خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شد

برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شد

برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شد

688937 برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شددر جلسه تخصصی شورای تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی با ملاحظات مطرح شده به تصویب رسید.

به به گفته خبرگزاری مهر، جلسه ۱۱۹ شورای تخصصی تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی شورای عالی انقلاب فرهنگی به ریاست دکتر غلامعلی حداد عادل برگزار شد.

کلیات سرفصل کارشناسی ارشد اقتصاد فرهنگ و همچنین هنر تصویب شد

با توجه به تصویب کلیات سرفصل کارشناسی ارشد اقتصاد فرهنگ و همچنین هنر در جلسه قبل، بررسی کردن جزئیات آن سرفصل مورد بحث و همچنین گفتگو قرار گرفت و همچنین نهایتا به تصویب شورا رسید.

در بررسی کردن جزئیات سرفصل‌های آن رشته افراد شورای تخصصی تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی، با توجه به حساسیت دروس کارشناسی ارشد رشته اقتصاد فرهنگ و همچنین هنر، بر لزوم دقت در پذیرش دانشجو در آن مقطع درسی تأکید کردند.

دستور بعدی جلسه شورای تخصصی تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی، بررسی کردن سرفصل و همچنین برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد دو رشته تربیت مترجم و همچنین ترجمه شناسی زبان روسی بود.

ترجمه متون اسلامی به زبان روسی

در قسمت و بخش نخست به گفته کارگروه زبان‌های خارجی، با تأکید بر لزوم آموزش زبان روسی با توجه به ارتباطات روزافزون میان کشورمان و همچنین روسیه، بعضی سرفصل‌ها مورد اشاره قرار گرفتند که ترجمه متون اسلامی به زبان روسی، نقد و همچنین بررسی کردن متون ترجمه شده به زبان روسی، اخلاق حرفه‌ای در ترجمه و همچنین آئین نگارش و همچنین اصول ویرایش شامل آن سرفصل ها خواهند بود.

تقویت آموزش سایر زبان‌های خارجی

بعد از ارائه آن به گفته افراد شورای تخصصی تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی به گفتن نظرات و همچنین پیشنهادهای خود پرداختند، که اهم آن هم به شرح ذیل می باشد: توجه به محتوای دروس ارائه شده و همچنین لزوم انطباق محتوای آن دروس با فرهنگ اسلامی ایرانی، برقراری ارتباط با مراکز فرهنگی دروس زبان، تقویت آموزش سایر زبان‌های خارجی با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب اسلامی «مدظله العالی» و همچنین دقت در گزینش دانشجو از نظر تعداد با توجه آمایش آموزش عالی.

 بعد از گفتن نظرات افراد شورای تحول و همچنین ارتقاء علوم انسانی، یکی از مسئولان کارگروه زبان‌های خارجی به تبیین ارتباط میان رشته مترجمی و همچنین ترجمه‌شناسی پرداخت.

او همچنین گفت: تفاوت کار مترجم و همچنین ترجمه‌شناس آن موضوع می باشد که ترجمه‌شناس به نوعی تشخیص می‌دهد که آیا ترجمه صحیح گرفته شده یا نه؟ .

بعد از بحث مبسوط در مورد سرفصل‌های آن دو رشته و همچنین بنا به پیشنهاد دکتر طالب زاده برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی با ملاحظات مطرح شده به تصویب رسید و همچنین سرفصل‌های رشته ترجمه شناسی زبان روسی به دوره دکتری منتقل شد که بعد از اصلاحات مورد نظر مجددا در شورا مطرح خواهد شد.

برنامه درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شد


تازه ترین و جدیدترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : برنامه جذاب و جالب و خوب درسی کارشناسی ارشد مترجمی زبان روسی تصویب شد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک