خانه / اخبار آزمون ها / آزمون دكتراي تخصصي / برگزاری کنکور دکتری در آبان و اسفند هر سال/ اعلام جزئیات آزمون

برگزاری کنکور دکتری در آبان و اسفند هر سال/ اعلام جزئیات آزمون

نمایش کنکور دکتری در آبان و همچنین اسفند هر سال شمسی/ اعلام جزئیات آزمون

دست یار آموزشی وزارت علوم در خصوص زمان نمایش آزمون دکتری براساس شیوه نامه جدید گفت: زمان نمایش آزمون در شیوه نامه دکتری مشخص می می شود و همچنین آن شیوه نامه طی دو ماه بعدی نهایی و همچنین ابلاغ می می شود. 1736138 برگزاری کنکور دکتری در آبان و اسفند هر سال/ اعلام جزئیات آزمون

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در گفتگو با روزنامه نویس و خبرنگار مهر در خصوص زمان نمایش  آزمون دکتری که اعلام شده بود براساس قوانین جدید ۲ بار در سال شمسی برگزار خواهد شد، گفت: آزمون‌ سراسری دکتری ۲ بار در سال شمسی در ماههای آبان و همچنین اسفند برگزار می می شود. آن آزمون شامل دروس زبان، استعداد تحصیلی و همچنین ۳ درس پایه در هر تیم درسی برگزار می می شود.

او همچنین ادامه داد: تمام جزئیات پذیرش دانشجو در آن شیوه نامه گنجانده شده می باشد و همچنین طی دو ماه بعدی نهایی و همچنین به دانشگاه ها ابلاغ خواهد شد.

دست یار آموزشی وزارت علوم با اشاره به پیش بینی یک نظام جدید در پذیرش دکتری یادآورشد: یک نظام پاسخگویی جهت آن آزمون مشخص شده تا در صورت بروز مشکل اشخاص بتوانند به آن هم رفت و آمد و مراجعه کنند.

او همچنین یادآورشد: همچنین شورای سیاستگذاری و همچنین نظارت جهت پذیرش دانشجویان دکتری نیز مشخص کردن شده که آن شورا از افراد حقیقی و همچنین حقوقی و همچنین رؤسای دانشگاه‌های پهناور و بزرگ کشور تشکیل شده می باشد.

شریعتی نیاسر افزود: ما تمام تلاش خود را بکار می گیریم که در روند پذیرش، مشکلی پیش نیاید و همچنین پذیرش غیر منصفانه‌ای صورت نگیرد، تمام موارد به صورت جزیی در شیوه نامه پذیرش دانشجوی دکتری به درج خواهد شد.

به به گفته مهر، دکتر مجتبی شریعتی نیاسر در جمع معاونان آموزشی دانشگاه‌های استان تهران نیز گفت : شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری از سال شمسی بعدی اجرا می می شود.

او همچنین ادامه داد: براساس آن شیوه، دانشگاه‌ها بعد از نمایش آزمون  سراسری، حد نصاب و همچنین رتبه تصویب شده و مصوب قانون خود را اعلام می کنند و همچنین از میان داوطلبان واجد شرایط ، دانشجویان را بر اساس سوابق آموزشی و همچنین پژوهشی، مصاحبه تخصصی یا آزمون تخصصی پذیرش می کنند.

او همچنین افزود: از دیگر تغییرات شیوه جدید پذیرش دانشجوی دکتری در سال شمسی بعدی تجمیع رشته های مشابه در یک تیم می باشد بطوری که تعداد گروههای درسی آزمون از ۲۷۲ به کمتر از ۷۰گروه کاهش پیدا می کند.

دست یار آموزشی وزیر علوم  گفت : تفویض اختیار  به دانشگاه‌ها و همچنین افزایش اختیارات آنها برنامه جذاب و جالب و خوب محوری وزارت علوم می باشد که آن برنامه جذاب و جالب و خوب در راستای افزایش استقلال دانشگاه‌ها صورت می گیرد و همچنین  واگذاری اختیار پذیرش دانشجوی دکتری و همچنین تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی دانشگاه از محورهای شاخص آن برنامه جذاب و جالب و خوب می باشد.

او همچنین افزود: دانشگاه‌های تیم یک می توانند نسبت به بازنگری  و همچنین تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های درسی تمام رشته‌های دایر خود اقدام کنند  و همچنین سایر دانشگاه‌ها نیز می توانند آن برنامه جذاب و جالب و خوب ها را  در دانشگاه خود پیاده کنند.

شریعتی نیاسر افزود: از سایر دانشگاه‌ها نیز خواسته شده می باشد تا استادان شاخص خود را به معاونت آموزشی وزارت علوم معرفی کنند تا در کمیته های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی آن معاونت وظیفه تدوین برنامه جذاب و جالب و خوب های کلان آموزشی را به دست گیرند.

http://www.phdl.net/phd-test-news-site/%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%AF%DA%A9%D8%AA%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D8%B3%D9%81%D9%86%D8%AF-%D8%B3%D8%A7%D9%84-10591
برترین خبرهای در مورد آزمون دکتری : نمایش کنکور دکتری در آبان و همچنین اسفند هر سال شمسی/ اعلام جزئیات آزمون

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد

اعلام زمان و همچنین محل مصاحبه ۱۴۳ رشته آزمون دکتری آزاد ریاست مرکز سنجش و …

سوپروب close
خرید بک لینک