سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / بازگشت رواناب‌ها به آق‌قلا و همچنین گمیشان – بلایای طبیعی – محیط زیست

بازگشت رواناب‌ها به آق‌قلا و همچنین گمیشان – بلایای طبیعی – محیط زیست

بازگشت رواناب‌ها به آق‌قلا و همچنین گمیشان – بلایای طبیعی – محیط زیست

سلامت نیوز:با وجود تلاش جهت تخلیه آب و همچنین گل و همچنین لای از شهرهای گلستان به‌ویژه دو شهرستان آق‌قلا و همچنین گمیشان ولی باید توجه داشت از پایان روز ۱۵فروردین یک بار دیگر آب شروع به بالا آمدن کرد و همچنین در محله‌هایی شامل عیدگاه آق‌قلا شرایط را به روزهای نخست برگردانده می باشد.

به به گفته سلامت نیوز به نقل از روزنامه همشهری ،«میرمحمد غراوی» سرپرست استانداری گلستان می‌گوید: طی ۱۵، ۱۶ روز قبل بارشی نداشتیم ولی باید توجه داشت آب شدن برف‌ها منجر به افزایش آب شده می باشد. آن در حالی می باشد که از صبح ۱۷ فروردین دوباره بارش در شمال کشور شروع شده می باشد.

در بعضی منطقه ها و مناطق که آب راکد شده، موجب متصاعد شدن بوی نامطبوعی شده که نفس کشیدن را دشوار کرده می باشد.
هیچ مدیری تا امروز دلیل آن بو را اعلام نکرده می باشد. اهالی معتقدند آن بوی نامطبوع ناشی از وجود لاشه احشام در آب و همچنین همچنین مخلوط شدن فاضلاب با آب می باشد.

افزایش آب در آق‌قلا

بر اثر ذوب شدن برف‌ها در ارتفاعات و همچنین جاری شدن رواناب‌ها، سطح آب در آق‌قلا ۳۰ سانتیمتر افزایش یافت. فرماندار آق‌قلا در آن باره گفت: با افزایش حجم آب گرگان‌رود، سطح آب در بعضی از محلات آق‌قلا بین ۲۰ تا ۳۰ سانتیمتر افزایش یافت. به به گفته ایسنا‌ «امانگلدی ضمیر» اظهار کرد:‌ رواناب‌های ناشی از ذوب برف در منطقه زرین گل و همچنین بارش‌های پراکنده،‌ باعث جاری شدن دبی بیش از ۴۰ مترمکعب بر ثانیه از ظرفیت گرگان‌رود شده که همین امر افزایش سطح آبگرفتگی‌ها در بعضی از محلات شهرستان آق‌قلا و همچنین روستاهای آن هم را به دنبال داشت.

او همچنین افزود:‌ آن افزایش آب را در محلات حکیم‌آباد،‌ ایثار،‌ کل‌آباد و همچنین عیدگاه شهرستان آق‌قلا که ۱۶ روز درگیر آبگرفتگی خواهند بود، شاهد هستیم.
ضمیر با گفتن آن‌که سرریز گرگان‌رود را در حدود ۳ کیلومتر از محدوده روستای یلمه‌خندان داریم، تصریح کرد:‌ البته روستای یلمه‌خندان در محاصره سیل قرار دارد ولی خطر جدی متوجه آن هم نیست.

فرماندار آق‌قلا گفتن کرد:‌ جهت برطرف کردن سرریز گرگان‌رود در محدوده یلمه‌خندان مستلزم و نیاز به نیروهای کمکی بیشتری داریم. البته عملیاتی انجام دادیم که توانستیم آب را ۵ مترمکعب بر ثانیه به رودخانه برگردانیم.او همچنین گفت: حدود ۲۰ نقطه را جهت تخلیه آب به وسیله پمپ مشخص کردیم تا آب با سرعت بیشتری از محلات تخلیه می شود.

آبگرفتگی در گمیشان

فرماندار گمیشان هم گفت: با توجه به افزایش دما و همچنین جاری شدن آب ناشی از ذوب برف به سمت گمیشان شاهد افزایش چند سانتی سطح آب هستیم.
«امیر شیر توماج » در مورد آخرین اوضاع سیلاب در آن شهرستان اظهارکرد: حفر کانال، ساخت سیل‌بند، لایروبی و همچنین تخلیه آب در گمیشان به صورت شبانه‌روزی ادامه دارد.

آن مقام مسئول از تلاش شبانه‌روزی جهت انتقال آب گمیشان به دریا خبر داد و همچنین گفت: اولویت نخست ما تخلیه آب از گمیشان می باشد که آن کار با اقداماتی که گرفته شده سرعت خواهد گرفت.

او همچنین از اتصال کانال صفائیشان به کانال رهبری خبر داد و همچنین افزود: در کانال محیط‌بانی نیز دیواره‌ای درست کرده‌ایم که مانع وارد شدن آب از سمت شمال به شهرستان گمیشان می‌می شود.

توماج گفت: با توجه به مسائل زیست‌محیطی پیشتر اجازه انتقال آب تالاب به دریا را نداشتیم، ولی باید توجه داشت با توجه به شرایط پیش آمده تلاش داریم بعد از انتقال آب‌های تخلیه شده شهرستان به تالاب، آن آب‌ها را به سمت دریا انتقال دهیم.

احداث ۱۱ پل موقت در محور آق‌قلا-اینچه‌برون

مدیرکل راهداری و همچنین حمل‌و همچنین‌نقل جاده‌ای گلستان هم گفت: با تلاش‌های نیروهای سپاه و همچنین راهداری به تا حال در ۲۳ نقطه پل‌های موقت جهت ارتباط بین شهرستان ها و همچنین روستاهای سیل‌زده ساخته یا ایجاد شده می باشد. با وجود آن ۱۱ پل تعداد پل‌ها به ۳۴ مورد می‌رسد.

«مهدی میقانی» اظهار کرد: با توجه به آن‌که آن پل‌ها کم‌عرض بوده، محدودیت ترافیکی اجرا شده تا کار امدادرسانی با سرعت بیشتری انجام می شود. آن مسئول گفتن کرد: آن پل‌ها به صورت موقت خواهند بود، بعد از فروکش کردن آب و همچنین خشک شدن راه‌ها، اقدامات اساسی جهت احداث پل‌های ثابت و همچنین ایمن‌سازی در آن مسیرها انجام خواهد ‌شد.

او همچنین در مورد بازگشایی محورهای استان اظهارکرد: یکی از مسیرهای ترانزیتی و همچنین اقتصادی گلستان مسیر آق‌قلا-اینچه‌برون می باشد که آن محور در ۸ نقطه برش خورده می باشد. در آن مسیر احداث پل موقت توسط راهداران گلستان در حال انجام می باشد و همچنین در مسیر روستایی گامشلی نزار در ۳ نقطه جهت عبور سیلاب، آن مسیر توسط اشخاص محلی تخریب و همچنین برش داده شده که با توجه به فروکش کردن سیلاب عملیات احداث ۳ پل موقت توسط راهداران و همچنین برادران سپاه آغاز شده می باشد.
میقانی افزود: همه مصالح به محل احداث پل‌ها منتقل شده و همچنین به روسای ادارات راهداری و همچنین حمل‌و همچنین‌نقل جاده‌ای ماموریت دادیم در اسرع وقت محورهایی که بر اثر سیل اخیر تخریب شده را شناسایی و همچنین جهت ایمن‌سازی و همچنین برقراری تردد اقدام کنند.

مدیرکل راهداری و همچنین حمل‌و همچنین‌نقل جاده‌ای گلستان گفت: جهت جلوگیری از سیلاب و همچنین آبگرفتگی در روستاها و همچنین شهرهای مستعد سیل‌خیز بیش از ۱۰۰ نقطه ارتباطی در گلستان توسط اشخاص محلی تخریب شده می باشد.
او همچنین افزود: با بالا آمدن آب در بعضی منطقه ها و مناطق سیل‌زده و همچنین مسدود شدن آنها کار امدادرسانی خیلی زیاد سخت بود و همچنین با تلاش شبانه‌روزی آن مسیرها بازگشایی شدند.

میقانی با اشاره به تخریب محورهای مواصلاتی و همچنین ابنیه فنی راه‌های استان در سیل اخیر گلستان و همچنین آسیب‌های اساسی که بر اثر آبگرفتگی به راه‌های بین شهری و همچنین روستایی وارد شده می باشد، گفت: بعضی از خسارت‌ها به راه‌های استان بعد از فروکش کردن آب نمایان خواهد شد و همچنین با توجه به جنس خاک منطقه ها و مناطق سیل‌زده در بعدی بایستی و حتما بعضی راه‌ها تخریب، زیرسازی و همچنین آسفالت شوند.

http://phdpress.ir/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%A8%E2%80%8C%D9%87%D8%A7-%D8%A8%D9%87-%D8%A2%D9%82%E2%80%8C%D9%82%D9%84%D8%A7-%D9%88-%DA%AF%D9%85%DB%8C%D8%B4%D8%A7%D9%86-%D8%A8/
بهترین خبرهای جدید در مورد کارشناسی ارشد : بازگشت رواناب‌ها به آق‌قلا و همچنین گمیشان – بلایای طبیعی – محیط زیست

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

image_13980215928352.gif

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت سلامت نیوز: تعریف درد جهت همه یکسان …

سوپروب close
خرید بک لینک