خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / ایجاد ۴۰ رشته جدیددر دانشگاه آزاد اراک ظرفیت هدفمنددر توسعه علمی است

ایجاد ۴۰ رشته جدیددر دانشگاه آزاد اراک ظرفیت هدفمنددر توسعه علمی است

ساخته یا ایجاد ۴۰ رشته جدیددر دانشگاه آزاد اراک ظرفیت هدفمنددر توسعه علمی می باشد

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

اراک-ایرنا-سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفت: تاسیس ۴۰ رشته جدید در آن واحد دانشگاهی، ظرفیتی هدفمند در توسعه علمی استان مرکزی و همچنین پاسخگویی به نیازهای پایه آن منطقه می باشد.

81576464 6396907 ایجاد ۴۰ رشته جدیددر دانشگاه آزاد اراک ظرفیت هدفمنددر توسعه علمی است

علیرضا نظام آبادی روز شنبه در گفت وگو با ایرنا افزود: دانشگاه آزاد اسلامی اراک به عنوان بزرگترین واحد جامع دانشگاهی غرب کشور پارسال ۴۰ رشته جدید تاسیس کرده که ۱۸ رشته در مقطع دکترا و همچنین ۲۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد بوده می باشد.

او همچنین توضیح داد: با برنامه جذاب و جالب و خوب راهبردی در حال اجرا در سال شمسی تحصیلی جاری درواحدهای تابعه آزاد اسلامی استان پیش بینی می می شود تعداد دانشجویان در مقاطع و همچنین رشته های تحصیلی متنوع و گوناگون و مختلف از مرز ۲۰ هزار فرد یا شخص بگذرد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک ادامه داد: کیفی سازی سرویس ها و خدمات آموزشی از اولویت های اساسی آن دانشگاه می باشد که در راستای اهداف اقتصاد مقاومتی طراحی و همچنین انجام می می شود.

نظام آبادی عنوان کرد:با ساخته یا ایجاد و همچنین توسعه رشته های بین رشته ای کارآمد و همچنین اصولی و کاربردی مطابق با مستلزم و نیاز جامعه و همچنین استان به ویژه در تحصیلات تکمیلی (رشته نانولیفی، مهندسی بیمارستان و همچنین داروسازی) سعی می می شود حوزه های دانش بنیان و همچنین متکی به پژوهش و همچنین اقدامات از ایده تا عمل اجرایی می شود.

او همچنین گفتن کرد: بیش از شش هزار دانشنامه با ضریب خطای کمتر از یک قسمت و بخش پارسال در آن واحد دانشگاهی تهیه و همچنین صادر شده می باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی واحد اراک درخصوص برنامه جذاب و جالب و خوب های فرهنگی و اجتماعی آن دانشگاه نیز گفت : ۳۰۰ عنوان کارگاه آموزشی در باره ارتقاء سلامت و همچنین پیشگیری از اعتیاد در آن دانشگاه جهت دانشجویان و همچنین اساتید برگزار شده و همچنین راهبردهای مهار آسیب فرهنگی و اجتماعی به عنوان سرفصل مهم در اقدامات آموزشی و همچنین فرهنگی آن دانشگاه دنبال می می شود.

نظام آبادی ادامه داد: اخذ رتبه ۵۷ در بین ۱۰۰ دانشگاه و همچنین مؤسسه آموزش عالی برتر کشور در باره فعالیت های پژوهشی و همچنین تولید علم بر اساس رنکینگ شرکت سایماگو از دیگر افتخارات دانشگاه آزاد اسلامی اراک در سال شمسی قبل می باشد.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی اراک گفتن کرد: جهت دهی منطقی، هوشمندانه و همچنین آگاهانه به فعالیت های پژوهشی اعم ازطرح های پژوهشی، پروژه های کارشناسی ارشد و همچنین دکتری در راستای کیفی سازی صنعت استان و همچنین برطرف کردن معظلات و مسائل و مشکلات و همچنین شناسایی نیازهای صنعتی،مدیریتی استان از اولویت های جدی در آن دانشگاه عنوان کرد.

به گفته نظام آبادی پیاده سازی و راه اندازی مزرعه هوشمند، تولید دارو و همچنین توسعه کشت گیاهان دارویی نیز از برنامه جذاب و جالب و خوب های آن واحد دانشگاهی در سال شمسی قبل بود که توسعه آن مراکز در سال شمسی جدید نیز با جدیت در دستور کار قرار دارد.

او همچنین ادامه داد: پیاده سازی و راه اندازی و همچنین تکمیل مجتمع آزمایشگاهی با ۳۶ آزمایشگاه با عنوان آزمایشگاه زکریای رازی، پیاده سازی و راه اندازی چهار مرکز آزمایشگاه علم پزشکی جدید در دانشکده جدید و همچنین خرید بیش از۱ یک میلیارد و همچنین ۳۰۰ میلیون ریال تجهیزات مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری جهت آن کارگاه ها از اهم دیگر فعالیتهای علمی و همچنین آموزشی آن واحد دانشگاهی می باشد.

نظام آبادی گفتن کرد: فعال سازی ۱۲ انجمن علمی بعد از رکود چند ساله در قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف دانشگاه از دیگر سرویس ها و خدمات حوزه پژوهش درمحسوب می می شود.

او همچنین اضافه کرد: چاپ ۴۲ مقاله در مجلات ISI )، چاپ ۳۸ مقاله در مجلات علمی پژوهشی، چاپ دومقاله در مجلات علمی ترویجی، چاپ ۸ مقاله در مجلات خارجی ، دوازده طرح پژوهشی خاتمه یافته، ۴۲ مقاله ارایه شده در همایش های داخلی و همچنین خارجی، انجام چهار طرح برون دانشگاهی و همچنین ثبت ۱۲ اختراع علمی نیز از فعالیت های مطرح و همچنین مهم آن دانشگاه می باشد.

نظام آبادی تصریح کرد: دانشگاه آزاد اسلامی در سال شمسی قبل در مقالات علمی رشد ۱۶ درصدی و همچنین در ثبت اختراعات نیز رشد ۲۵ درصدی را تجربه کرده می باشد.

او همچنین ادامه داد:کسب رتبه ششم مرکز تحقیقات فناوری نانو در چهارمین دوره مسابقات ملی فناوری نانو نیز در بین ۱۰۷ مرکز تحقیقاتی کشور پارسال در آن دانشگاه انجام شده می باشد.

دانشگاه آزاد اسلامی اراک با بیش از ۳۰ سال شمسی سابقه فعالیت علمی، آموزشی با دارا بودن بیش از ۲۰ هزار دانشجو در ۲۰۱ رشته- مقطع تحصیلی به عنوان بزرگترین واحد آموزشی غرب کشورمحسوب می می شود.ک/۳

/۶۰۱۳/ ۷۱۱۲

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%A7%D8%B1%D8%A7%DA%A9-9642
برترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : ساخته یا ایجاد ۴۰ رشته جدیددر دانشگاه آزاد اراک ظرفیت هدفمنددر توسعه علمی می باشد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک