خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / ایران و اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید کردند

ایران و اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید کردند

ایران و همچنین اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و همچنین دانشگاهی تاکید کردند

وبسایت و مرکز خبرهای جدید دکتری ( www.PhDL.net )

مادرید -ایرنا – در دیدار رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مادرید با مقام های دانشگاه آلیکانته در شهرستان والنسیا اسپانیا، دو طرف بر گسترش و همچنین تقویت همکاری های علمی، فرهنگی و همچنین آموزشی تاکید کردند.

81641499 6511336 ایران و اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید کردند

‘علیرضا اسماعیلی’ رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در اسپانیا در گفت و همچنین گو با روزنامه نویس و خبرنگار ایرنا در مادرید با اشاره با دیدارهای خود با مدیران دانشگاه آلیکانته،افزود: در آن ملاقات ها درخصوص گسترش روابط علمی بین دانشگاه های ایران و همچنین دانشگاه آلیکانته و همچنین همچنین انجام فعالیت های علمی – فرهنگی گفت و همچنین گو های خوبی انجام شد و همچنین درمورد تقویت اتاق ایران (سمینار ایرانشناسی ) و همچنین نمایش نشست های علمی مشترک در معرفی مفاخر و همچنین اندیشمندان و همچنین متفکرین دو کشور به توافق های خوبی دست یافتیم.

اسماعیلی تصریح کرد :دست یار بین الملل دانشگاه آلیکانته،فضای دانشگاه های ایران را جهت همکاری در شرایط فعلی خیلی زیاد مثبت توصیف کرده و همچنین اعلام کرد که به دنبال همکاری های دانشگاهی جهت اولین بار در ترم بعدی ، مبادله دانشجو با دانشگاه علامه طباطبایی تهران انجام خواهد شد.

رایزن فرهنگی کشورمان همچنین از موافقت مسولان دانشگاه آلیکانته با پیشنهاد او همچنین جهت نمایش نمایشگاه های فرهنگی و همچنین هنری در محل موزه و همچنین محل نمایشگاهی آن دانشگاه اسپانیایی خبر داد .

او همچنین ابراز داشت :در آن ملاقات با توجه به ظرفیت بالای دانشگاه آلیکانته در رشته های علوم پایه (فیزیک ، شیمی ، ریاضی ) مقرر شد که رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی، شرایط مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت انجام فعالیت های مشترک دانشکده های پایه کشورمان و همچنین دانشکده های پایه دانشگاه آلیکانته فراهم نماید .

اسماعیلی خاطرنشان کرد :در ملاقاتی که با ‘آمپارو ناوارو فائوره’ دست یار پژوهشی دانشگاه آلیکانته داشتیم، آن مدیر دانشگاه اسپانیایی بر ضرورت انجام تحقیقات مشترک تاکید نمود .

به گفته رایزن فرهنگی کشورمان ، ناوارو فائوره ضمن تاکید بر پتانسیل بالای دانشگاه های ایران در انجام پژوهش های علمی ، انجام پژوهش های مشترک را ظرفیت خوبی جهت به فعل رساندن توانایی های علمی دانشگاه های دو کشور دانست .

به گفته اسماعیلی، ناوارو فائوره همچنین درخصوص همکاری دانشکده های علوم پایه ، پیشنهاد نمود که هیأتی از دانشگاه آلیکانته به دانشگاه های ایران اعزام شوند .

رایزن فرهنگی ایران در ادامه به ملاقات خود با ‘فرانسیسکو فرانکو سانچز’ ریاست دپارتمان زبانشناسی یکپارچه دانشگاه آلیکانته اشاره کرد و همچنین افزود: در آن ملاقات نیز نمایش سمینارهایی درخصوص ادبیات معاصر مورد تاکید قرار گرفت و همچنین با توجه به در پیش بودن مناسبت های فرهنگی همچون روز مولانا و همچنین روز حافظ در ماه های بعدی،پیشنهاد شد سمینار مشترکی درخصوص معرفی آن مفاخر با همکاری رایزنی و همچنین دپارتمان زبانشناسی یکپارچه در محل آن دپارتمان برگزار می شود .

فرانکو سانچز نیز در آن ملاقات اهتمام اکثرا و بیشتر جهت تقویت اتاق ایران که با تلاش رایزنی فرهنگی ،از سال شمسی ۱۳۹۰ در دانشگاه آلیکانته پیاده سازی و راه اندازی شده می باشد را مورد تاکید قرار داد.

رایزن فرهنگی ایران در اسپانیا همچنین ضمن ابراز علاقه جهت همکاری درخصوص انجام پروژه های مشترک علمی و همچنین دانشگاهی همچون همکاری درخصوص پایان نامه های دکترا با موضوع اسلام شناسی ، شیعه شناسی و همچنین ایران شناسی ، خاطرنشان کرد: رایزنی فرهنگی از پایان نامه های مذکور ، حمایت کرده و همچنین بورسیه های کوتاه مدتی در اختیار آن اشخاص قرار خواهد داد .

اسماعیلی افزود:با توجه به پیشنهاد ‘خوسه فرانسیسکو کوتیاس’ ریاست انجمن ایرانشناسان اسپانیا که در آن ملاقات ها حضور داشت ، قرار شد کنفرانس روابط فرهنگی ایران و همچنین اسپانیا از دوره صفویه به بعد،در ماه مارس با همکاری رایزنی فرهنگی و همچنین دانشگاه آلیکانته با حضور اندیشمندان متنوع و گوناگون و مختلف خصوصاً از آن دو کشور در شهرستان مادرید برگزار می شود .

اروپام *۳*۴۹۱** ۱۷۰۱

81641499 6511337 ایران و اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و دانشگاهی تاکید کردند

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7-%D8%AA%D9%82%D9%88%DB%8C%D8%AA-%D9%87%D9%85%DA%A9%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-10320
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : ایران و همچنین اسپانیا بر تقویت همکاری های علمی و همچنین دانشگاهی تاکید کردند

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک