خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

2088887 اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شدکمیته مشترک همکاری های علمی و همچنین فناوری ایران و همچنین ترکیه به منظور اجرایی و همچنین عملیاتی کردن توافقات قبلی در شهرستان آنکارا برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری مهر، در آن نشست راهکارهای عملیاتی کردن همکاری های علمی و همچنین فناوری بین دو کشور مورد بحث و همچنین تبادل نظر قرار گرفت و همچنین در هفت باره متنوع و گوناگون و مختلف توافق و همچنین مقرر شد اقدامات عملیاتی در آن باره ها آغاز می شود .

انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و همچنین تبادل بورسیه بین دانشجویان دو کشور ازجمله موارد مورد توافق در آن نشست بود که بر اساس آن هم ۱۰ طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه ها و همچنین استادان دو کشور عملیاتی می شود و همچنین همچنین طبق توافق دو طرف ۵۰ بورس ۶ تا ۹ ماهه به دانشجویان دوره دکتری دو کشور به صورت متقابل اعطا می شود. ارزیابی دانشگاه های ایران و همچنین ترکیه و همچنین همچنین گسترش زبان فارسی و همچنین ترکی استانبولی در دانشگاه های دو کشور از دیگر موارد تصویب شده و مصوب قانون بود که بر آن اساس مقرر شد ۳ استاد زبان فارسی از ایران و همچنین ۳ استاد زبان ترکی استانبولی از ترکیه به دانشگاه های دو کشور اعزام شوند .

 

بر اساس توافقات آن کمیته مشترک، با پیاده سازی و راه اندازی مرکز ایران شناسی حافظ توسط شورای آموزش عالی ترکیه در آنکارا  و همچنین تشکیل کرسی زبان ترکی استانبولی در دانشگاه تبریز موافقت شد.

 

تبادل استاد جهت فرصت های مطالعاتی بین دو کشور ، نمایش دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی بین دانشگاه های ایران و همچنین ترکیه واعطای مدرک مشترک و همچنین همچنین نمایش کارگاه های آموزشی و همچنین کنفرانس های مشترک از دیگر موارد توافق شده در آن نشست بود. 

 

همچنین دانشگاه تبریز از سوی طرف ایرانی و همچنین دانشگاه فنی گنبره آنکارا از سوی طرف ترک به عنوان دبیرخانه همکاری های علمی دانشگاهی دو کشوربرای پی گیری و همچنین اجرایی کردن توافقات حاصل شده مشخص کردن شدند و همچنین مقرر شد نشست های آن کمیته به صورت سالانه  در تهران و همچنین آنکارا تشکیل می شود.

 

وزیر علوم و همچنین هیئت همراه در ادامه آن سفرضمن دیدار با وزیر آموزش ترکیه ، از دانشگاه آنکارا ، موسسه توپیتاک  شورای علوم ، تحقیقات و همچنین تکنولوژی ترکیه بازدید و همچنین در کنفرانس “نقش دانشجویان ایرانی در ترکیه بر روابط ایران و همچنین ترکیه” و همچنین همچنین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ایرانی در ترکیه حضوریافتند. 

 

در پی امضای یادداشت تفاهم همکاری های آموزش عالی بین وزارت علوم کشورمان و همچنین شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه در فروردین ماه سال شمسی جاری در سفر ریاست جمهور ایران به ترکیه ، آن کمیته مشترک همکاری های علمی وفناوری برگزار شد.

 

در آن سفر دکتر حسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنین ریاست مرکز همکاری های علمی بین المللی ، روسای دانشگاه های تبریز ، علامه طباطبایی و همچنین ریاست پژوهشگاه شیمی و همچنین مهندسی شیمی ایران وزیر علوم را همراهی می کردند .

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و ترکیه برگزار شد


بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک