهت آن هم‌ها فراهم شده می باشد، در بعدی مدیران و همچنین مهندسین و متخصصین موفقی خواهند شد.

هاشمی در ادامه تاکید کرد که آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی بر مبنای همین ضرورت تنظیم و همچنین ابلاغ شده می باشد.

طه هاشمی همچنین گفت: آن بخشنامه ناظر به مصوبه‌ شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد نشریات دانشجویی می باشد مصوبه‌ای که کلیه نشریات دانشجویی با رویکردهای متنوع و گوناگون و مختلف اعم از فرهنگی،فرهنگی و اجتماعی، سیاسی، هنری، ادبی، عقیدتی و همچنین حتی اسپورت و ورزشی و همچنین… را در برمی‌گیرد. البته آن نقطه را هم بایستی و حتما در نظر گرفت که نشریاتی که شامل هویت حقیقی خواهند بود یعنی روند کسب مجوز را طی نموده اند نیز در چارچوب مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی قرار دارند.

راه‌اندازی کمیته ویژه اخذ مجوز نشریات دانشجویی در واحدها

راه‌اندازی سامانه مجوز نشریات

دست یار فرهنگی دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی با گفتن آنکه کمیته‌های ویژه اخذ مجوز نشریات در واحدهای متنوع و گوناگون و مختلف مستقر شده‌اند، گفت: تمام واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی را موظف کرده‌ایم که کمیته‌های ویژه‌ای را جهت صدور مجوز در نظر بگیرند. طبیعی می باشد در صورتی که دانشجویان احساس کنند که آن کمیته‌ها کارشکنی یا تأخیر در صدور مجوز دارند یا به پیشنهاد آن هم‌ها توجهی ندارند، می‌توانند تقاضای خود را به نهاد مرکزی اعلام کنند تا معظلات و مسائل و مشکلات احتمالی حل می شود.

او همچنین همچنین اعلام کرد: به‌ زودی سامانه‌ای را مستقر خواهیم کرد که در روند صدور مجوز نشریات دانشجویی مکانیزه عمل کند؛ یعنی از زمانی که درخواست‌کننده واجد شرایط جهت کسب مجوز تقاضا بدهد، فرآیند صدور مجوز تا انتها رصد می‌می شود و همچنین در صورت کندی یا تخطی واحد، به آن هم واحد تذکر داده خواهد شد.

تخصیص یارانه جهت نشر نشریات دانشجویی

هاشمی خاطرنشان کرد: صدور مجوز جهت فعالیت روزنامه یا نشریه یک بحث می باشد و همچنین قدرت ادامه کار بحث مهم‌تر و همچنین بالاتری می باشد. ما در دو موضوع خود را موظف به وارد شدن می‌دانیم.

او همچنین همچنین از راه‌اندازی کارگاه‌های آموزشی به منظور آشنایی با قوانین و همچنین مقررات و همچنین بالا بردن سطح توانمندی حرفه‌ای مدیران مسئول نشریات دانشجویی و همچنین عوامل اجرایی آن هم‌ها خبر داد و همچنین افزود: موضوع غیره ای که جهت ما اهمیت دارد، کمک و همچنین اختصاص یارانه به نشریات دانشجویی می باشد. همه ما می‌دانیم که دانشجویان منبع درآمدی جهت تولید نشریات ندارند، بنابراین در چارچوب مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی ما آن بخشنامه را تصویب کردیم تا کمک‌های منسجم در چارچوب آن بخشنامه به نشریات دانشجویی برسد.

او همچنین در پایان تصریح کرد: در ردیف بودجه حوزه فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی، کد مرتبط با آن یارانه‌ها لحاظ شده می باشد و همچنین معاونان فرهنگی و همچنین دانشجویی و همچنین شوراهای تخصصی مستقر در واحدها، موظف‌اند در آن هم چارچوب عمل کنند.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A7%D9%86%D8%B7%D8%A8%D8%A7%D9%82-%D8%A2%DB%8C%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D9%86%D8%B4%D8%B1%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D8%A7-%D9%85%D9%82%D8%B1%D8%B1%D8%A7%D8%AA.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : انطباق آیین‌نامه جامع نشریات دانشگاهی با مقررات شورای عالی انقلاب فرهنگی

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک