خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اهم فعالیتهای۱۰ کارگروه علوم انسانی/ گنجاندن مصوبات در کنکور ۹۴

اهم فعالیتهای۱۰ کارگروه علوم انسانی/ گنجاندن مصوبات در کنکور ۹۴

اهم فعالیتهای۱۰ کارگروه علوم انسانی/ گنجاندن مصوبات در کنکور ۹۴

اهم برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین آخرین اقدامات کارگروههای تخصصی شورای تحول علوم انسانی در مدیریت، جامعه شناسی، تاریخ، حقوق ، فلسفه دین، معماری، هنر، علوم اقتصادی، علوم سیاسی، روانشناسی و همچنین مطالعات زنان و همچنین خانواده اعلام شد. 425e517799ec26a3eacf907867ece5e7 اهم فعالیتهای۱۰ کارگروه علوم انسانی/ گنجاندن مصوبات در کنکور ۹۴

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار مهر، بعد از تاکیدات مقام معظم رهبری مبنی بر تحول در علوم انسانی، شورای عالی انقلاب فرهنگی ۲۱ مهر سال شمسی ۸۸ اقدام به پیاده سازی و راه اندازی شورای تخصصی تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی کرد.

آن شورا بعد از شکل‏ گیری، ۱۵ کارگروه در حوزه‌های مطالعات زنان، جامعه شناسی، روانشناسی، تاریخ، تعلیم و همچنین تربیت، علوم سیاسی، علوم اقتصادی، زبان و همچنین ادبیات خارجی، هنر، اقتصاد، معماری و همچنین شهرسازی، رسانه و همچنین ارتباطات، حسابداری، حقوق و همچنین فلسفه دین پیاده سازی و راه اندازی کرد که هریک از آن کارگروه ها با تشکیل کمیته هایی بازنگری برنامه جذاب و جالب و خوب‌های درسی را در دستور کاری خود قرار داده اند تا آنجا که در آخرین روزهای سال شمسی قبل بررسی کردن رشته‌های علوم انسانی اساسا به شورای تحول علوم انسانی واگذار شد، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر پیش از آن با اعلام آن خبر به مهر گفت: در قبل رشته های علوم انسانی مثل سایررشته ها در کمیسیون های مربوطه وزارت علوم بررسی کردن شده و همچنین سپس بعد از آنکه در کمیسیون خود اثبات و یا تایید می شدند، جهت تصویب به شورای گسترش آموزش عالی ارجاع داده می شدند.

او همچنین ادامه داد: در حال حاضر بعد از فرمایشات مقام معظم رهبری و همچنین هشدار جدی ایشان به مسئولان که علوم انسانی مهجور مانده و همچنین بایستی و حتما به آن هم توجه ویژه می شود، شورای تحول علوم انسانی تشکیل و همچنین کل اختیارات کمیته برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی علوم انسانی وزارت علوم به آن هم منتقل شد. 

دست یار آموزشی وزارت علوم گفت: از همین رو آنچه در شورای تحول اراده و تصمیم راسخ‌گیری می می شود به نوعی در شورای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی و همچنین شورای گسترش آموزش عالی تنفیذ می می شود از آن جهت که مسیر نهایی و همچنین مصوبه نهایی را هم داشته باشد، ولی قرار نیست آنچه که در شورای تحول بررسی کردن می می شود مجددا در شورای برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی وزارت علوم نیز بازنگری می شود.

اهم فعالیتهای ۱۰ کارگروه شورای تحول علوم انسانی و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب های پیش رو:

مدیریت: تالیف ۱۵ کتاب جدید در مقطع کارشناسی

رشته مدیریت یکی از رشته های فعال در کارگروه های شورای تحول علوم انسانی می باشد. بازنگری سرفصل های سه رشته مدیریت دولتی، بازرگانی و همچنین صنعتی در مقطع کارشناسی به اتمام رسیده و همچنین از سال شمسی تحصیلی جدید در دانشگاه ها اجرایی می می شود.

لطف الله فروزنده ریاست کارگروه تخصصی مدیریت شورای تحول علوم انسانی همچنین از تالیف ۱۵ کتاب در مقطع کارشناسی مدیریت خبر داد و همچنین گفت: بازنگری یک فرایند مدام مستمر می باشد و همچنین اکنون مدعی هستیم ۱۵ قسمت و بخش به هدف نزدیک شده ایم تا به هدف  ۱۰۰ قسمت و بخش برسیم بایستی و حتما فعالیت های بسیاری صورت گیرد.

علوم سیاسی: اتمام بازنگری کارشناسی ارشد علوم سیاسی تا مهر ۹۴

علوم سیاسی از دیگر رشته های مورد توجه در شورای تحول و همچنین ارتقا علوم انسانی می باشد که بازنگری و همچنین بومی سازی آن هم در کارگروه  تخصصی علوم سیاسی شورای تحول علوم انسانی صورت می گیرد، درحال حاضر بازنگری، بومی سازی، اسلامی سازی و همچنین اصولی و کاربردی کردن آن رشته در مقطع کارشناسی به اتمام رسیده. همچنین بازنگری و همچنین بومی سازی رشته های علوم سیاسی مقطع کارشناسی ارشد نیز تا مهرماه ۹۴ به اتمام خواهد رسید.

به گفته منوچهر محمدی بازنگری رشته علوم سیاسی در مقطع دکتری بعد از اتمام بازنگری و همچنین بومی سازی رشته های علوم سیاسی در مقطع کارشناسی ارشد آغاز می می شود.

مطالعات زنان: نهایی سازی سند راهبردی مطالعات زنان و همچنین خانواده 

رشته مطالعات زنان از دیگر کارگروه های تخصصی شورای تحول علم انسانی می باشد. با توجه به جایگاه رفیع زن در اسلام، بومی و همچنین اسلامی سازی آن رشته ضروری به نظر می رسد، برهمین اساس یکی از کارگروه های شورای تحول علوم انسانی منحصرا به آن رشته اختصاص داده شد.

در حال حاضر از اهم فعالیت های آن کارگروه می قدرت به پیاده سازی و راه اندازی رشته مطالعات جنسیتی در مقطع دکتری، بازنگری رشته های کارشناسی ارشد «حقوق زن دراسلام»، «زن و همچنین خانواده» و همچنین دکتری «حقوق زن در اسلام» اشاره کرد. همچنین تدوین سرفصل گرایش «زن و همچنین خانواده» در مقطع دکتری گرفته شده و همچنین از سال شمسی جاری بعد از نهایی شدن در کارگروه شورای تحول ابلاغ خواهد شد.

ساماندهی پایان نامه های مطالعات زنان

دکتر محمد اسحاقی ریاست کارگروه تخصصی مطالعات زنان شورای تحول علوم انسانی در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب های آن کارگروه در سال شمسی ۹۴ گفت: تدوین ۱۵ کتاب جدید در حوزه زنان و همچنین خانواده، نمایش کارگاه آموزشی دانش افزایی، ساماندهی پایان نامه های حوزه مطالعات زنان و همچنین نهایی سازی سند راهبردی مطالعات زنان و همچنین خانواده در جمهوری اسلامی شامل آن برنامه جذاب و جالب و خوب ها می باشد.

تاریخ: بومی سازی و همچنین بازنگری ۵۳ رشته و همچنین گرایش تاریخ در دستور کار

تاریخ نیز یکی از ۱۵ رشته ای می باشد که در دستور کار کارگروه تخصصی تاریخ در شورای تحول علوم انسانی قرار گرفته و همچنین دکتر صادق آیینه وند – ریاست کارگروه تخصصی آن رشته را به دست دارد. آیینه وند در خصوص آخرین فعالیت‌های آن گارگروه به مهر گفت: ظرف یک ماه بعدی (اردیبهشت ۹۴) بازنگری و همچنین بومی سازی ۵ رشته (تاریخ جهان، تاریخ اسلام، تاریخ ایران، تاریخ باستان و همچنین تاریخ تمدن) در مقطع کارشناسی به اتمام رسیده و همچنین نهایی می می شود.

هنوز بازنگری رشته های کارشناسی ارشد و همچنین دکتری تاریخ آغاز نشده و همچنین بعد از نهایی شدن رشته های مقطع کارشناسی، بازنگری و همچنین بومی سازی آن دوره ها آغاز می می شود.

آیینه وند پیش از آن اعلام کرده بود: حدود ۵۳ رشته و همچنین گرایش در مقطع دکتری و همچنین کارشناسی ارشد تاریخ وجود دارد که قرار می باشد بازنگری و همچنین بومی سازی، اسلامی سازی و همچنین اصولی و کاربردی شوند.

روانشناسی: الزام دانشگاه ها به اجرای مصوبات کارگروه روانشناسی در کنکور ۹۴ 

در حال حاضر گرایشهای  رشته روانشناسی در مقطع کارشناسی به روش کامل حذف شده و همچنین به گفته دکتر علی فتحی آشتیانی ریاست کارگروه تخصصی روانشناسی شورای تحول علوم انسانی، از کنکور ۱۳۹۴ به بعد تمام دانشگاه ها ملزم خواهند بود آن موضوع را رعایت کنند.

دروس جدیدی در روانشناسی ساخته یا ایجاد شده که می قدرت به روانشناسی سالمندی، مدیریت استرس، روانشناسی اعتیاد، روانشناسی رفتار مصرف‌کننده، روانشناسی ورزش، روانشناسی اخلاق، روانشناسی سیاسی، روانشناسی نظامی، روانشناسی جنسیت، علوم اعصاب شناختی، روانشناسی تبلیغات و همچنین رسانه و همچنین … اشاره کرد.

هنر: تصویب دکترای هنر اسلامی و همچنین اجرای آن هم در دو دانشگاه سراسری

رشته هنر نیز یکی از کارگروه های تخصصی شورای تحول علوم انسانی می باشد و همچنین تحت مدیریت دکتر مجید سرسنگی به بازنگری، اسلامی سازی، بومی سازی و همچنین اصولی و کاربردی کردن رشته هنر می پردازد. از اهم فعالیت آن کارگروه به گفته دکتر سرسنگی می قدرت به تصویب دکترای هنر اسلامی و همچنین پیاده سازی و راه اندازی آن هم در دانشگاه های هنر تبریز و همچنین تربیت مدرس از سال شمسی جاری اشاره کرد.

او همچنین در گفتگو با مهر افزود: ساخته یا ایجاد رشته های بین رشته ای مانند اقتصاد هنر، انسان شناسی هنر، جامعه شناسی هنر در دستور کار کمیته تخصصی هنر شورای تحول علوم انسانی می باشد. 

ریاست کارگروه تخصصی هنر شورای تحول علوم انسانی افزود: در کارگروه تخصصی هنر تنها و فقط به تصویب دوره ها پرداخته نمی می شود بلکه بر تدریس دروس مذکور، تالیف کتاب و همچنین سرفصل ها همه نظارت می می شود.

فلسفه دین: انتخاب افراد کارگروه تخصصی فلسفه دین

فلسفه دین از دیگر کارگروه های تخصصی شورای تحول علوم انسانی می باشد که انتخاب افراد جدید آن هم در جلسه شورای تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی را می قدرت جزء آخرین اقدامات آن هم برشمرد. افراد جدید شامل حجت الاسلام علی شیروانی، حجت‌الاسلام حمیدرضا شاکرین، حجت‌الاسلام دکتر ابولفضل صادقی، دکتر رسول رسولی پور، دکتر سید محمد علی دیباجی فره وشانی و همچنین دکتر محمد محمد رضایی می شوند.

معماری و همچنین شهرسازی : تصویب ۲۳ برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین سرفصل

رشته معماری و همچنین شهرسازی از رشته های فعال در کارگروه تخصصی معماری و همچنین شهرسازی شورای تحول علوم انسانی می باشد. مهندس عبدالحمید نقره کار در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب های آن کارگروه به ساخته یا ایجاد چهار کمیته تخصصی تحت عنوان معماری، شهرسازی، معماری منظر، مرمت، تصویب سرفصل های برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شهری، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منطقه ای و همچنین طراحی شهری در کمیته تخصصی شهرسازی، تصویب برنامه جذاب و جالب و خوب های مقطع دکتری و همچنین کارشناسی ارشد کمیته تخصصی معماری منظر، تصویب برنامه جذاب و جالب و خوب های مقطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری کمیته مرمت و همچنین احیای بافت ها و همچنین تصویب ۲۳ برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین سرفصل در کمیته های تخصصی آن کارگروه اشاره کرد.

حمید طالب زاده – دبیرشورای تحول و همچنین ارتقای علوم انسانی در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر با اشاره به مهمترین اقدامات گرفته شده در آن شورا گفت: در سالی که گذشت ۲۶ برنامه جذاب و جالب و خوب سرفصل رشته جدیدعلوم انسانی در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در چندین رشته مدیریت، روانشناسی، علوم سیاسی، زبان، هنر و همچنین معماری تفکیک کردیم.

گنجاندن برنامه جذاب و جالب و خوب های جدید در دفترچه های کنکور

او همچنین عنوان کرد: آن سرفصل ها توسط  وزارت علوم تحقیقات و همچنین فناوری به نهاد سنجش جهت قرار دادن آن رشته ها در دفترچه های کنکور فرستاده شده می باشد.

