سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / برگزاری المپیاد علمی-دانشجویی کشور در روزهای ۱۵ و ۱۶ مرداد

برگزاری المپیاد علمی-دانشجویی کشور در روزهای ۱۵ و ۱۶ مرداد

نمایش المپیاد علمی-دانشجویی کشور در روزهای ۱۵ و همچنین ۱۶ مرداد

مشاور عالی نهاد سنجش آموزش کشور از نمایش المپیاد علمی-دانشجویی کشور طی روزهای پنج‌شنبه ۱۵ و همچنین جمعه ۱۶ مردادماه ۹۴ خبر داد.

حسین توکلی در گفت‌وگو با روزنامه نویس و خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، گفت: آزمون مرحله نهایی بیستمین المپیاد دانشجویی کشور در روزهای پنج‌شنبه ۱۵ و همچنین جمعه ۱۶ مردادماه با شرکت ۷۷۹ فرد یا شخص در دانشگاه تربیت مدرس برگزار می‌می شود که از آن تعداد ۲۴۸ فرد یا شخص از طریق المپیاد متمرکز که همزمان با آزمون کارشناسی ارشد گرفته شده و همچنین بقیه دانشجویان از قطب‌های هشت گانه دانشگاه‌های کشور در ۱۷ کد رشته امتحانی شامل رشته‌های زبان و همچنین ادبیات فارسی، الهیات و همچنین معارف اسلامی، علوم اقتصادی، علوم تربیتی، حقوق، شیمی، فیزیک، زیست‌شناسی، ریاضی، آمار، مهندسی برق، مهندسی شیمی، مهندسی عمران، مهندسی مکانیک، مهندسی کامپیوتر، مهندسی کشاورزی (زراعت و همچنین اصلاح نباتات) و همچنین طراحی صنعتی به مرحله نهایی راه یافتند.

او همچنین در مورد نحوه پذیرش دانشجو در المپیاد متمرکز و همچنین غیرمتمرکز توضیح داد: نحوه پذیرش دانشجو در المپیاد متمرکز به آن شرح می باشد که ۱۵ فرد یا شخص اول آزمون کارشناسی ارشد در رشته‌های المپیاد بدون احتساب معدل در نظر گرفته شدند و همچنین در المپیاد غیرمتمرکز نیز از هر قطب دانشگاه (قطب‌های هشت گانه) یک تیم پنج نفره به جز تهران که با تیم ۱۰ نفره خواهد بود و همچنین با کسب ۶۰ قسمت و بخش نمره فرد یا شخص اول، به مرحله نهایی راه یافتند.

مشاور عالی نهاد سنجش آموزش کشور ادامه داد: در آزمون مرحله نهایی، دانشجویان ممتاز ۶۳ دانشگاه دولتی، سه واحد دانشگاه آزاد، پنج واحد دانشگاه پیام نور شرکت دارند.

توکلی در ادامه با اشاره به رشته‌های شیمی، ریاضی و همچنین آمار اظهار کرد: در المپیاد کشوری شیمی، ریاضی و همچنین آمار ۱۰۹ فرد یا شخص انتخاب شدند که ۳۹ فرد یا شخص آن هم‌ها در رشته شیمی، ۳۵ فرد یا شخص در رشته ریاضی و همچنین ۳۵ فرد یا شخص در رشته آمار خواهند بود تا بعد از رقابت‌های مرحله نهایی در هر یک از آن سه رشته پنج فرد یا شخص انتخاب می شود تا در المپیاد بین‌المللی با حضور دانشجویان خارجی که از تاریخ ۲۴ تا ۲۹ مرداد ۹۴ برابر با ۱۵ تا ۲۰ آگوست ۲۰۱۵ در شهرستان همدان برگزار می‌می شود، به رقابت بپردازند.

او همچنین با گفتن آنکه در آن المپیاد، آزمون‌ها به زبان انگلیسی می باشد، افزود: در پایان نمایش المپیاد بین‌المللی گرفتن‌کنندگان مدال‌های طلا، نقره و همچنین برنز انتخاب می‌شوند.

مشاور عالی نهاد سنجش آموزش کشور در مورد کشورهایی که جهت شرکت در المپیاد اعلام آمادگی نموده اند، گفت: به تا حال کشورهای روسیه، گرجستان، تاتارستان، هند، عراق، صربستان، ترکمنستان، عمان، سریلانکا و همچنین الجزایر جهت شرکت در المپیاد بین‌المللی اعلام آمادگی نموده اند.

توکلی در پایان در مورد زمان اعلام نتایج نهایی المپیاد علمی دانشجویی کشور اظهار کرد: نتایج نهایی آن المپیاد در اواسط شهریور و همچنین از طریق وبسایت و مرکز خبرهای جدید مرکز المپیاد نهاد سنجش آموزش کشور اعلام می‌می شود.

انتهای پیام

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A7%D9%84%D9%85%D9%BE%DB%8C%D8%A7%D8%AF-%D8%B9%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%D8%AC%D9%88%DB%8C%DB%8C-%DA%A9%D8%B4%D9%88%D8%B1-11130
بهترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : نمایش المپیاد علمی-دانشجویی کشور در روزهای ۱۵ و همچنین ۱۶ مرداد

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد

عمده‌ترین مشکل دانشگاه‌ها ساخته یا ایجاد رشته‌ها بدون توجه به بعدی شغلی می باشد وبسایت …

سوپروب close
خرید بک لینک