خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / برگزاری آزمون تخصصی دکتری توسط دانشگاه‌ ها

برگزاری آزمون تخصصی دکتری توسط دانشگاه‌ ها

نمایش آزمون تخصصی دکتری توسط دانشگاه‌ ها

وزیر علوم با گفتن آنکه آزمون عمومی جهت پذیرش در مقطع دکتری تخصصی برگزار می می شود،گفته استگزینش در قسمت و بخش تخصصی توسط دانشگاه ها صورت میگیرد.

به نقل از روزنامه نویس و خبرنگار سرویس دانشگاهی ایسنا،دکتر محمد فرهادی در حاشیه مراسم بدرقه کاروان اعزامی به رقابت های بیست و همچنین هشتمین یونورسیاد اسپورت و ورزشی دانشجویان جهان در جمع خبرنگاران درمورد حذف آزمون دکتری تخصصی اظهار کرد:آن آیین نامه ابلاغ شده می باشد و همچنین بر اساس آن هم آزمون عمومی برگزار میشود و همچنین دانشجویان برگزیده، در آزمون تخصصی که توسط دانشگاه ها برگزار می می شود شرکت کرده و همچنین گزینش تخصصی توسط دانشگاه ها صورت میگیرد.

او همچنین در ادامه درمورد توقف پذیرش دانشجو در ۱۶۰ رشته اظهار کرد:آن توقف پذیرش هم در دانشگاه آزاد و همچنین هم در دانشگاه‌هایی که در آنها آن رشته ها حداقل امکانات جهت پذیرش دانشجو را نداشته اند، گرفته شده‌می باشد.

وزیر علوم در مورد حذف کنکور سراسری نیز توضیح داد: در کنکور امسال حدود ۸۸۷ هزار فرد یا شخص شرکت نموده اند و همچنین تعداد صندلی‌های دانشگاه اکثرا و بیشتر از آن تعداد می باشد. بنابراین در صورتی که دانشجویان به درستی انتخاب کنند، همگی وارد دانشگاه می‌شوند مگر آنکه بعضی بخواهند در رشته‌هایی که داوطلب بیشتری دارند، پذیرش شوند. آن در حالیست که در رشته‌هایی همچون رشته های تیم فنی و همچنین مهندسی، تعداد شرکت‌کنندگان از تعداد صندلی‌ها کمتر می باشد.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A2%D8%B2%D9%85%D9%88%D9%86-%D8%AA%D8%AE%D8%B5%D8%B5%DB%8C-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-10423
بهترین خبرهای جدید در مورد آزمون دکتری : نمایش آزمون تخصصی دکتری توسط دانشگاه‌ ها

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک