خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / بهترین راه درمان چاق شدن چیست؟ – درمان – مراقبت

بهترین راه درمان چاق شدن چیست؟ – درمان – مراقبت

بهترین راه درمان چاق شدن چیست؟ – درمان – مراقبت

image 13980124992024 بهترین راه درمان چاق شدن چیست؟ – درمان – مراقبت

سلامت نیوز:یک فوق تخصص غدد در مورد بهترین راه درمان چاق شدن و همچنین نقش کم غده تیروئید در افزایش وزن سخن گفت.

به به گفته سلامت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران،حمیدرضا آقایی میبدی عضو انجمن غدد ایران و همچنین فوق تخصص غدد در مورد چاق شدن ناشی از اختلالات غددی و همچنین راه‎های مقابله با آن هم اظهار کرد: چاق شدن به معنای افزایش بافت چربی بدن می باشد و همچنین زمانی فرد را چاق می‌نامیم که بیش از ۱۲۰ قسمت و بخش از وزن ایده‌آل خود را داشته باشد، همانطور که جهت رشد منحنی‌‌های تعریف شده‌ای وجود دارد، جهت چاق شدن هم منحنی‌های وجود دارد که مقدار اضافه وزن، شرایط فرد و همچنین راه درمان چاق شدن را مشخص کردن می‌کند.

او همچنین ادامه داد: فرد بیمار بایستی و حتما با توجه به شرایط فیزیکی، متابولیسم، فعالیت هر روز خدا به دنبال کاهش کالری دریافتی هر روز خدا باشد؛ توجه داشته باشید که فعالیت بدنی اکثرا و بیشتر جهت ثابت نگه داشتن وزن می باشد و همچنین تاثیر چندانی بر کاهش آن هم ندارد مگر فعالیت‌های بدنی سنگین که کالری بسیاری از تو مصرف می‌کند.

عمده ترین علت چاق شدن اختلالات تغذیه می باشد

آقایی میبدی گفت: عمده علل چاق شدن معظلات و مسائل و مشکلات غددی نیست و همچنین به نحوه تغذیه اشخاص مرتبط می‌می شود؛ اغلب اشخاص به اشتباه تصور می‌کنند که معظلات و مسائل و مشکلات هورمونی دلیل بروز چاق شدن در بدن آنهاست و همچنین در حالی که مشکلاتی مثل کم کاری تیروئید بر وزن اشخاص موثر می باشد و همچنین نهایتا می‌تواند ۲ تا ۳ کیلوگرم وزن فرد را افزایش دهد.

آن فوق تخصص غدد افزود: وزن اضافه شده بر اثر کم کاری تیروئید اغلب به صورت ورم و همچنین افزایش آب در بافت بدن می باشد و همچنین فرد با کنترل کم کاری تیروئید می‌تواند آن افزایش وزن را جبران کند ولی باید توجه داشت تداوم مصرف آن دارو باعث لاغری اکثرا و بیشتر در آنها نمی‌می شود.

او همچنین تشریح کرد: در بعضی موارد شاهد هستیم که افرادی به صورت خودسرانه اقدام به مصرف قرص کم کاری تیروئید می‌کنند تا وزنشان را کاهش دهند؛ توجه داشته باشید که آن اقدام خطرناک نه تنها تاثیری بر کاهش وزن آنها ندارد بلکه می‌تواند عوارض غددی جبران ناپذیری جهت آن اشخاص به همراه داشته باشد.

بهترین راه درمان چاق شدن

آقایی میبدی یادآوری کرد: بهترین راه درمان چاق شدن، رفت و آمد و مراجعه به یک متخصص تغذیه می باشد؛ پزشک تغذیه می‌تواند تو را راهنمایی کند تا کاهش وزنی متعادل و همچنین نرمال داشته باشید چرا که کاهش وزن‌های ناگهانی می‌تواند جهت بدن خطرناک باشد؛ اغلب پزشکان تغذیه به دنبال آن هم خواهند بود تا با معادل سازی غذاها همچنین و علاوه بر تامین مواد مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری مقدار و اندازه و میزان گرفتن کالری تو رتا کاهش دهند.

آن فوق تخصص غدد ادامه داد: حتی افرادی که جهت لاغری اقدام به مصرف دارو یا جراحی می‌کنند هم به نظارت یک پزشک تغذیه مستلزم و نیاز دارند تا از بازگشت وزن فرد جلوگیری می شود.

Source link

http://phdpress.ir/%D8%A8%D9%87%D8%AA%D8%B1%DB%8C%D9%86-%D8%B1%D8%A7%D9%87-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%82%DB%8C-%DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%9F-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B1%D8%A7/
تازه ترین و جدیدترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : بهترین راه درمان چاق شدن چیست؟ – درمان – مراقبت

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

کاهش فروش آیفون اپل همزمان با رونق سرویس ها و خدمات و همچنین پوشیدنی‌های آن هم

کاهش فروش آیفون اپل همزمان با رونق سرویس ها و خدمات و همچنین پوشیدنی‌های آن …