خانه / مقالات / بهینه ‌سازی موتور جستجو

بهینه ‌سازی موتور جستجو

بهینه‌سازی موتور جستجو (به انگلیسی: ‎Search engine optimization (SEO)‎) که گاهی وقتها در فارسی به آن سئو گفته می‌شود عملیاتی است که برای اصلاح دید یک وب‌گاه یا یک صفحهٔ وب در صفحه نتایج موتورهای جستجو که می‌تواند طبیعی و یا الگوریتاست ، می‌گویند. این یکی از روش‌های بازاریابی موتور جستجو است. به صورت کلی وب‌گاه‌هایی که دارای بالاترین مکان و بیشترین تکرار در صفحهٔ نتایج موتورهای جستجو باشند، بازدیدکنندهٔ بیشتری از طریق موتورهای جستجو به دست می‌آورند. برای وبمسترها یکی از عوامل مهم حیاتی بدست اوردن کاربران جدید از موتورهای جستجو و بخصوص گـوگل می‌باشد.

%D8%B3%D8%A6%D9%88 %DA%86%DB%8C%D8%B3%D8%AA بهینه ‌سازی موتور جستجو
بسته های سئو

seo به معنای تکنیکهایی است که با استفاده از آنها می توان رتبه وب سایت مورد نظر را در نتایج گـوگل وبقیه موتورهای جستجو اصلاح داد. در حال حاضر متخصصین بهینه سازی از بالاترین درآمد در بین انواع متخصصین در رشته IT برخوردار می باشند .

سئو یک فرایند نسبتا وقتگیر یک علم وسیع است که دائم جزئیات آن در حال تغییر است، seo وبسایت شما را با موتورهای جستجو رفیق می نماید تا آنها سایت شما را در صفحات اول برای کاربران جستجوگر خود نمایش دهد که در نتیجه شما بازدیدهای کاملا رایگان ، اصلی و طبیعی دریافت بکنید .
معرفی سئو:

seo جمله جایگزین SEO است که وبمسترهای ایرانی آنرا ابداع کرده ‌اند.این جمله از نظر زبان فارسی غلط هست جمله معادل SEO باید جمله مخفف اس‌ای‌او باشد ولی بدلیل تلفظ و نوشتار آسان تر در بین وبمسترهای پارسی زبان از جمله seo مصرف می‌شود.
معنای لغوی سئو در معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است نفهته است، جمله Search Engine Optimization به مفهوم سئو برای موتور جستجوگر پس مفهوم لغوی جمله SEO و سئو هم بهینه سازی برای موتور جستجوگر می‌باشد.سئو برای موتور جستجوگر به عملیاتی گفته می‌شود که وبسایت را قابل فهم تر برای موتورهای جستجوگر می نماید . این فهم بیشتر باعث ارتقا رتبه و رسیدن به رتبه مناسب وب سایت است.

بهینه سازی به مهندسی معکوس الگوریتم‌های رتبه بندی موتورهای جستجوگر گفته می‌شود. با مهندسی معکوس فاکتورهای رتبه بندی معین می‌شوند و با رعایت این فاکتورها باعث افزایش رتبه سایت و حتی رسیدن به رتبه نخست نتایج جستجو می‌شود.

زمانی که شما در یک موتور جستجو به دنبال یک مساله ویِژگزینشه می گردید قطعا متذکر این موضوع شده اید که برخی از وب سایتها دارای رتبه های بالاتری هستند در صفحات اولیه نمایش داده می شوند و این یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده می باشند . seo صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید.

ارزش این مورد از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر خود استفاده می کنند. سئو وب وبسایت برای موتورهای جستجوگر مشهور ممکن است بتوان گفت که نسبتا تمام افرادی که با وب آشنایی هر چند کمی دارند، حداقل برای یک بار هم که شده واژه SEO را شنیده اند. ولی SEO چیست؟ معنای لغوی SEO که مخفف Search Engine Optimization است، بهینه سازی موتور جستجو است . SEO یعنی تولید کردن صفحات وبی که برای موتورهای جستجو جالب فریبنده هستند . seo صفحات وب این است که شما در نتایج یک موتور جستجوی بزرگ بیشترین امتیاز را داشته باشید. ارزش این مساله از آنجا ناشی می شود که اکثر مردم از موتورهای جستجو برای رسیدن به مطلب یا محصول مورد نظر مصرف می کنند.

به عنوان مثال در گوگــل و یاهو، اکثر مردم فقط به صفحه اول نتایج جستجو نگاه می کنند. پس برای داشتن ترافیک بالا از طرف موتورهای جستجو، این مسأله الزامی است که وبسایت شما در صفحه اول نتایج جستجو قرار گیرد.

علم seo موتور جستجو در مورد روشهای فنی مانند عنوان صفحه مناسب، تگ ها و متا تگ ها، کلمات کلیدی عبارات کلیدی توضیحات مناسب سایت و کلاً محتوایی که موتورهای جستجو رفیق دارند، بررسی می نماید . موتورهای جستجو صفحات وب را به وسیله نرم افزار خزندگی (عنکبوت) پیدا و فهرست بندی می کنند. متاسفانه تمام برنامه های خزندگی یک جور کار نمی کنند. برای مثال چنانچه صفحه وب شما در یکی از موتورهای جستجو امتیاز بالایی داشته باشد، ممکن است در دیگر موتورها این چنین نباشد. یکی از کارهایی که متخصصان سئو موتورهای جستجو انجام می دهند، پیگیری تمام تغییرات عملکرد داخل موتورهای جستجو است. پس آنها میتوانند صفحات وب را بر طبق این تغییرات سئو کنند.

به علاوه آنها همراه با تغییرات موتورهای جستجوی مختلف خود را تابع این موتورها قرار می دهند. زمان ی که شما یک طراح برای طراحی سایت تجاریتان گزینش می بکنید ، شما باید از این طراح در مورد بهینه سازی موتورهای جستجو سوال بکنید باید از او بخواهید بر طبق اصول سئو برای موتورهای جستجو تهیه صفحات وب وب سایت شما را شروع کند. در صورتی که این کار زیاد تر از طراحی هایی که شما بیش از این داشته اید، نیست. این کار بسیار آسان تر معقول تر است که شما در همان بار اول که سایتتان بر روی وب قرار می گیرد، حاوی سئو برای موتورهای جستجو شود.

سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو) به معنای فریب یا دستکاری موتور‌های جستجو با روش‌های غیر اخلاقی نیست. آن‌ها برای یاری کردن به اصلاح رویت رابطه وب سایت‌ها در نتایج جستجوی طبیعی با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، ایجاد شده‌اند.

seo را می‌توان مجموعه‌ای از روش‌ها برای تغییر استراتژیک وب سایت‌ها دانست. این فرآیند به بیان مهمترین عوامل مرتبط صفحه و افزایش ارزش آن در صفحه نتایج جستجو، می‌پردازد.

seo فرآیند ساده‌ای نیست که به راحتی پیاده‌سازی شود زیرا نیازمند دانش زیاد، علم پیش زمینه‌ای و صبر است. موتور‌های جستجو با تغییر همیشگی الگوریتم‌های رتبه‌بندی غیر قابل پیش‌بینی می باشند ؛ پس وظیفه مهندسین سئو ظهور نگه داشتن اطلاعات خود در این زمینه است.

الگوریتم رتبه‌بندی گـوگل دارای بیش از ۲۰۰ معیار جهت رتبه‌بندی یک سایت است. به همین دلیل مهندسین seo می‌بایست مهم‌ترین این معیار‌ها را جهت پیاده‌سازی موفق بهینه سازی بدانند.

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹

تابلو فرش دستباف سبد گل کد ۱۲۱۰۹ هنر فرش‌بافی از هنرهایی با قدمتی بس طولانی …

سوپروب close
خرید بک لینک