سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / ایجاد دانشگاه علوم پزشکی مجازی از سال ۹۵

ایجاد دانشگاه علوم پزشکی مجازی از سال ۹۵

ساخته یا ایجاد دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی از سال شمسی ۹۵

به به گفته وبسایت و مرکز خبرهای جدید پیام نورنا (PNUNA.COM) : ایسنا – دکتر سید ناصر استاد در هشتمین همایش کشوری یادگیری الکترونیکی در آموزش علم پزشکی جدید که صبح امروز به میزبانی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران برگزار شد، با گفتن آنکه امیدواریم در بعدی بتوانیم به کمک دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید، فضای مجازی را توسعه دهیم گفت: قرار نیست آموزش مجازی جای آموزش سنتی را بگیرد. بلکه آموزش مجازی فضایی می باشد که به انتقال دانش روز به دانشجویان به نحو مناسب کمک می‌کند.

او همچنین با تاکید بر آنکه دانشجویان با سیستم‌های الکترونیکی عجین شده‌اند اظهار کرد: بسیاری از دانشگاه‌های پیشرو در دنیا توسعه فیزیکی را فراموش کرده و همچنین از یادگیری الکترونیکی بهره بری و استفاده می‌کنند. همچنین تعداد مدیران آکادمیک که عقیده دارند آموزش مجازی تاثیری برابر یا اکثرا و بیشتر از آموزش حضوری دارد از ۵۵ قسمت و بخش در سال شمسی ۲۰۰۳ به ۷۷ قسمت و بخش در سال شمسی ۲۰۱۲ افزایش یافته می باشد.

ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی کشور با اشاره به ترویج آموزش مجازی در وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت اظهار کرد: در وزارت علوم آموزش مجازی اکثرا و بیشتر محدود به رشته‌های منجر به اخذ مدرک می باشد و همچنین به وجهه بهره بری و استفاده از آن هم به عنوان ارزش افزوده در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حضوری کمتر پرداخته شده می باشد. در وزارت بهداشت دانشگاه‌ها به کاربری در رشته‌های مجازی جهت کمک به ارتقای کیفیت یادگیری اکثرا و بیشتر پرداخته و همچنین اقدامات ارزشمندی نیز انجام داده‌اند هرچند رشته‌های مجازی به صورت محدود پیاده سازی و راه اندازی شده‌اند.

دکتر استاد در مورد لزوم تاسیس دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی توضیح داد: هزینه بر بودن امکانات سخت افزاری و همچنین نرم افزاری، کمبود قوه متخصص، فراهم شدن باره اشتراک تجربیات افراد هیئت علمی و همچنین مهندسین و متخصصین در سراسر کشور، امکان تولید محتوای الکترونیکی در سطح ملی با مشارکت دانشگاه‌ها به صورت سازماندهی شده، تربیت قوه انسانی متخصص در علوم مرتبط با فضای مجازی از عواملی خواهند بود که باعث ضرورت تاسیس دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی می‌شوند.

او همچنین در ادامه با اشاره به فرایند تاسیس دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی گفت: پیشنهاد تاسیس دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی توسط دکتر لاریجانی دست یار آموزشی وزیر بهداشت مطرح شده و همچنین مورد استقبال وزیر بهداشت قرار گرفت و همچنین در نهایت در جلسه ۲۴۷ شورای گسترش اثبات و یا تایید شد.

در مورد اهداف شکل گیری آن دانشگاه میتوان به ساخته یا ایجاد ساختاری جدید در معاونت آموزشی جهت نظارت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی در باره توسعه فعالیت‌های آموزش مجازی، ارتقای عدالت آموزشی از طریق امکان دسترسی به منابع آموزشی جهت همه در هر زمان و همچنین مکان، ارائه بستر سخت افزاری و همچنین نرم افزاری مناسب همراه حجم غنی از محتواهای الکترونیکی به دانشگاه‌های کشور با مشارکت خود دانشگاه‌ها. تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب درسی، پیاده سازی و راه اندازی و همچنین جذب دانشجو در رشته‌های مرتبط با فضای مجازی با کمک دانشگاه‌ها و همچنین غیره اشاره کرد.

در ادامه آن مراسم، دکتر سیدجواد حاجی‌میراسماعیل ریاست دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران در سخنانی با تاکید بر آنکه دانشگاه به عنوان کانون پیشرفت جامعه وظیفه تولید علم را بر عهده دارد،‌گفت: با توجه به اهمیت آموزش الکترونیکی در هزاره سوم و همچنین هم زمانی آن هم با بسته‌های تحول و همچنین نوآوری در آموزش علم پزشکی جدید،‌فرصت خوبی می باشد که کارشناسان به بحث آموزش الکترونیکی بپردازند.

او همچنین ادامه داد: فعالیت مناسبی در دانشگاه‌های علوم علم پزشکی جدید جهت بهبود کیفیت فرآیند یاددهی و همچنین یادگیری در حال اجرا و همچنین اشتراک گذاری می باشد و همچنین امیدواریم با همفکری متخصصین و همچنین طرح نیازها و همچنین حل معظلات و مسائل و مشکلات شاهد توسعه و همچنین پیشرفت روز افزون در باره یادگیری الکترونیکی در حوزه علوم علم پزشکی جدید باشیم.

در ادامه دکتر کامران سلطانی عربشاهی دست یار آموزشی دانشگاه علوم علم پزشکی جدید ایران با اشاره به سابقه نمایش همایش مذکور گفت: آن همایش با شعار خلاقیت و همچنین نوآوری آغاز شده و همچنین اکنون با بسته‌های تحول و همچنین نوآوری در آموزش که توسط معاونت آموزشی وزارت بهداشت تهیه شده، ادامه دارد.

http://pnuna.com/1394/11/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%DB%8C-%D9%85%D8%AC%D8%A7%D8%B2%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%B3%D8%A7%D9%84-95.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : ساخته یا ایجاد دانشگاه علوم علم پزشکی جدید مجازی از سال شمسی ۹۵

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک