خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / بررسی واگذاری روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در کمیته ۵ نفره

بررسی واگذاری روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در کمیته ۵ نفره

بررسی کردن واگذاری روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در کمیته ۵ نفره

ریاست کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی گفت: یک کمیته ۵ نفره از افراد وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت تشکیل می می شود تا در خصوص واگذاری و همچنین یا عدم واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت اراده و تصمیم راسخ گیرد. 1769956 بررسی واگذاری روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در کمیته ۵ نفره

دکتر علی فتحی آشتیانی در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر با اشاره به آخرین اوضاع واگذاری رشته روان شناسی بالینی به وزارت بهداشت درمان و همچنین آموزش علم پزشکی جدید گفت: مقرر شده آن مساله در کمیته ای ۵ نفره به ریاست دکتر سمنانیان و همچنین دو عضو از وزارت بهداشت و همچنین دو عضو از وزارت علوم اراده و تصمیم راسخ گیری می شود.

او همچنین با گفتن آنکه با توجه به دلایل موجود واگذاری رشته روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت امکان پذیر نیست، افزود: وزارت بهداشت در مقایسه با حجمی که رشته روانشناسی بالینی در دانشگاه های وزارت علوم و همچنین دانشگاه آزاد دارد، زیرساختهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را جهت آن رشته ندارد.

ریاست کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی افزود: کل دانشجویان وزارت بهداشت در حوزه روانشناسی بالینی در مقاطع کارشناسی ارشد و همچنین دکتری کمتر از ۵۰۰ فرد یا شخص خواهند بود آن در حالی می باشد که در وزارت علوم بیش از ۱۵۰ هزار دانشجو در آن رشته مشغول تحصیل خواهند بود.

او همچنین ادامه داد: جهت آن تعداد دانشجو در وزارت علوم امکاناتی نظیر استاد، فضای آموزشی و همچنین آزمایشگاه فراهم شده می باشد با توجه به آن حجم زیاد دانشجو، وزارت بهداشت شاید تا ۱۰ سال شمسی دیگر هم نتواند چنین امکاناتی را تهیه کند.

فتحی آشتیانی افزود: وزارت بهداشت یک حرف کلی دارد مبنی براینکه مسایل مرتبط به سلامت به وزارت بهداشت مرتبط می باشد ما هم برسر آن موضوع بحثی نداریم ولی باید توجه داشت مساله اینجاست که رشته روانشناسی بالینی رشته مرتبط به علم پزشکی جدید نیست و همچنین روانشناسان بالینی پزشک نیستند. آن رشته جزء رشته های غیر علم پزشکی جدید می باشد که کار آموزشی، پژوهشی و همچنین در کنار آن هم کار مشاوره و همچنین روان درمانی هم انجام می دهد.

او همچنین تاکید کرد: دلایل بسیاری وجود دارد که آن امر را امکان پذیر نمی کند در نهایت بایستی و حتما وزارت علوم و همچنین وزارت بهداشت در یک جلسه تفاهم نامه ای در خصوص بعضی موارد، منعقد کرده و همچنین آن موضوع را حل و همچنین فصل کنند.

ریاست کارگروه روانشناسی شورای تحول علوم انسانی افزود: دراین تفاهم نامه می قدرت به بعضی مسایل مانند یکی بودن سرفصل رشته روانشناسی در وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم، امکان بهره بری و استفاده مشارکتی دانشگاه های وزارت بهداشت و همچنین وزارت علوم در یک استان از امکانات یکدیگر مانند استاد، فضای آموزشی و همچنین بیمارستانی اشاره کرد.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A8%D8%B1%D8%B1%D8%B3%DB%8C-%D9%88%D8%A7%DA%AF%D8%B0%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D9%86%D8%B4%D9%86%D8%A7%D8%B3%DB%8C-%D8%A8%D8%A7%D9%84%DB%8C%D9%86%DB%8C-%D9%88%D8%B2%D8%A7%D8%B1%D8%AA-2-10746
بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : بررسی کردن واگذاری روانشناسی بالینی به وزارت بهداشت در کمیته ۵ نفره

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک