خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / بازهم افزایش شهریه در دانشگاه آزاد؟!!

بازهم افزایش شهریه در دانشگاه آزاد؟!!

بازهم افزایش شهریه در دانشگاه آزاد؟!!

به نقل از phdpress :

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار تیم دانشگاه خبرگزاری فارس، در حالیکه آموزش عالی کشور سال شمسی پر حاشیه‌ای را گذراند دانشگاه آزاد در بحبوحه چالش‌های آموزش عالی و همچنین وزارت علوم بهترین بهره‌گیری‌ها را جهت خود داشت.

دانشگاه آزاد تابستان امسال به روش غیرقانونی ظرفیت خود را در تعداد بسیاری رشته محل در مقاطع تحصیلات تکمیلی افزایش داد و همچنین حال بعد از آنکه ریاست آن دانشگاه از عدم افزایش شهریه‌ها صحبت کرد خبرهای جدیدی مبنی بر افزایش شهریه آن هم هم به مقدار و اندازه و میزان ۱۵ قسمت و بخش به گوش می‌رسد.

در ماه‌های قبل هرگاه صحبت از افزایش شهریه دانشگاه آزاد می‌شد ریاست و همچنین معاونان آن دانشگاه از جلسه هیات امنای روز ششم اسفندماه خبر می‌دادند و همچنین می‌گفتند قرار می باشد افزایش شهریه در آن روز مشخص می شود.

ولی دهه فجر در مراسم تجدید بیعت مسئولان دانشگاه آزاد با بنیانگذار انقلاب اسلامی در حرم امام و پیشوا خمینی(ره) میرزاده از عدم افزایش شهریه تا مهر ۹۴ خبر داد که آن مساله دانشجویان آن دانشگاه را متعجب کرد زیرا بعضی از دانشجویان دانشکده فنی دانشگاه علوم و همچنین تحقیقات تهران هنگامی که جهت ثبت‌نام ترم جدید به وبسایت و مرکز خبرهای جدید دانشگاه رفت و آمد و مراجعه کردند با اقدام جدید دانشگاه مبنی بر افزایش شهریه‌ها مواجه شدند.

پیش از آن نیز دانشگاه آزاد با افزایشی در شهریه ثابت اعتراض دانشجویان را برانگیخته بود.

دانشجویان رشته پرتوپزشکی واحد علوم و همچنین تحقیقات بحث و داستان را اینگونه روایت کردند که دانشگاه آزاد ترم قبل مبلغی را روی شهریه ثابت و همچنین متغیر اضافه کرد. بطور خاص ما جهت رشته خودمان (مهندسی پرتو علم پزشکی جدید) بایستی و حتما مبلغ ۶۳۳ هزار تومان بجای ۵۲۰ هزار تومان واریز می‌کردیم تا صفحه انتخاب واحد جهت ما باز می شود. مبلغ ۱۰۰ هزار تومان از مبالغ بالا مرتبط به دروس با شهریه متغیر می باشد.

شب قبل از انتخاب واحد متوجه شدیم که در صفحه انتخاب واحد بجای مبلغ ۱۰۰ هزار تومان، مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به شهریه اضافه شده می باشد و همچنین بجای ۶۳۳ هزار تومان مبلغ ۷۳۳ هزار تومان جهت باز شدن انتخاب واحد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری می باشد.

در حرکتی عجیب‌تر متوجه شدیم که روز انتخاب واحد مبلغ ۲۰۰ هزار تومان به ۳۰۰ هزار تومان افزایش پیدا کرده می باشد. یعنی نه ۷۳۳ هزار تومان بلکه بایستی و حتما ۸۳۳ هزار تومان پرداخت می شود.

در پی آن اقدام تعدادی از دانشجویان دانشگاه آزاد در مقابل ساختمان علوم انسانی واحد علوم و همچنین تحقیقات دانشگاه آزاد در اعتراض به افزایش شهریه‌های متغیر و همچنین ثابت تجمع کردند.

بنابراین نقل از، آن دانشجویان که در زیر بارش باران در محوطه ساختمان علوم انسانی نشسته بودند، نوشته‌هایی با عنوان «اعتراض به افزایش شهریه‌ها» در دست داشتند و همچنین خواستار رسیدگی مسئولان شدند.

یکی از مسئولان دانشگاه آزاد که جهت دقایقی در آن تجمع حاضر شد در پاسخ به اعتراض دانشجویان گفت: در شهریه‌ها افزایش صورت نگرفته و همچنین ما تنها بخشی از هزینه شهریه متغیر را پیشاپیش گرفته‌ایم و همچنین آن هزینه را هم حذف خواهیم کرد.

دانشجویان که از پاسخ آن فرد مسئول قانع نشده بودند اعلام کردند حذف موقتی آن هزینه و همچنین گرفتن آن هم در پایان دوره مشکلی را حل نمی‌کند و همچنین تا معظلات و مسائل و مشکلات شهریه کاملاً حل نشود ما به تجمع خود ادامه می‌دهیم.

یکی از دانشجویان حاضر در تجمع در آن باره گفت: افزایش ۳۰ درصدی شهریه در دو ترم یعنی ۱۵ قسمت و بخش در ترم قبل و همچنین ۱۵ قسمت و بخش در ترم جدید و همچنین شرط پرداخت بخشی از شهریه متغیر جهت انتخاب واحد از مواردی می باشد که باعث شده دانشجویان امروز دست به تجمع اعتراضی بزنند.

واحد رودهن هم جهت پوشش کمبودهای اقتصادی و مالی خود در یک اقدام عجیب از دانشجویان ورودی بهمن خواست شهریه ثابت مهرماه را پرداخت کنند در غیر اینصورت ثبت‌نام نمی‌شوند!
همچنین واحد تهران‌شمال در اواسط ترم یک فرم به دانشجویان ارائه کرده و همچنین از آن هم‌ها خواست در صورتی که تمایل به بهره بری و استفاده از پارکینگ را دارند شماره انتظامی خودروی خود را اعلام و همچنین فرم را امضا کنند.

در فرم مذکور هیچگونه تعهد اقتصادی و مالی جهت دانشجو قید نشده بود ولی باید توجه داشت دانشجویانی که فرم را امضا کردند در عین ناباوری موظف به پرداخت ۹۶ هزارتومان در هر ترم شده‌اند که در صورت عدم پرداخت از انتخاب واحد در ترم جدید محروم خواهند شد.

حالا با یک معادله کاملا ساده در صورتی که از ۳۲هزار دانشجوی در حال تحصیل در واحد تهران شمال حدود ۱۰هزار فرد یا شخص آن مبلغ را در هر ترم پرداخت کنند در آمد دانشگاه از آن ترفند محاسباتی حدود ۱۹۲۰۰۰۰۰۰۰ در سال شمسی می‌می شود.

اعتراضات دانشجویان هم بدون پاسخ مسئولان گذشت و همچنین جلسه ششم اسفندماه هیات امنای دانشگاه آزاد برگزار شد که خبرهای جدید ضد و همچنین نقیضی هم از آن جلسه به گوش رسید.

شنیده شد در آن جلسه تصویب شده می باشد تا شهریه ثابت دانشجویان ورودی تا سال شمسی ۹۳ بدون افزایش و همچنین شهریه متغیر آنها ۱۵ قسمت و بخش افزایش یابد و همچنین جهت دانشجویان ورودی مهرماه ۱۳۹۴ شهریه ثابت به مقدار و اندازه و میزان ۱۵ قسمت و بخش و همچنین شهریه متغیر نیز به مقدار و اندازه و میزان ۱۵درصد افزایش پیدا می‌کند.

ولی روابط عمومی دانشگاه آزاد در نقل از آن جلسه در وبسایت و مرکز خبرهای جدید دانشگاه آزاد اعلام کرد شهریه پایه (ثابت) دانشجویان موجود دانشگاه در سال شمسی بعدی افزایش نخواهد یافت. همچنین تا مهرماه سال شمسی بعدی در آن دانشگاه شاهد هیچ افزایش شهریه‌ای نخواهیم بود.

آن در حالی می باشد که میرزاده از زمانی که ریاست دانشگاه آزاد را به دست گرفته می باشد بارها از برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌ها جهت کاهش اتکای دانشگاه آزاد به شهریه خبر داده و همچنین آن مساله سبب شده بود تا دانشجویان تصور کنند مسئولان دانشگاه که نیت و اراده کاهش اتکا به شهریه را دارند کمتر به افزایش شهریه فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن می‌کنند ولی در عمل وعده‌های مسئولان دانشگاه آزاد در آن باره هم بررسی کننده و پروهشگر نشد.

حتی در همین زمان که میرزاده از کاهش اتکای دانشگاه به شهریه داشجویان صحبت می‌کرد، مدیرکل تشکل‌های سیاسی دانشگاه آزاد از نمایش اردویی خبر داد که به گفته او همچنین هزینه اردو چیزی بالغ بر ۱۰۰ میلیون تومان بود و همچنین آن منبع تامین کننده آن هم شهریه دانشجویان می باشد.

جهت اطلاع اکثرا و بیشتر از چگونگی افزایش شهریه‌ها و همچنین رفع ابهامات پیرامون خبرهای ضد و همچنین نقیض در آن مورد با مسئولان دانشگاه آزاد هم تماس گرفتیم ولی پاسخی نشنیدیم و همچنین گویا دانشگاه آزاد که به روش خودسرانه و همچنین غیرقانونی ظرفیت مقطع تحصیلات تکمیلی را افزایش داد حالا بدون هیچ نظارتی در ارتباط و رابطه با شهریه‌ها هم اراده و تصمیم راسخ‌گیری می‌کند و همچنین عکس‌العمل‌ها در ارتباط و رابطه با آن اقدامات نیز تنها سکوت مسئولان دانشگاه می باشد و همچنین صدای اعتراض دانشجویان که به جایی نمی‌رسد.

براساس آن نقل از جا دارد نهادهای نظارتی بر عملکرد دانشگاه آزاد همچون شورای عالی انقلاب فرهنگی و همچنین وزارت علوم دستی بر آن آتش افروخته زده و همچنین نظارت بیشتری بر عملکرد آن دانشگاه داشته باشد.

به راستی دانشگاه آزاد جهت افزایش شهریه‌ها از چه قاعده و همچنین قوانین و قانونی حمایت می‌کند و همچنین چه ارگان نظارتی بر آن هم نظارت دارد و همچنین در کل پاسخگوی چه کسی و همچنین کجاست؟

تو میتوانید از تصاویر مخصوص خود در قسمت نظرات بهره بری و استفاده نمایید جهت اینکار از وب وبسایت و مرکز خبرهای جدید آواتارکمک بگیرید .

http://phdpress.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%D9%87%D9%85-%D8%A7%D9%81%D8%B2%D8%A7%DB%8C%D8%B4-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DB%8C%D9%87-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A2%D8%B2%D8%A7%D8%AF%D8%9F/
جدید و تو و تازه ترین خبرهای جدید در مورد کارشناسی ارشد : بازهم افزایش شهریه در دانشگاه آزاد؟!!

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

dd3.jpg

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد

آغاز توزیع کارت آزمون دستیاری دندانپزشکی از ۲۰ خرداد به به گفته روزنامه نویس و …

سوپروب close
خرید بک لینک