خانه / دسته‌بندی نشده / انلود سینمایی دیدنی کوه سرد سری ۳

انلود سینمایی دیدنی کوه سرد سری ۳

کوهستان سرد (Cold Mountain)

کوهستان سرد (Cold mountain) روایتگر زندگی اینمان (جود لاو) و آدا (نیکول کیدمن) است که علیر میل باطنیشان (شبیه بیشتر مردم)، سرنوشت زندگی‌شان با جنگ و خونریزی عجین شده و زمان سخت و رقّت‌باری از ترس، خشم ، اضطراب ، ناامیدی و از تمام مهم‌تر، انتظاری نومیدانه (که از تم‌های اصلی فیلـم است) را برای‌شان رقم می‌زند.

Rush nl1 انلود سینمایی دیدنی کوه سرد سری 3

دانلود فیلم
اینمان، سرباز جوانی که بـه ر جآسان شدیدی که در جنگ برداشته، سفر اُدیسه‌واری را در تلاش برای رسیدن بـه خانه‌اش در کوهستان سرد (شمال کالیفرنیا) شروع می‌کند؛ سفری زیاد ، مشقت‌بار و خسته‌کننده که بـه امید رسیدن و دیدار دوباره نامزدش «آدا» تحمّل‌پذیر شده است. در نبود اینمان، آدا که دختری حسّاس و بی‌تجربه است، با دختری جسور و خودساخته نام روبی (رنه زلوگر) آشنا می شود؛ کسی که راه و رسم زندگی در طبیعت وحشی کوهستان و محیط ناامن زمان جنگ و نحوه اداره مزرعه پدرش را به آدا می‌آموزد و رنج سال‌های تنهایی و انتظار و جنگ را با او تقسیم می‌کند. سرانجام، اینمان بـه خانه می‌رسد؛ امّا خوش‌بختی آنان زمان بسیاری دوام نمی‌آورد؛ چرا که سرنوشت، بازی دیگری برای‌شان رقم زده است.

کوهستان سرد، فیلم جالب ستاره‌هاست: جود لاو، نیکول کیدمن، رنه زلوگر و … بـه نویسندگی و کارگردانی، آنتونی مینگلا (کارگردان فیلم زیبا ‌هایی چون: «بیمار انگلیسی» و «آقای ریپلی با استعداد»)؛ امّا علیر حضور پر تعداد ستاره‌ها و حتّی بازی درخشان برخی از آنها و چنین صحنه‌های فوق العاده قشنگ ی طبیعت کوهستان، تصویربرداری و موزیک تأثیرگذار فیلـم ، کوهستان سرد، همچنان فیلم جالب ی بسیار زیاد و تا میزانی کلیشه‌ای با روایتی است تکراری از تم همیشگی عشق و جنگ. نکته دیدنی و نوآورانه فیلم جذاب ، عبور از رنج‌ها و زشتی‌های جنگ و پناه بردن طبیعت بکر و زیبا ی کوهستان است؛ تنها پدیده‌ای که بر خلاف جنگ و حتّی عشق، همواره ماندگار و پابرجاست.

تنها شخصیتی که با بازی فوق العاده رنه زلوگر، به یآدم اندنی و باورپذیر بود، نقش روبی، رفیق آدا بود که با گیم درخشان و جالبش، سرمای طاقت‌فرسای کوهستان سرد، گرما می‌بخشید و باعث ترغیب مخاطب، به تماشای ادامه فیلم دیدنی می‌شد.

صحنه فوق العاده زیبا ی انتها فیلم جالب ، از تأثیرگذارترین سکانس‌های فیلم زیبا بود؛ زمانی که آدا بعد از مرگ اینمان، در مزرعه سرسبز و زیبا ی پدر، همراه فرزندش حضور دارند. در این سکانس است که زیبا یی زندگی و آرامش طبیعت بکر کوهستان، بـه معنای واقعی‌اش در چهره آدا، موج می زند؛ زنی که هم اکنون حتّی از چهره‌اش نیز می‌توان متوجّه تغییرات مهم شخصیت او، از زنی وابسته و حسّاس، به آدم ی خودساخته، رنج کشیده که همه خاطرات تلخ قدیم را پشت سر گذاشته و راه زندگی و امید را از طبیعت فراگر فته و سرشار از اشتیاق بـه اینده، چشـم دوخته است.
خلاصه نقد «شیکاگو سان تایمز»؛ راجر ابرت

اینمان، شاهد یکی از مهیب‌ترین نبردهای جنگ است؛ نبردی که در صحنه‌ای فوق العاده شکل می‌گیرد و از این بابت باید کارگردان و طرّاح صحنه تبریک گفت. یعنی صحنه‌ای که در آن‌، تونلی زیر خطوط متّحدین حفر می‌کنند و مواد منفجره زیادی در آن محل، تعبیه و منفجر می‌کنند. در این صحنه، اینمان برای نجات دوست، جان خود را بـه تهدید می‌اندازد که چندان عاقلانه بـه نظر نمی‌رسد، همان گونه که زنده ماندنش هم بعید بـه نظر می اید، و زمانی که طبق خواسته آخرین نامه آدا تصمیم می‌گیرد که از صحنه جنگ بگریزد نیز تعجّب‌برانگیز نیست.

سفر زیاد اینمان به سوی کوهستان سرد، با اُدیسه هومر، مقایسه شده است، بخصوص بخش‌هایی که شخصیت‌های افسانه‌ای و اغواگر در خلال راه بازگشت به خانه مواجه می‌شود؛ امّا در فیلـم ی که دو اسطوره اصلی آن از شروع فیلم جذاب بـه سختی یکدیگر ملاقات می‌کنند، این رشته زیاد حوادث و ماجراها می‌تواند هشدار دهنده باشد که: ایا تجدید دیدار دوباره آنها قرار است در سن پیری رخ دهد؟ نکات جذّاب بسیاری برای لذّت بردن از این فیلم جذاب وجود دارد که هر کدام از آنها صورت مجزّا قابل تحسین‌اند، هر چند که فیلـم ، از فقدان انسجام و کلّیت رنج می‌برد.

اینمان، سرباز جوانی که بـه شدّتْ زخمی شده و از نظر روحی نیز سختی آسیب دیده و به انتهای خط رسیده است، تصمیم بـه ترک گروهان می‌گیرد و راه برگشت بـه شهر زادگاهش در کارولینای شمالی و نزد آدا، زن جوانی که زیاد نمی‌شناسد، امّا عاشق او شده است، را در پیش می‌گیرد. در راه بازگشت بـه خانه، یکسری حوادث و ماجراهای وحشت‌زا مواجه می‌شود. در همین حال، آدا نیز با کمک‌های زنی جسور، قوی و خود‌ساخته (روبی) چگونگی اداره کردن مزرعه بزرگ پدر مرحومش را فرا می‌گیرد. انتها فیلم جذاب و رویارویی دوباره آدا و اینمان هم مانند تکمیل شدن قطعات پازل، مطلوب و راضی‌کننده است.

آنتونی مینگلا، اقتباس از رمان تحسین شده، چارلز فریزر (که بـه همین نام و در سال ۱۹۹۷م، چاپ شده بود)، «کوهستان سرد» را شیوه‌ای کارگردانی کرده که نه فقط اغراق‌آمیز و باشکوه (پروازنامه‌های دوستانه ، همچون موهبتی الهی بر فراز مناظر وحشتناک و زجرآلود جنگ) است، که همزمان، مملو از عکس های خون‌آلود حاکی از زشتی‌ها و پلشتی‌های گریز ناپذیر منجلاب جنگ هست.
خلاصه نقد «نیویورک تایمز»؛ ای. آ. اسکات

همان گونه که ممکن است در قدیم ‌ها هم گفته شده باشد، این صمیمیت تاریخی تمام عیار که مانند فیلم زیبا جنگی شروع می‌شود و مثل فیلم زیبا وسترنْ انتها می‌یابد، مجموعه‌ای است سرشار از عکس های درجه یک و عالی که این عوامل، هم از نقاط قوّت فیلم جالب محسوب می‌شوند و هم جزو نقاط ضعف فیلم زیبا بـه شمار می‌ایند.

اقتباس ادبی اخیر کمپانی میراماکس برای تهیه این فیلـم ، مثل همواره از اعتبار و پرستیژ ویِژه خود در انتخاب رمانی که برنده جایزه شده است به عنوان مأخذ فیلـم و چنین نمایش و خودنمایی فیلم جذاب سازی و بازیگری درجه و عالی برخوردار است؛ امّا علاوه بر این اصول ثابت، اقتباس از این رمان، انتخابی است هوشمندانه و زیرکانه که این فیلم جذاب را از آثار کم‌مایه‌تری مانند «شکلات» و «قوانین خانواده سایدر» جدا می‌کند.
نیکول کیدمن، در نقش دختر متمدّن واعظ که در خلال جنگ داخلی، در مزرعه‌ای در شمال کارولینا گرفتار شده است، در نقش خود، بسیار بهتر و عالی ظاهر شده است. گیرایی و جذّابیت دست‌نخورده این ستاره سینما، شخصیت او را از جهتی غیر قابل پایداری ، سخت و قوی نشان می‌دهد و از طرفی هم باور نکردنی. جود لو، فقط کسی است که او را رفیق می‌دارد؛ وی سرباز جوانی است که سفر رنج‌آوری را سمت خانه در پیش گرفته است و در طول این راه پیمایی زیاد ، با تعدادی آدم ‌های جنگلی و عجیب و غریب، رو بـه رو می‌شود.

آنتونی مینگلا، جدّیت هر چه تمام‌تر، عکس های و مناظر زیبا و شکوهی را بـه نمایش درآورده است. این فیلم زیبا هم درست مانند بهترین آثار سنت هالیوود، کوهی از افتخار و درستکاری نیز به آن افزوده است.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

شرایط معرفی شدگان بورس اعزام به خارج از کشور

شرایط معرفی شدگان بورس اعزام به خارج از کشور   سازمان سنجش اطلاعات اولیه مورد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *