خانه / اخبار دانشگاهها / اخبار دانشگاه پيام نور / برخورد وزارت علوم با خاطیان برگزاری اردوهای مختلط

برخورد وزارت علوم با خاطیان برگزاری اردوهای مختلط

برخورد وزارت علوم با خاطیان نمایش اردوهای مختلط

به به گفته پایگاه خبری دانشجویان پیام نور (PNUNA.COM) : ایسنا – سید ضیاء هاشمی در جلسه پرسش و همچنین پاسخ دانشجویان بسیجی تشکل های دانشجویی دانشگاه های کشور در دوره خط امام و پیشوا که در تالار امام و پیشوا رضای دانشگاه فردوسی مشهد برگزار شد به سوالات دانشجویان پاسخ داد.

دست یار فرهنگی وزیر علوم با گفتن آنکه از دانشجویان انتظار مطالبه گری دارد، گفت: دانشجویان ارزشی بایستی و حتما مطالبه گر بوده و همچنین در صورت دیدن اردوهای مختلط آن موضوع را متذکر شده و همچنین در برابر آن هم ایستادگی کنند.

هاشمی همچنین درخصوص معرفی لغو کنندگان جلسات بعضی سخنرانی ها به کمیته انضباطی گفتن داشت: هر کسی که بر هم زننده یک جلسه قوانین و قانونی باشد از نظر من بایستی و حتما به کمیته انضباطی برود.

او همچنین ادامه داد: انتظار ما از جوانان بسیجی بیش از دیگر جوانان در دانشگاه می باشد و همچنین یک دانشجوی بسیجی نمی تواند تحت عنوان آرمان طلبی و همچنین نترسی از کمیته انضباطی جلسه ای را که به صورت قوانین و قانونی در حال نمایش می باشد برهم بزند.

هاشمی افزود: ضدانقلاب با اجرای عادلانه قانون منزوی خواهد شد ولی باید توجه داشت در صورتی که افرادی بخواهند با سلایق خود تحت لوای آرمان طلبی کسب و کار خود را پیش ببرند سنگ روی سنگ بند نخواهد شد.

او همچنین گفت: معاونت فرهنگی در وزارت علوم در خصوص اردوهای مختلط و همچنین نمایش کنسرت های موسیقی موضع خود را اعلام کرده و همچنین هیچ گاه از نمایش اردوهای مختلط نه تنها حمایت نکرده می باشد، بلکه شک نکنید که توبیخ قطعی در انتظار افرادی که چنین اردوهایی را برگزار کنند بوده و همچنین خواهد بود.

هاشمی به تعدد دفعات در گفتن تذکرات جدی در خصوص نمایش اردوهای مختلط به معاونت های فرهنگی دانشگاه های کشور اشاره کرد و همچنین گفت: از نظر من نمایش اردوهای مختلط امری غیرقانونی می باشد و همچنین نباید برگزار می شود و همچنین اگرچه قبل از آن، اکنون و همچنین در بعدی نیز چنین اردوهایی برگزار می شود، معاونت فرهنگی وزارت علوم برخورد جدی انجام خواهد داد.

او همچنین در خصوص نمایش کنسرت ها در دانشگاه ها نیز گفت: در خصوص نمایش آن کنسرت ها شاخص ما نظارت نهاد رهبری در دانشگاه می باشد و همچنین بر آن اساس عمل می کنیم.

به به گفته پایگاه اطلاع رسانی نهاد بسیج دانشجویی، هاشمی مبنای معاونت فرهنگی وزارت علوم در خصوص نمایش کنسرت ها را فتوای مقام معظم رهبری دانست و همچنین گفت: ما در برابر نمایش کنسرت مستقل موسیقی در دانشگاه ها مخالفت می کنیم، ولی باید توجه داشت با کلیات موسیقی مشکلی نداریم.

دست یار فرهنگی وزیر علوم به بررسی کردن چگونگی بهره بری و استفاده موسیقی در دانشگاه ها از طریق نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری اشاره کرد و همچنین گفت: حدود ۴ ماه از طریق شورای اداری شدن دانشگاه ها با محوریت نهاد، به دنبال مشخص کردن چگونگی کاربرد موسیقی در دانشگاه ها هستیم و همچنین امیدواریم به پس نتیجه آن می شود که مشخصی دست پیدا کنیم.

او همچنین در پاسخ به سوال دانشجویی در خصوص نبود نظارت در دانشگاه های غیرانتفاعی و همچنین عدم استعلام اساتید آن دانشگاه ها و همچنین بازگشت اساتید اخراجی به دانشگاه ها گفت: ما در دانشگاه های غیرانتفاعی به دنبال ساخته یا ایجاد مکانیزم های بهتری در بحث نظارت هستیم و همچنین البته آن به آن معنا نیست که در دانشگاه های غیرانتفاعی، هیچ گونه نظارتی صورت نمی گیرد.

او همچنین ادامه داد: متاسفانه خیلی از مجوزها در دانشگاه های غیرانتفاعی بدون بررسی کردن شاخص های موجود در بحث نظارتی ارائه شده می باشد که ما امیدواریم با رسیدگی اکثرا و بیشتر، بحث نظارتی در دانشگاه غیرانتفاعی به حد مورد قبول برسد.

هاشمی در پاسخ به سوالی در خصوص اعلام موضع معاونت فرهنگی وزارت علوم در خصوص بحث بورسیه ها گفتن داشت: در خصوص بورسیه ها ما معتقدیم نشر یافته شده شدن اسامی بعضی اشخاص ظلم به آنها بود، که آن نظر رهبری نیز هست و همچنین در آن خصوص اعتراض خود را به شدت به ریاست یکی از دانشگاه ها که اسامی را نشر یافته شده کرده بود، اعلام کردیم.

او همچنین ادامه داد: البته اصل بحث و داستان بایستی و حتما روشن می شود تا به تعبیر رهبری امتیازات داده شده به صورت قوانین و قانونی در اختیار اشخاص قرار بگیرد.

او همچنین در خصوص بازگشت اساتید اخراجی به دانشگاه ها متذکر شد: بعضی از آن اساتید در یک دوره مشخص دیگر تدریس نکردند، ولی باید توجه داشت اکنون فضای تدریس برایشان حضور دارد و همچنین آن ارتباطی با حکومت ها نداشته و همچنین ندارد.

او همچنین ادامه داد: آن اشخاص طبق قانون نسبت به حکم عدم تدریس خود اعتراض داشتند که نهادهای نظارتی بعد از بررسی کردن، بعضی از آن اعتراضات را وارد دانسته که آن طبیعی می باشد که آن اشخاص سرکار خود بازگردند.

هاشمی همچنین گفت: در خصوص بودجه فرهنگی نیز ما اقدامات نظارتی را افزایش می دهیم تا بودجه های فرهنگی در جای خود بهره بری و استفاده شوند.

دست یار فرهنگی وزیر علوم در پایان در ارتباط و رابطه با حمایت معاونت فرهنگی وزارت علوم از اردوهای راهیان نور گفت: ستاد و همچنین یا قرارگاه راهیان نور دانشگاهی را ساخته یا ایجاد کرده ایم که ریاست آن هم به دست سردار علی فضلی و همچنین معاونت آن هم به دست من می باشد؛ که سیاست اصلی ما در آن ستاد نمایش راهیان نور به شکل خیلی زیاد گسترده می باشد؛ به نحوی که هر دانشجو در طول چهار سال شمسی تحصیل خود یک بار به سفر راهیان نور می‌رود و همچنین آن یعنی از مجموع ۴ میلیون و همچنین ۷۰۰ هزار دانشجوی دانشگاه ها، بایستی و حتما سالانه یک میلیون فرد یا شخص به سفر راهیان نور اعزام شوند.

http://pnuna.com/1394/05/%D8%A8%D8%B1%D8%AE%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%A8%D8%A7-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D8%B1%D8%AF%D9%88%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D8%AA%D9%84%D8%B7.html
تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید دانشگاه پیام نور : برخورد وزارت علوم با خاطیان نمایش اردوهای مختلط

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

مسکوت ماندن طرح تغییر پیدا کردن اوضاع کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور

مسکوت ماندن طرح تغییر پیدا کردن اوضاع کارکنان قراردادی دانشگاه پیام نور پیام نورنا: عضو …

سوپروب close
خرید بک لینک