دبیر شورای تحول علوم انسانی درخصوص برنامه جذاب و جالب و خوب های آن شورا در سال شمسی جدید گفت: تهیه سند تحول علوم انسانی و همچنین تهیه مبانی فلسفی تحول علوم انسانی از برنامه جذاب و جالب و خوب های شورا در سال شمسی ۹۴ به شمار می رود.

طالب زاده همچنین از تهیه کتب متناسب با سرفصل هایی که در سال شمسی ۹۳ در رشته علوم انسانی ابلاغ شده می باشد نیز خبر داد.

ردیف عناوین کارگروههای تخصصی شورای تحول علوم انسانی اهم فعالیتها و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ها
۱ مدیریت اتمام بازنگری سه رشته مدیریت دولتی، بازرگانی، صنعتی در مقطع کارشناسی. تالیف ۱۵ کتاب مدیریت در دستور کار
۲ علوم سیاسی اتمام بازنگری رشته علوم سیاسی در مقطع کارشناسی و همچنین ابلاغ آن هم به دانشگاه ها
۳ مطالعات زنان و همچنین خانواده

تدوین سند راهبردی مطالعات زنان و همچنین خانواده، ساماندهی پایان نامه های تحصیلات تکمیلی حوزه مطالعات زنان، تدوین ۱۵ کتاب جدید در حوزه زنان 

۴ روانشناسی حذف تمام گرایش های روانشناسی در مقطع کارشناسی و همچنین ابلاغ آن هم به دانشگاه ها، ساخته یا ایجاد رشته های جدید روانشناسی
۵ جامعه شناسی دایر شدن مقطع دکتری در رشته دانش فرهنگی و اجتماعی مسلمین، تصویب رشته  دکترای مطالعات الگوی اسلامی پیشرفت در کارگروه جامعه شناسی و همچنین شورای تحول علوم انسانی
۶ حقوق براساس نقل از عملکرد کارگروه تخصصی هنر شورای تحول علوم انسانی بعضی از فعالیت های آن کارگروه، تصویب رشته های جدید حقوق شامل حقوق هوایی، علم پزشکی جدید،طراحی و همچنین پیاده سازی و راه اندازی رشته حقوق اقتصادی و مالی و همچنین حقوق و همچنین محیط زیست می باشد.
۷ علوم اقتصادی انتخاب افراد جدید: دکتر زهرا افشاری، دکتر محمد واعظ برازانی، دکتر مهدی خداپرست، دکتر حسن سبحانی، دکتر محمد علی متفکر آزاد، دکتر عباس عرب مازار، دکترسعید فراهانی فرد و همچنین حجت‌الاسلام حسن آقا نظری
۸ هنر

تصویب دکترای هنر اسلامی و همچنین پیاده سازی و راه اندازی آن هم در دانشگاه های هنر تبریز و همچنین تربیت مدرس از سال شمسی جاری، ساخته یا ایجاد رشته های بین رشته ای اقتصاد هنر،انسان شناسی هنر، جامعه شناسی هنر در دستور کار کمیته تخصصی هنر شورای تحول علوم انسانی، نظارت بر تدریس، تالیف و همچنین سرفصل های هنر

۹ فلسفه دین انتخاب افراد جدید: حجت الاسلام علی شیروانی، حجت‌الاسلام حمیدرضا شاکرین، حجت‌الاسلام دکتر ابولفضل صادقی، دکتر رسول رسولی پور، دکتر سید محمد علی دیباجی فره وشانی و همچنین دکتر محمد محمد رضایی
۱۰ معماری و همچنین شهرسازی ساخته یا ایجاد چهار کمیته تخصصی تحت عنوان معماری، شهرسازی، معماری منظر، مرمت. تصویب سرفصل های برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی شهری، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی منطقه ای و همچنین طراحی شهری در کمیته تخصصی شهرسازی، تصویب برنامه جذاب و جالب و خوب های مقطع دکتری و همچنین کارشناسی ارشد کمیته تخصصی معماری منظر، تصویب برنامه جذاب و جالب و خوب های مقطع ارشد و همچنین دکتری کمیته مرمت و همچنین احیای بافت ها. تصویب ۲۳ برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنین سرفصل در کمیته های تخصصی کارگروه.

نقل از از زهرا سیفی 

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%D9%87%D9%85-%D9%81%D8%B9%D8%A7%D9%84%DB%8C%D8%AA%D9%87%D8%A7%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DA%AF%D8%B1%D9%88%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%A7%D9%86%DB%8C-%DA%AF%D9%86%D8%AC-9349
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : اهم فعالیتهای۱۰ کارگروه علوم انسانی/ گنجاندن مصوبات در کنکور ۹۴

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک