سرخط خبرها
خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / بازگشت ۲.۴ میلیارد تومان از رقم اختلاس به صندوق رفاه/ ارائه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل

بازگشت ۲.۴ میلیارد تومان از رقم اختلاس به صندوق رفاه/ ارائه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل

بازگشت ۲.۴ میلیارد تومان از رقم اختلاس به صندوق رفاه/ ارائه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل

به نقل از پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – مهندس ذوالفقار یزدان مهر در نشست خبری گفت: چهار میلیارد و همچنین ۳۰۰ میلیون دیگ نیز در حال اجرای احکام می باشد. در آن راستا دیوان محاسبات و همچنین دادرسی در حال پیگیری جنبه عمومی و همچنین کیفری آن پرونده خواهند بود.

او همچنین در ادامه از ارایه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل خبر داد و همچنین گفت: مقدار و اندازه و میزان آن ودیعه در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی پنج میلیون تومان و همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی هفت میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار تومان جهت شهرستان تهران می باشد.

او همچنین با گفتن آنکه ۴.۵ میلیون دانشجو به صورت مستقیم و همچنین بدون واسطه و غیر مستقیم تحت پوشش صندوق رفاه دانشجویان قرار دارند، گفت: به همین دلیل سعی می‌می شود به ارتقای خدمت‌رسانی در صندوق رفاه جامه عمل بپوشانیم. صندوق رفاه بایستی و حتما یک نهاد چابک و همچنین پاسخگو باشد.

او همچنین از تشکیل شورای راهبردی صندوق رفاه خبر داد و همچنین افزود: با بهره بری و استفاده از ظرفیت جامعه دانشگاهی، مشاوران و همچنین کارشناسان اقتصادی، شورای راهبردی صندوق رفاه دانشجویان تشکیل شد و همچنین جلسات منظمی در مورد سند راهبردی صندوق رفاه توسط آن شورا تشکیل می‌می شود. همچنین در حال تدوین سند راهبردی صندوق هستیم تا بتوانیم جهت دستیابی به اهداف‌مان نقشه راهبردی داشته باشیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به محدودیت‌های اقتصادی و مالی، اظهار کرد: با توجه به محدودیت‌های اقتصادی و مالی که در نهاد‌های دولتی وجود دارد، سعی کردیم به دنبال ساخته یا ایجاد منابع اقتصادی و مالی پایدار باشیم و همچنین از طریق درآمدهای اختصاصی محدودیت‌های بودجه‌ای را برطرف کنیم.

یزدان‌مهر در ادامه با اشاره به ظرفیت خیرین اظهار کرد: دانشگاه‌های پهناور و بزرگ خارجی بعضی از اعتبارات خود را از طریق جلب خیرین تامین می‌کنند. امسال با تدبیر ویژه وزیر علوم اولین همایش بنیاد حامیان آموزش عالی در مشهد تشکیل شد.

او همچنین ادامه داد: در همین راستا صندوق رفاه جلساتی با بنیاد مستضعفان و همچنین کمیته امداد داشت. مذاکراتی نیز با بنیاد علوی نیز انجام و همچنین تفاهمنامه‌ای با آن بنیاد منعقد شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر آنکه در ساختار جدید، جایگاه ویژه‌ای جهت خیرین قائل هستیم، افزود: هدف ما آن می باشد که بهره بری و استفاده از ظرفیت خیرین را هدفمند کنیم و همچنین آن هم روش که خیرین در مدرسه‌سازی مشارکت می‌کنند، در خوابگاه‌سازی بورسیه دانشجویان مستعد کم بضاعت، وام شهریه و همچنین … نیز مشارکت داشته باشند.

یزدان مهر در ادامه با اشاره به بحث مطالبات صندوق اظهار کرد: یکی از معظلات و مسائل و مشکلات صندوق رفاه آن می باشد که از سال شمسی ۵۳ به تا حال بالغ بر ۴۲۰ میلیارد تومان مطالبه از فارغ‌التحصیلان دارد.

بدهی ۲۱ میلیاردی فارغ‌التحصیلان دانشگاه تهران به وزارت علوم

او همچنین با گفتن آنکه مقدار و اندازه و میزان کل بدهی ۴۲۰ میلیارد تومان می باشد، گفت: بیشترین مقدار و اندازه و میزان بدهی مرتبط به فارغ التحصیلان دانشگاه تهران می باشد. فارغ التحصیلان آن دانشگاه ۲۱ میلیارد تومان به صندوق رفاه بدهکار خواهند بود.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در مورد تمهیدات صندوق جهت اخذ مطالبات توضیح داد: صندوق رفاه سیاست‌های تشویقی را جهت بازگرداندن مطالبات در نظر گرفته می باشد. جهت مثال به افرادی که از سال شمسی ۵۳ تا ۷۹ فارغ التحصیل شده‌اند، اعلام شده در صورتی که تا ۳۱ شهریور ماه سال شمسی جاری بدهی خود را پرداخت کنند، تنها و فقط از آنها اصل بدهی گرفتن می‌می شود و همچنین چنانچه بدهی خود را تا تاریخ معین پرداخت نکنند به ازای هر سال شمسی بایستی و حتما ۱۲ قسمت و بخش جریمه دیرکرد پرداخت کنند. همچنین فارغ التحصیلانی که مشکل خاص داشته باشند طبق اراده و تصمیم راسخ هیات امنا کلیه جریمه دیرکرد جهت آنها بخشیده می‌می شود.

یزدان مهر ادامه داد: همچنین طبق اراده و تصمیم راسخ هیات امنا و همچنین اجازه‌ای که به رییس صندوق رفاه دانشجویان داده شد قرار شد افرادی که بدهی خود را یکجا پرداخت می‌کنند ۵۰ قسمت و بخش بدهی آنها بخشیده می شود.

او همچنین با تاکید بر آنکه مقدار و اندازه و میزان بدهی به صندوق اکثرا و بیشتر از ۴۲۰ میلیارد تومان بود، اظهار کرد: با پیگیری‌های صندوق مقداری از بدهی‌ها به صندوق پرداخت شد. به روش کلی صندوق رفاه دانشجویان نسبت به سال شمسی قبل ۳۶ قسمت و بخش افزایش دخل و درآمد داشته می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با گفتن آنکه یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های صندوق رفاه آن می باشد که یک نهاد آی تی محور می شود، گفت: تلاش بر آن می باشد که زیرساخت‌ها اصلاح شده و همچنین نظام گرفتن و همچنین پرداخت شفاف‌تر می شود. در آن راستا نظام گرفتن و همچنین پرداخت از طریق یک بانک عامل صورت می‌گیرد.

تمهیدات صندوق رفاه جهت نظارت اکثرا و بیشتر بر خوابگاه‌ها

یزدان مهر در ادامه با اشاره به بحث خوابگاه‌ها، گفت: به روش کلی دو نوع خوابگاه ملکی و همچنین غیردولتی که شامل مجوز خواهند بود، وجود دارد. تعداد خوابگاه‌های ملکی ۱۰۱۶ و همچنین تعداد خوابگاه‌های غیردولتی شامل مجوز ۳۲۰ خوابگاه می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: به دلیل نظارت اکثرا و بیشتر بر خوابگاه‌ها دستورالعمل تاسیس خوابگاه‌های غیردولتی توسط وزیر اعلام شد و همچنین قرار می باشد شورای نظارت راهبردی در خوابگاه‌ها تشکیل می شود تا روی ارائه مجوز، اجاره‌بها و همچنین … نظارت مستمری وجود داشته باشد.

او همچنین با تاکید بر آنکه امسال تمرکز ویژه ای روی بحث خوابگاه ها گرفته شده می باشد، گفت: خوابگاه هایی که مجوز ندارند، بایستی و حتما مجوز بگیرند. همچنین دانشجویان جهت انتخاب خوابگاه توجه داشته باشند لیست اسامی خوابگاه‌هایی که تحت نظارت صندوق رفاه می باشد در وبسایت و مرکز خبرهای جدید اینترنتی آن صندوق درج شده می باشد.

یزدان مهر در مورد برنامه جذاب و جالب و خوب‌های صندوق رفاه جهت تمرکز اکثرا و بیشتر روی خوابگاه‌ها توضیح داد: امسال ۵۰ قسمت و بخش به دانشگاه‌ها جهت تامین و همچنین بازسازی خوابگاه‌ها توسط صندوق به دانشگاه‌ها عودت داده شد. همچنین جهت دانشجویان متاهل و همچنین مجرد ودیعه مسکن ارائه شد که ۳۰ قسمت و بخش نسبت به سال شمسی قبل افزایش داشته می باشد. از طرف دیگر به بعضی از دانشگاه‌های خاص کمک رهن اختصاص داده شد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به مشارکت خیرین در بحث خوابگاه‌سازی نیز گفت: در سه ماهه اخیر ۶ خوابگاه توسط خیرین وارد فاز اجرایی شده می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان با تاکید بر آنکه حضور خیرین در آموزش عالی قابل ارزش و همچنین احترام می باشد، گفت: به تا حال ۳۶ خوابگاه توسط خیرین ساخته شده و همچنین آن هم روش که ذکر شد ۶ خوابگاه هم در مرحله اجرایی قرار دارند. البته خیرین در آموزش عالی تنها و فقط در قسمت و بخش خوابگاه ها حضور ندارند بلکه در ساخت آزمایشگاه، بورسیه و همچنین … نیز حضور پیدا می کنند.

ارائه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل

یزدان مهر در ادامه با گفتن آنکه در مورد ودیعه مسکن تفاهمنامه ای بین صندوق رفاه و همچنین بنیاد علوی بسته شده می باشد، گفت: همچنین در آن راستا با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی وارد مذاکره شده ایم و همچنین در نهایت مقدار و اندازه و میزان ودیعه مسکن در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی حدود پنج میلیون تومان و همچنین در مقطع تحصیلات تکمیلی هفت میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار تومان در شهرستان تهران می باشد. آن مقدار و اندازه و میزان در پنج شهرستان پهناور و بزرگ سه میلیون و همچنین ۷۵۰ هزار تومان در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی و همچنین شش میلیون تومان در مقطع تحصیلات تکمیلی می باشد. در سایر شهرستان ها سه میلیون تومان در مقطع کاردانی و همچنین کارشناسی و همچنین چهار میلیون و همچنین ۵۰۰ هزار تومان در مقطع تحصیلات تکمیلی به دانشجویان متاهل ودیعه مسکن داده می می شود.

او همچنین ادامه داد: همچنین مقدار و اندازه و میزان وام ودیعه مسکن دانشجویان غیرایرانی بورسیه پنج میلیون تومان می باشد.

تلاش جهت تخصیص صد درصدی وام شهریه

او همچنین با اشاره به وام شهریه با گفتن آنکه مبلغی که سال شمسی قبل به وام شهریه تخصیص داده شد به دلیل معظلات و مسائل و مشکلات اعتبارات عمومی ابلاغ نشد، اظهار کرد: با آن وجود بخشنامه ای از سوی صندوق رفاه به دانشگاه ها ابلاغ شد که امتحانات دانشجویانی که شهریه خود را پرداخت نکردند برگزار می شود و همچنین از طریق اعتبارات منابع اختصاصی و همچنین صرفه جویی در هزینه های عمومی و همچنین اداری ۷۰ میلیارد تومان از وام شهریه را پرداخت کردیم.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در مورد آمار متقاضیان وام شهریه، اظهار کرد: امسال تعداد متقاضیان وام شهریه ۶۰۰ هزار فرد یا شخص می باشد که تلاش می کنیم از طریق منابع اختصاصی و همچنین پیگیری ها تخصیص صددرصدی در ارائه وام شهریه از نهاد مدیریت و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی داشته باشیم.

یزدان مهر ادامه داد: همچنین اخیرا وزیر علوم و همچنین وزیر بهداشت نامه مشترکی به ریاست جمهوری در آن راستا ارسال کردند و همچنین امیدواریم امسال وام شهریه صددرصد تخصیص یابد.

ارائه وام تغذیه به دانشجویان کم بضاعت

او همچنین در ادامه با اشاره به بحث تغذیه دانشجویان اظهار کرد: امسال در راستای مراعات حال دانشجویان ژتون غذایی ۱۴.۳ قسمت و بخش و همچنین متناسب با تورم اعلامی افزایش داشته می باشد در صورتی که آن مقدار و اندازه و میزان در سال شمسی های قبل ۲۱ تا ۲۵ قسمت و بخش بوده می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان از ارائه منوهای متنوع و گوناگون و مختلف غذایی به دانشجویان خبر داد و همچنین گفت: دانشگاه ها و همچنین صندوق رفاه به دنبال آن خواهند بود که منوهای متنوع و گوناگون و مختلف غذایی را وارد دانشگاه ها کنند. همچنین هدف صندوق رفاه آن می باشد که با مشارکت دانشگاه در خرید اقلام اساسی وارد شدن پیدا کند تا نرخ تمام شده خرید آن اقلام کاهش یابد.

یزدان مهر در مورد نرخ غذای دانشجویان گفت: مبلغ غذای کم هزینه ۷۰۰ تومان، غذای متوسط ۱۰۰۰ تومان و همچنین غذای پرهزینه ۱۱۵۰ تومان و همچنین صبحانه ۵۸۰ تومان می باشد.

رییس صندوق رفاه دانشجویان در پایان از ارائه وام تغذیه به دانشجویان کم بضاعت خبر داد و همچنین گفت: در صورتی که دانشجو نتواند هزینه پرداخت ژتون را بدهد صندوق به آن فرد وام تغذیه ارائه می دهد.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A8%D8%A7%D8%B2%DA%AF%D8%B4%D8%AA-2-4-%D9%85%DB%8C%D9%84%DB%8C%D8%A7%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%B5%D9%86%D8%AF%D9%88%D9%82-%D8%B1%D9%81%D8%A7%D9%87.html
بهترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : بازگشت ۲.۴ میلیارد تومان از رقم اختلاس به صندوق رفاه/ ارائه ودیعه مسکن به دانشجویان متاهل

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها

آغاز ثبت نام بدون آزمون پذیرش بهمن ۹۷ پیام نور و همچنین سایر دانشگاه ها …

سوپروب close
خرید بک لینک