سرخط خبرها
خانه / اخبار آزمون ها / آزمون كارشناسي ارشد / بیانیه “اسپیس ایکس” در پی بروز مشکل در تست موتور کپسول دراگون

بیانیه “اسپیس ایکس” در پی بروز مشکل در تست موتور کپسول دراگون

بیانیه “اسپیس ایکس” در پی بروز مشکل در تست موتور کپسول دراگون

57865628 بیانیه “اسپیس ایکس” در پی بروز مشکل در تست موتور کپسول دراگون

کپسول “دراگون” شرکت فضایی “اسپیس ایکس”(SpaceX) طی تست موتور که روز شنبه انجام شد، با بد عمل کردن سبب نشت دود بسیاری در هوا شد ولی باید توجه داشت آن ناهنجاری صدمه‌ای به کسی وارد نکرد.

به نقل از ایسنا، تست موتور کپسول دراگون که در “منطقه ۱ ” (Landing Zones 1)” پایگاه قوه هوایی کیپ کاناورال” انجام شد، منجر به نشت دود بسیاری در هوا شد.

شرکت “اسپیس ایکس” بعد از آن اتفاق ضمن تأیید ناهنجاری رخ داده، طی بیانیه‌ای اعلام کرد: تست موتور کپسول دراگون در “منطقه ۱ ” (Landing Zones 1)” پایگاه قوه هوایی کیپ کاناورال” انجام شد. آزمایش ابتدایی و اولیه با موفقیت انجام شد، ولی باید توجه داشت آزمایش نهایی منجر به بروز ناهنجاری شد.

آن شرکت همچنین و علاوه بر آن افزود: اطمینان از صحت عملکرد سیستم‌ها طبق استانداردهای ایمنی و همچنین شناسایی ناهنجاری‌هایی مانند آن، دلایل اصلی تست موتور خواهند بود. تیم ما اکنون با همکاری مهندسان ناسا در حال بررسی کردن آن موضوع خواهند بود.

بنا بر همین موضوع مقامات ناسا اعلام کردند که ارسال محموله جدید به ایستگاه فضایی بین‌المللی که قرار می باشد توسط شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس انجام می شود، تا تاریخ ۳۰ آوریل به تعویق افتاده می باشد.

شرکت فضایی خصوصی اسپیس‌ایکس (SpaceX) عملیات تجهیز رباتیک خود به ایستگاه فضایی بین المللی (ISS) را به مدت چهار روز تا ۳۰ آوریل عقب انداخت. قرار بود اسپیس‌ایکس کپسول “دراگون” خود را سوار بر موشک “فالکون ۹” روز ۲۶ آوریل از پایگاه هوایی قوه هوایی کیپ کاناورال در فلوریدا به فضا بفرستد که اکنون انجام آن کار چهار روز عقب انداخته شد.

مقامات ناسا گفتند: اسپیس‌ایکس مستلزم و نیاز به وقت اکثرا و بیشتر جهت انجام تست آتش ثابت(static fire) موتور موشک و همچنین چک کردن‌های پیش از پرواز دارد. “فالکون ۹” و همچنین “دراگون” در حال آماده شدن جهت پرواز خواهند بود و همچنین تاریخ ۳۰ آوریل به دلیل محدودیت‌های ایستگاه و همچنین مدار بهترین روز جهت ناسا و همچنین اسپیس‌ایکس به نظر می‌رسد.

در همین حال، بوئینگ نیز یک قرارداد تجاری حمل فضانوردان را با ناسا امضا کرده می باشد. آن غول هوافضایی ماه اوت را جهت انجام نخستین مأموریت کپسول “استارلاینر“(Starliner) توسط فضاپیمای “CST-100 ” به ایستگاه فضایی در نظر گرفته می باشد که مثل اولین پرواز “دراگون” بدون سرنشین انجام خواهد شد.

انتهای پیام

Source link

http://phdpress.ir/%D8%A8%DB%8C%D8%A7%D9%86%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D8%B3%D9%BE%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%DB%8C%DA%A9%D8%B3-%D8%AF%D8%B1-%D9%BE%DB%8C-%D8%A8%D8%B1%D9%88%D8%B2-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%AF%D8%B1-%D8%AA%D8%B3/
بهترین خبرهای در مورد کارشناسی ارشد : بیانیه “اسپیس ایکس” در پی بروز مشکل در تست موتور کپسول دراگون

درباره ی admin

مطلب پیشنهادی

image_13980215928352.gif

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت

دردهای سرطانی را بشناسیم – بیماری – مراقبت سلامت نیوز: تعریف درد جهت همه یکسان …

سوپروب close
خرید بک لینک