خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

2088887 اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شدکمیته مشترک همکاری های علمی و همچنین فناوری ایران و همچنین ترکیه به منظور اجرایی و همچنین عملیاتی کردن توافقات قبلی در شهرستان آنکارا برگزار شد.

به نقل از خبرگزاری مهر، در آن نشست راهکارهای عملیاتی کردن همکاری های علمی و همچنین فناوری بین دو کشور مورد بحث و همچنین تبادل نظر قرار گرفت و همچنین در هفت باره متنوع و گوناگون و مختلف توافق و همچنین مقرر شد اقدامات عملیاتی در آن باره ها آغاز می شود .

انجام پروژه های تحقیقاتی مشترک و همچنین تبادل بورسیه بین دانشجویان دو کشور ازجمله موارد مورد توافق در آن نشست بود که بر اساس آن هم ۱۰ طرح تحقیقاتی مشترک بین دانشگاه ها و همچنین استادان دو کشور عملیاتی می شود و همچنین همچنین طبق توافق دو طرف ۵۰ بورس ۶ تا ۹ ماهه به دانشجویان دوره دکتری دو کشور به صورت متقابل اعطا می شود. ارزیابی دانشگاه های ایران و همچنین ترکیه و همچنین همچنین گسترش زبان فارسی و همچنین ترکی استانبولی در دانشگاه های دو کشور از دیگر موارد تصویب شده و مصوب قانون بود که بر آن اساس مقرر شد ۳ استاد زبان فارسی از ایران و همچنین ۳ استاد زبان ترکی استانبولی از ترکیه به دانشگاه های دو کشور اعزام شوند .

 

بر اساس توافقات آن کمیته مشترک، با پیاده سازی و راه اندازی مرکز ایران شناسی حافظ توسط شورای آموزش عالی ترکیه در آنکارا  و همچنین تشکیل کرسی زبان ترکی استانبولی در دانشگاه تبریز موافقت شد.

 

تبادل استاد جهت فرصت های مطالعاتی بین دو کشور ، نمایش دوره های مشترک تحصیلات تکمیلی بین دانشگاه های ایران و همچنین ترکیه واعطای مدرک مشترک و همچنین همچنین نمایش کارگاه های آموزشی و همچنین کنفرانس های مشترک از دیگر موارد توافق شده در آن نشست بود. 

 

همچنین دانشگاه تبریز از سوی طرف ایرانی و همچنین دانشگاه فنی گنبره آنکارا از سوی طرف ترک به عنوان دبیرخانه همکاری های علمی دانشگاهی دو کشوربرای پی گیری و همچنین اجرایی کردن توافقات حاصل شده مشخص کردن شدند و همچنین مقرر شد نشست های آن کمیته به صورت سالانه  در تهران و همچنین آنکارا تشکیل می شود.

 

وزیر علوم و همچنین هیئت همراه در ادامه آن سفرضمن دیدار با وزیر آموزش ترکیه ، از دانشگاه آنکارا ، موسسه توپیتاک  شورای علوم ، تحقیقات و همچنین تکنولوژی ترکیه بازدید و همچنین در کنفرانس “نقش دانشجویان ایرانی در ترکیه بر روابط ایران و همچنین ترکیه” و همچنین همچنین جشن فارغ التحصیلی دانشجویان ایرانی در ترکیه حضوریافتند. 

 

در پی امضای یادداشت تفاهم همکاری های آموزش عالی بین وزارت علوم کشورمان و همچنین شورای آموزش عالی جمهوری ترکیه در فروردین ماه سال شمسی جاری در سفر ریاست جمهور ایران به ترکیه ، آن کمیته مشترک همکاری های علمی وفناوری برگزار شد.

 

در آن سفر دکتر حسین سالار آملی ، قائم مقام وزیر علوم در مسائل بین الملل و همچنین ریاست مرکز همکاری های علمی بین المللی ، روسای دانشگاه های تبریز ، علامه طباطبایی و همچنین ریاست پژوهشگاه شیمی و همچنین مهندسی شیمی ایران وزیر علوم را همراهی می کردند .

اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و ترکیه برگزار شد


بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : اولین کمیته مشترک همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه برگزار شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک